TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 24-03-2021 15:10   Güncelleme : 24-03-2021 15:10

Lime, scooter paylaşımını daha az stresli hale getiren özellikler ekler

Lime, uygulamasına araç önerileri, uygulamasız sürüş ve 10 dakikalık rezervasyonlar gibi yeni özellikler ekliyor.

Lime, scooter paylaşımını daha az stresli hale getiren özellikler ekler

Scooter paylaşım devi Lime, şirketin pille çalışan iki tekerlekli araçlarından birini kiralamayı biraz daha kolaylaştırmak için uygulamasını güncelliyor. Müşteriler artık mobilet paylaşımından biraz olsun yararlanmak için uygulamasız sürüş, 10 dakikalık rezervasyonlar ve araç yapılandırmaları gibi yeni özelliklerden yararlanabiliyor.

Telefonlarında Lime uygulaması olmayan müşteriler yine de scooter'ın QR kodunun fotoğrafını çekip Apple Pay veya Google Pay ile ödeme yaparak bisiklet sürebilir. Lime, bunun, taahhüt vermek istemeyen veya telefonlarında yer olmayan ilk kez binenler için yararlı bir araç olacağını söylüyor. İşlevsellik, Lime'ın normal uygulamasının bir bölümünü geçici olarak indirerek çalışır. Android'de Hazır Uygulamalar özelliğini kullanırken, iPhone'larda geçen yıl iOS 14'ün bir parçası olarak gelen yeni Uygulama Klipleri özelliğinden yararlanıyor.

Rezervasyonlar, scooter kaybetmiş herkes için potansiyel bir nimet olabilir < Rezervasyonlar, yakınlarda bir scooter kiralamayı düşünen herkes için potansiyel bir nimet olabilir, ancak söz konusu yere vardıklarında gitmiş olduğunu bulabilirler. Bu özelliği birkaç önemli pazarda test ettikten sonra, Lime artık müşterilerin scooter sürmenin stresinden biraz kurtulmak için 10 dakika boyunca bir scooter ayırmasına izin verecek.

Lime ayrıca müşterilerine belirli araçları önermeye başlayacak. Yani uygulamayı açtığınızda, şirket sizi en iyi pil aralığına sahip en yakın araca yönlendirecektir. Rezervasyon özelliğiyle birlikte Lime, bunun müşterilerin araçlarını daha hızlı güvenceye almalarına yardımcı olacağını düşünüyor ve uygulamayı açtıktan sonra bir scooter rezerve etmenin "5 saniyeden az" süreceğini tahmin ediyor.

Son olarak, Lime’ın uygulaması müşterilerin gece yolculuk sırasında seçeneklerini daha iyi görmelerine yardımcı olmak için karanlık bir mod alıyor.

Beş kıtada 120 şehirde faaliyet gösteren Lime, bazı önemli pazarlarda hava ısınırken büyüme modunda. Elektrikli motorlu bisikletler gibi yeni ürünler eklemeye ve büyük bir e-bisiklet genişlemesine para dökmeye ek olarak, şirketin ters birleşme yoluyla halka açılmak için görüşmelerde olduğu söyleniyor. Lime, müşterilerinin geçen yıl e-scooter ve e-bisikletleriyle 200 milyondan fazla yolculuk yaptığını ve şirketin bu sayının 2021'de önemli ölçüde artmasını beklediğini söylüyor.

24 Mart 6'yı güncelleyin: 39AM ET: Uygulamasız sürüşün Android'de Hazır Uygulamaları ve iOS'ta Uygulama Kliplerini kullandığına dair onay eklendi.