TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:45   Güncelleme : 06-03-2021 12:45

Masanda ne var Jay Peters?

The Verge'i ayakta tutan haber yazarlarından biri olan Jay Peters, geçen yıl işlerinin çoğunu evden yapıyor ve işte bunu nasıl yönetiyor.

Masanda ne var Jay Peters?

Verge haberlerle yaşıyor ve Jay Peters, teknolojide, eğlencede ve kültürde neler olup bittiğiyle ilgili en son bilgileri araştırıp site için yazarak devam ettiren haber yazarlarından biri. Geri kalanımız gibi, Jay de geçen yıl işinin çoğunu evden yapıyor - işte bunu nasıl yönetiyor.

Bana biraz kendinizden bahsedin. Geçmişiniz nedir ve The Verge 'de ne yaparsınız?

Burada, The Verge'de bir haber yazarıyım, ve teknoloji, oyun, eğlence ve daha pek çok konuyu ele aldığım için şanslıyım. Herhangi bir günde iPhone 13, Pokémon cihazları, Marvel filmleri, Fortnite görünümleri ve hatta Monopoly Longest Game Ever sürümü gibi şeyler hakkında yazabilirim.

Biraz dolambaçlı yolum vardı. bu iş. Üniversite dışında teknoloji halkla ilişkiler alanında çalıştım, Techmeme'de teknoloji hakkında yazmaya başladım ve Ağustos 2019'da The Verge'e katıldım.

Çalışma alanınızı nerede ve nasıl kuracağınıza nasıl karar verdiniz?

Kurulumu şimdi olduğu yere getirmek yıllar aldı. Farklı masalar, fareler, klavyeler, dizüstü bilgisayar sehpaları, monitör kolları ile deneyler yaptım ve hatta bir noktada Nintendo Switch yuvasını cırt cırt kullanarak masanın bacaklarından birine bağladım.

Evde çalışmak için ne gibi düzenlemeler yapmak zorunda kaldınız ve dikkat dağıtıcı unsurlarla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Karım ve ben o zamandan beri evden çalışıyoruz 2017, yani fiziksel çalışma ortamlarımız pandemi nedeniyle pek değişmedi. Bir stüdyoda yaşadığımız için, her gün programlarımız ve toplantılarımız hakkında iletişim kurmalıyız, böylece ikisinin de aynı anda telefonda olmasını engelleyebiliriz.

Dikkat dağıtıcı unsurları önlemek için genellikle AirPods Pro'yu ses olmadan taktım. Bu çoğu zaman bir şeyleri engellemek için yeterlidir, böylece odaklanmaya devam edebilirim. Ancak biraz beyaz sese ihtiyacım olursa, Star Trek: The Next Generation'dan tamamen USS Enterprise'ın ortam motoru gürültüsünden oluşan bu genişletilmiş YouTube videosunu açıyorum. Yıllardır benim hedefim. Ve biraz müzikle çalışmak istediğimde, son zamanlarda video oyun müziğinin lo-fi remikslerine dönüyorum.

Bana biraz bilgi ver Masanın kendisi hakkında gördüğüm bir oturma / ayakta çalışma masası.

Halkla ilişkiler işimde oturma / ayakta çalışma masası kullandım ve ileri geri geçiş yapabilmeye alıştım ve ayakta durmak beni bütün gün bilgisayar önüne park etmek konusunda daha az tembel hissetmeme neden oluyor. Ayrıca oturma ve ayakta durma arasında geçiş yapmanın sırt ağrısını hafiflettiğini ve bileklerimde birkaç yıl önce ilk kez alevlenen tekrarlayan bir zorlanma yaralanmasına (RSI) yardımcı olduğunu görüyorum.

Aldığım en iyi eklentilerden biri masa programlanabilir hafıza ünitesiydi ve masayı tercih ettiğim oturma ve ayakta durma pozisyonlarına göre ayarlamak için bir düğmeye basmama izin veriyordu. Ayrıca tekerleri de (tekerlekler) aldım, böylece onu masanın hemen arkasındaki eşimin ve eşimin şezlonglarına taşıyabilecektim. Masayı getirebilir, monitörü biraz daha alçaltabilir ve ardından film izlemek ve video oyunları oynamak için kullanabilirim.

Görünüşe göre iş arkadaşlarınızdan gördüğümüz masaların çoğundan daha az masaüstü alanınız var.

Stüdyomda alan çok önemli, bu nedenle şu anda daha küçük bir masa benim için daha iyi çalışıyor. Ayrıca tüm işimi teknik olarak sadece bir dizüstü bilgisayarla yapabildiğim için şanslıyım, bu yüzden daha büyük bir masaya ihtiyacım yok - yine de klavye, fare ve monitör bunu çok daha kolay hale getiriyor!

Bu gerçekten ilginç görünümlü bir masa sandalye.

Bu, HÅG'nin Capisco Koltuğu ve onu ilk gördüğümde ben de öyle düşünmüştüm. Fully'nin çevrimiçi mağazası.

Ama onu Portland'daki Fully showroom'unda denedim ve oradaki en sevdiğim sandalye buydu, bu yüzden ona katıldım. Saatlerce rahatça oturabildiğim ve duruşuma çok yardımcı olduğu için her gün yaptığım için mutluyum.

HÅG'dan Capisco Sandalye

829 $

Fiyatlar yayınlama sırasında alınmıştır.

Amazon'da 829 $ Fully'de 829 $

Tamam, şimdi teknolojiniz hakkında konuşma zamanı. Bilgisayarınızla başlayalım.

