NEDİR
Giriş Tarihi : 28-04-2021 12:27   Güncelleme : 28-04-2021 12:36

Kuruluş Osman'da gelecek bölüm neler olacak?

Reyting zirvesinden düşmeyen dizi Kuruluş Osman'da gelecek bölümlerde neler olacak Osman bey Bizans - Moğol ittifakı bozmak için yaptığı planlar geceye damga vuracak işte daha fazlası...

Kuruluş Osman'da gelecek bölüm neler olacak?

Reyting zirvesinden düşmeyen dizi Kuruluş Osman'da gelecek bölümlerde neler olacak Osman bey Bizans - Moğol ittifakı bozmak için yaptığı planlar geceye damga vuracak işte daha fazlası...

İkinci sezonunda da seyirciden büyük ilgi gören ve reytinglerin zirvesinden inmeyen Kuruluş Osman, 28 Nisan Çarşamba saat 20:25'te heyecan ve aksiyon yüklü yeni bölümüyle atv ekranında olacak. Dizinin 56'ncı bölümünde Osman Bey'in Bizans-Moğol ittifakını bozmak için kurduğu strateji ve Savcı Bey'in sırtından hançerlenmesi damgasını vuracak.

Osman Bey, Malhun Hatun'un da desteğiyle Bizans-Moğol ordusunun karşısına çıkar. Türk obalarının ölüm kalım savaşına sahne olan savaşta Savcı Bey, Kalonoz tarafından haince sırtından hançerlenir.

Çevre tekfurlardan asker toplayan Nikola, Malhun Hatun'un Osman Bey'le savaşmasına karşılık olarak Umur Bey'in obasına baskın düzenlemeyi planlar. Umur Bey ise Nikola ilişkilerini düzeltmeye çabalarken, emrine karşı çıkan kızı Malhun Hatun'u ağabeyinin yanına sürgün etmeye karar verir.

Bizans-Moğol ittifakını bozmanın yollarını arayan Osman Bey, sürpriz bir strateji geliştirir. Moğollara vergi vermeyi kabul ederek Togay'la anlaşan Osman Bey herkesi şaşırtırken, emrine verilen nökerlerle güçlenen Togay uç bölgesinde hakimiyetini pekiştirmek için bu durumu fırsata çevirmeyi planlar.

Savaşta ağır yaralanan Savcı Bey'in akıbeti ne olacak? Kayıların Bizans-Moğol ordusuna karşı giriştiği savaş nasıl sonuçlanacak? Osman Bey'in Moğol-Bizans ittifakını bozmak için kurduğu oyun nasıl sonuç verecek? Osman Bey, Umur Bey'in Malhun Hatun'u uç bölgesinden göndermesine ne tepki verecek? Bölge tekfurlarından asker toplayan Nikola'nın yeni hamlesi ne olacak? Togay, Osman Bey'in vergi ödeme kararına karşı nasıl pozisyon alacak?

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman', atv ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.