TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:16   Güncelleme : 31-03-2021 16:16

League of Legends: Wild Rift, dünyanın en büyük oyunlarından birini daha erişilebilir hale getiriyor

League of Legends: Wild Rift, popüler PC MOBA'yı alıp iPhone ve Android için uyarlayarak onu şimdiye kadarki en ulaşılabilir versiyon haline getiriyor.

League of Legends: Wild Rift, dünyanın en büyük oyunlarından birini daha erişilebilir hale getiriyor

League of Legends, dünyanın en popüler oyunlarından biridir ve son on yılın büyük bir kısmı olmuştur. Ama aynı zamanda inanılmaz derecede korkutucu: her türlü karmaşık kural ve tuhaflıkla 5'e 5 rekabet deneyimi. Hemen anladığınız ve anladığınız bir oyun değil. Mobil cihazlar için yeni bir yan ürün olan Wild Rift'i bu kadar şaşırtıcı kılan da budur. LoL'ün özünü alır ve onu yeni gelenler için çok daha ulaşılabilir kılacak şekilde paketler. Bu, oynamaya başlamanın açık ara en iyi yoludur.

Öncelikle, Wild Rift'in Lig'in doğrudan bir limanı olmadığını belirtmek önemlidir. Bunun yerine, özellikle mobil (ve gelecekte bir noktada konsollar) için tasarlanmış yeni bir sürümdür. Birçok yönden hala LoL gibi hissediyor, ancak bazı temel farklılıklar var. Çekirdek özdeştir: rakip takımın üssünü ele geçirmek amacıyla beşli mangaların birbirlerine karşı mücadele ettiği bir takım oyunudur. Hâlâ aralarında öldürmek için yaratıklarla dolu bir orman bulunan üç şeritten oluşan bir haritada geziniyorsunuz ve benzersiz becerilere sahip çeşitli kahramanlar arasında seçim yapmanız gerekiyor.

Ancak değişiklikler küçük görünse de , dikkat çekicidir. Öncelikle harita daha küçük olduğundan, düşmanın üssüne giderken şeritleri temizlemek daha az zaman alacaktır.

Telefonunuzda oynamak için ideal uzunlukta.

Dokunmatik ekran kontrollerinin eklenmesi de büyük bir değişimdir. Riot, bir fare ve klavyeyi çok sayıda ekran düğmesiyle değiştirdi. Hareket için sanal bir joystick vardır - bu kullanılabilir, ancak tüm sanal joystickler gibi, zaman zaman yanıt vermeyebilir - ve farklı saldırılarınızın tümü için düğmeler. Ayrıca otomatik saldırı düğmeleri de vardır, böylece yakındaki minyonları öldürmeye veya kuleleri yıkmaya odaklanabilirsiniz, bunlardan biri üsse geri dönmek için, ayrıca yeni bir öğe satın alabileceğiniz bir mini harita ve açılır pencereler. Çok fazla ve ekran telefonda oldukça dağınık olabilir. (Tablet kullanıyorsanız biraz daha iyi; iPad Pro'da oynadım ve kullanıcı arayüzünün nefes alacak çok yeri vardı.)

Şaşırtıcı bir şekilde, birkaç küçük sorunun yanı sıra, kontroller benim için bir düzine kadar maçta iyi çalıştı. Oyun çubuğu yapışkanlaşabilir ve yanlışlıkla kendinizi üsse geri çağırmaya başlamak kolaydır, ancak bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım.

Riot, geliştirilmiş kontroller ile size birçok bilgi vermek arasında güzel bir denge bulmuş gibi görünüyor. Oyun ayrıca, deneyimin başka bir yönünü daha basitleştiren, PC sürümündeki 100'ün üzerinde olmasına kıyasla 60 civarında karakter arasından seçim yapabileceğiniz daha az karakter içeriyor.

Temel olarak, Wild Rift, League'e biraz hafif bir yaklaşım getiriyor . Ancak kontroller ve daha küçük haritanın yanı sıra, onu gerçekten çalıştıran şey işe alıştırmadır. Wild Rift, size temelleri öğreten mükemmel bir eğitici diziye sahiptir - pozisyonlar nasıl çalışır, neden bir ejderhayı öldürmek için dolaşmak isteyebilirsiniz - ve hatta onu tamamladığınızda size bazı oyun içi ödüller verir. Ayrıca herhangi bir noktada oyun içi haritanın bir versiyonunu getirebilir ve canavarların nasıl çalıştığından bir üst koridorun yapması gerekenlere kadar her konuda kendinizi yenileyebilirsiniz. Hala inanılmaz derecede karmaşık bir oyun ve eğiticiden her şeyi öğrenemeyeceksiniz, ancak temelleri basit terimlerle açıklayarak yeni oyuncularda mükemmel bir rahatlama işi yapıyor.

LoL'ün mobil sürümü, çok mantıklı - o kadar ki şaşırtıcı ki bu kadar uzun sürmesi. En büyük çevrimiçi oyunların çoğu akıllı telefonlarda mevcuttur. Bazen, Fortnite ve Genshin Impact'te olduğu gibi, bu oyunlar platformlar arasında aynı deneyimi sunar.

(Bu strateji, kısa süre önce 1 milyar indirmeyi kutlayan PUBG için işe yaradı.)

Bu strateji on yıllık olabilir, ancak League tartışmasız her zaman olduğu kadar popüler, birden fazla spinoff ve işler. Wild Rift partiye biraz geç kalmış olabilir, ancak oyunun önümüzdeki on yılının önemli bir parçası gibi görünüyor.

Wild Rift şu anda hem iOS hem de Android'de açık beta sürümünde.

< Düzeltme: Bu hikayenin daha önceki bir versiyonu Riot'un işlerinde bir Netflix dizisi olduğunu söyledi; Geliştirme aşamasında animasyonlu bir League of Legends gösterisi varken, Riot henüz hangi platformlarda sunulacağını açıklamadı. Hata için üzgünüz. .