İçinde Apple’ın özel M1 çipi bulunan yeni bir 13 inç MacBook Air'im var. Harika bir makine. Eklediğim tek yükseltme 16GB RAM idi. Dijital yaşamımın çoğu çevrimiçi olarak saklandığı için herhangi bir dahili depolama alanı eklemedim.

Monitör, 21,5 inç ekrana sahip bir Asus VS228H-P. Amazon hesabım bana bunu 2015'te tamamen satın aldığımı söylüyor, ancak eski olmasına rağmen bundan çok memnunum. (Bunun yıllarca 24 inçlik bir ekran olduğunu düşündüğümü itiraf edeceğim.)

Huanuo'dan bir monitör yuvasına takılı ve bulabildiğim en uzun ekran olduğu için satın aldım .

Macbook Air (2020 Sonu)

999 $

Yayınlandığı sırada alınan fiyatlar.

$ 999, Best Buy'da Apple 1000 $ 'da

Bu gerçekten ilginç bir görüntü düzeni.

Yine de bir gün daha büyük bir şeye veya belki ultra geniş bir şeye yükseltmek istiyorum (özellikle şimdi 24 inç yerine 21,5 inçlik bir monitörüm olduğunu bildiğime göre).

Son derece uzun monitör mount iki amaca hizmet eder: Duruşuma çok yardımcı olur ve oldukça ayarlanabilir, bu da masanın arkasındaki sandalyelerde oturduğumda onu daha düşük bir yüksekliğe getirebileceğim anlamına gelir.

Söylemek bize klavyenizin sağında bulunan fare hakkında biraz bilgi verin.

Bu Contour Unimouse. Çok uzun süre "düz" bir fare kullanırsam bileklerim zarar görebilir, bu yüzden hangisinin benim için en uygun olduğunu görmek için farklı dikey fareleri denemek için çok zaman ve para harcadım. Unimouse'u açıları çok yüksek olduğu için çok seviyorum - şirketin web sitesinde 70 derece olduğunu söylüyor.

Fare altlığı VictSing Ergonomik Fare Altlığıdır. Neden başkalarına tercih ettiğimi hatırlamıyorum ama benim için harika çalışıyor ve ucuz.

bölünmüş klavye.

Microsoft Sculpt ergonomik klavyeyi yıllarca mutlu bir şekilde kullandım ve ayrıca Kinesis Advantage2 QD ve ErgoDox EZ gibi diğer ergonomik klavyeleri denedim. Ancak Freestyle Pro bana çok iyi geliyor.

Makrolara özel anahtarlar programlayabilmeyi de seviyorum. Klavyemin sol tarafında, bazı tuşların üzerine kabaca Post-It notları yapıştırdığımı görebilirsiniz - bu notlar, tuşları hızlıca vurgulamak için Command + L gibi, ne yapmak için programladığımı hatırlatır. tarayıcımın URL çubuğundaki bağlantı.

Kinesis Freestyle Pro

169 $ 180% 7 indirimli

​​Yayınlama sırasında alınan fiyatlar.

Amazon'da 169 $

Diğer teknolojinize (kulaklıklar, hoparlörler vb.) ne dersiniz?

İş günü boyunca AirPods Pro'm neredeyse hiç kulağımdan çıkmıyor - rahatlar, ses kalitesi iyi ve Mac ve iPhone'umla gerçekten iyi çalışıyorlar. Tek bir eleştirim var: Orijinal AirPod'ların aksine AirPods Pro, aramalarda konuşurken veya yemek yerken düşme eğilimindedir. Umarım Apple, AirPods Pro'nun uyumunu bir sonraki model için biraz değiştirir.

Web kameram Logitech C920 HD Pro. Harika ve MacBook Air’imin web kamerasından çok daha iyi.

USB-C merkezim Totu 13'ü 1 arada.

Bazen, yine de, gerçekten can sıkıcı olan bir köpek ıslık perdeli bir ses çıkarır. Ve şarj pedi bir Choetech şarj pedi. Yeterince iyi çalışıyor, ancak iPhone'umu çok yavaş şarj ediyor ve bazen cihazlarımın şarj göstergeleri açılana kadar biraz kaydırmamı gerektiriyor.

Masamın sol tarafında PlayStation 5 Digital Edition var, Xbox Series X ve Nintendo Switch. Yakın zamana kadar çoğunlukla sadece Nintendo konsollarına sahibim, bu yüzden PS5 ve Series X'teki eski PlayStation ve Xbox oyunlarını takip etmek için salgın boş zamanımın çoğunu harcıyorum. (Şu anda 13 Sentinel'i yırtıyorum: Aegis Rim.) Hepsi IKEA Malm iki çekmeceli sandıkta oturuyor.

Ve gün boyunca, güvenilir Hydro Flask su şişemden su yudumluyorum. Yine de, Hydro Flask'ın spor şapkasından daha az sızıntı bulduğum Klean Kanteen Sport şapkasıyla kapağı değiştirdim.

Totu 13'ü 1 arada Type C Hub

70 $

Alınan fiyatlar yayınlama sırasında.

Amazon'da 70 $

Fotoğrafları gönderdiğinizde, bazı cihazlarınızdaki kedi kılı için özür dilediniz. Bize kediden bahsedin!

Gouda ile tanışın! Sekiz yaşında egzotik bir stenografi ve dili ağzının içine asla girmiyor.

Tezgahlardan küçük nesneleri vurmaktan ve alarm çalmadan otuz dakika önce karımı ve beni uyandırmaktan hoşlanıyor. Ama yine de onu çok seviyoruz. .