GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 18:04

Medipol Hastanesi bugün ücretsiz mi?

Twitter'da #Medipolhalkaücretsiz etiketi gündem oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamalar Medipol Hastanesi'nin ücretsiz hizmet vereceğini düşündürdü. Peki Medipol Hastanesi ücretsiz mi hizmet verecek? İşte detaylar...

Medipol Hastanesi bugün ücretsiz mi?

Twitter'da  #Medipolhalkaücretsiz etiketi gündem oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamalar Medipol Hastanesi'nin ücretsiz hizmet vereceğini düşündürdü. Peki Medipol Hastanesi ücretsiz mi hizmet verecek? İşte detaylar...

Sosyal medyada binlerce kişinin dikkatini çeken bir haber "Medipol Hastanleri'nin halka ücretsiz olarak hizmet vereceği" konusu oldu . Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın  Adıyaman Üniversitesi Konferans Salonu'nda tıp fakültesi öğrencileriyle bir araya geldiği sırada "Ücret artışına endeksli bir saygınlık, para gibidir kolay erir. Saygınlık düz düşünülecek konu değildir. Bence, özle ilişkilidir. Ücret madde ise saygınlık manadır. Başkasına borçlu olunmayan saygınlık kaybedilmez. Böyle bakarsak, saygınlığımızı yükseltmenin birçok yönden bize bağlı olduğunu da görürüz. Hekimlerin haklarının işçi söylemiyle kazanılamayacağını görürüz." açıklamaları yanlış anlaşılarak Özel Medipol Hastaneleri'nde tüm halka ücretsiz muayene imkanı verileceği sanıldı.

Kulaktan kulağa yayılan bu yanlış anlaşılma kısa sürede Twitter'da gündemin ilk sırasına oturdu. Hastanenin çağrı merkezini kilitleyen telefonların ardı arkası kesilmedi.

Çağrı merkezi personellerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda bizzat yanlış haber olduğu öğrenildi.

Hastaneyi arayan binlerce kişi böyle bir hizmetin olmadığını öğrenince sosyal medyada tepki gösterdi ve yürüyüş düzenleyeceklerini dile getirdi.

 
Kinem DemirKinem Demir