TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:08   Güncelleme : 21-02-2021 00:08

LastPass şifre yöneticisine altı ücretsiz alternatif

LastPass, ödeme yapmadığınız sürece yalnızca tek bir cihaz türünde (bilgisayarınız veya mobil cihazınız) çalışacak şekilde ücretsiz sürümünü değiştiriyor. Hiç ödeme yapmamayı tercih ediyorsanız, sizin için daha iyi çalışabilecek ücretsiz sürümleri olan başka şifre yöneticileri de var.

LastPass şifre yöneticisine altı ücretsiz alternatif

Ücretsiz her zaman iyidir ve ücretsiz bir uygulama artık ücretsiz olmadığında (veya ücretsiz sürüm o kadar sınırlı hale geldiğinde neredeyse işe yaramaz hale gelir), o zaman ödeme yapıp yapmayacağınıza veya devam edip etmemeye karar vermelisiniz. Bu, neredeyse beş yıl önce Evernote not yöneticisinde oldu ve şimdi popüler parola yöneticisi LastPass kullanıcılarının aynı kararı vermesinin zamanı geldi. LastPass, ücretsiz sürümünü değiştiriyor, böylece yalnızca bir tür cihazda - bilgisayarınız ya da mobil cihazınız - üzerinde çalışacak. Çoğumuz gibi siz de hem telefon hem de bilgisayar kullanıyorsanız, ya ayda 3 dolar ödemeye başlamanız ya da bir alternatif bulmanız gerekecek.

Hiç ödeme yapmamayı tercih ediyorsanız, orada sizin için daha iyi çalışabilecek ücretsiz sürümleri olan diğer şifre yöneticileridir. Ve elbette başka alternatifler de var. Chrome, Microsoft Edge ve Firefox gibi çoğu tarayıcının kendi parola yöneticileri vardır. Ayrıca Norton gibi birçok güvenlik uygulaması kendi parola yöneticilerini sunar, bu nedenle zaten bir parola yöneticisine abone olursanız, elinizde bir parola yöneticiniz olabilir.

Ancak bağımsız bir parola yöneticisi kullanmayı tercih ediyorsanız , işte şu anda mevcut olanlardan birkaçı. Henüz denemedik; bu, önerilerde bulunma şansımız olana kadar sadece kısa bir bakış.

Resim: Bitwarden

Bitwarden

Bitwarden, sınırsız öğe kaydetme, cihazlar arasında senkronizasyon ve parola oluşturma gibi sağlam bir özellik yelpazesi sunan, tanınmış bir açık kaynak parola yöneticisidir.

Diğer fiyatlandırma: Yıllık 10 ABD doları karşılığında, diğer ekstraların yanı sıra 1 GB şifreli dosya depolama alanı ve iki adımlı oturum açma ekleyebilirsiniz.

Resim: Zoho

Zoho Kasası

Zoho Kasası, Zoho'nun çok çeşitli verimlilik uygulamaları, oldukça etkileyici sayıdaki diğer özelliklerin yanı sıra sınırsız şifre ve not saklama, hem bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan erişim, iki faktörlü kimlik doğrulama ve şifre oluşturma gibi ücretsiz bir sürüme sahiptir.

< strong> Diğer fiyatlar: Zoho'nun kullanıcı başına aylık 1 ABD dolarından başlayan ücretli planı, şifre paylaşımı ve süre sonu uyarıları gibi iş seçenekleri sunar.

Resim: KeePass

KeePass

KeePass, başka bir ücretsiz açık kaynak şifre yöneticisidir, ancak web sitesine bakıldığında, teknik olarak daha az becerikli kullanıcıların benimsemesi biraz zor olabilir.

Ancak, şifre veri tabanınızı bir cihazdan diğerine manuel olarak aktarmanın bir sakıncası yoksa, bu denemeye değer olabilir.

Diğer fiyatlandırma: Yok

Resim: LogMeOnce

LogMeOnce

LogMeOnce'un ücretsiz sürümü sınırsız parola ve sınırsız cihazlarda kullanım, otomatik doldurma, senkronizasyon sağlar parola oluşturma ve iki faktörlü kimlik doğrulama. LogMeOnce, ücretsiz sürümünü finanse etmek için reklamları kullanır ve bu, reklam toleransınıza bağlı olarak bir aksaklık olabilir.

Diğer fiyatlandırma: Ek özellikler başlar Aylık 2,50 ABD dolarıdır ve diğerlerinin yanı sıra acil erişim, ek şifre paylaşımı ve öncelikli teknik desteği içerir.

Resim: Nordpass

NordPass

NordPass, sınırsız şifre ve cihazlar arasında senkronizasyon içeren ücretsiz bir sürüme sahiptir.

Diğer fiyatlandırma: NordPass'ın premium sürümü, aynı anda altı adede kadar aktif hesap çalıştırmanıza izin verir ve güvenli öğe paylaşımı ve bir veri ihlali tarayıcı, diğer özelliklerin yanı sıra.

Resim: RoboForm

RoboForm

RoboForm uzun süredir LastPass veya 1Password kadar iyi bilinmese de bir süredir. Ücretsiz sürümü, diğer özelliklerin yanı sıra sınırsız parola, form doldurma ve acil durum erişimi sunar. Ancak, cihazlar arasında senkronize edilmez ve bu kesin bir rahatsızlık olabilir.

Diğer fiyatlandırma: RoboForm Everywhere, bir yıllık abonelik için 18 ABD dolarıdır ve diğer özelliklerin yanı sıra bulut yedekleme gerçekleştirir ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır.