EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-05-2021 18:20   Güncelleme : 12-05-2021 18:20

Loopring Coin (LRC) nedir?

Kripto para birimi Loopring Coin Paribu tarafından listelenmeye başlamasının ardından merak konusu oldu. İşte Loopring Coin (LRC) hakkında bilgiler..

 Loopring Coin (LRC) nedir?

Kripto para birimi Loopring Coin Paribu tarafından listelenmeye başlamasının ardından merak konusu oldu. İşte Loopring Coin (LRC) hakkında bilgiler..

Yerli kripto para platformlarında yeni coin listelenmesine devam ediyor.

Kripto para alım satım platformu Paribu, son 48 saatte ikinci yeni coini listeledi. İlk olarak Reef Coin listelenirken bu sabah itibarıyla Loopring (LRC) Coin'in alım satım işlemlerine başlandı.

Bunun üzerine kripto paralarla ilgilenen vatandaşlar, ''Loopring (LRC) Coin nedir, sahibi kim ve geleceği nasıl bir Coin?'' sorularına yanıt aramaya başladı.

12 Mayıs sabahı Paribu listesine eklenen Loopring (LRC) Coin, 7.140 TL'den işlem görürken listeye giriş sonrasında yüzde 12.7 oranında artış gösterdi.

Peki Loopring Coin nedir, kurucusu kim, kaç TL? İşte Loopring Coin (LRC) hakkında merak edilenler...

LOOPRİNG COİN NEDİR?

Loopring Coin (LRC), merkeziyetsiz kripto borsalarının geliştirilmesi için tasarlanmış açık bir protokol olan Loopring’in Ethereum tabanlı kripto para birimidir.

2020 yılında kripto para piyasasının tamamının ortalama günlük ticaret hacmi, yaklaşık 50-200 milyon dolar aralığında dalgalandı. Bu ticaretin çoğu, kullanıcı fonlarını depolayan ve alım satım siparişlerinin dengesini sağlayan özel şirketler tarafından işletilen çevrim içi platformlar olan merkezi kripto para borsalarında gerçekleşti.

Bu tip platformların hepsinde yaygın olan birkaç dezavantaj bulunması nedeniyle bu dezavantajları azaltmak için yeni (merkeziyetsiz) bir borsa tipi ortaya çıktı.

Loopring, merkezi emir eşleme ile merkeziyetsiz blockchain üstü işlem anlaşmasını, hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsaların en iyi yönlerini alarak melez bir üründe birleştirmeyi amaçlamaktadır.

LRC tokenleri, Ağustos 2017 tarihindeki ilk token arzında (ICO) halka açık hale geldi. Loopring protokolü ise Ethereum mainnet üzerinde ilk olarak Aralık 2019’da konuşlandı.