KİMDİR
Giriş Tarihi : 30-04-2021 22:18   Güncelleme : 30-04-2021 22:30

Mehmet Arzık olayı ne?

Mehmet Arzık olayı ne? Neden gündem oldu? Mehmet Arzık tutuklandı mı?

Mehmet Arzık olayı ne?

Mehmet Arzık olayı ne? Neden gündem oldu? Mehmet Arzık tutuklandı mı?

Kilis'te Mehmet Arzık isimli bir kişi 14 yaşındaki E.Ö isimli bir kıza 3 yıl boyunca sistematik olarak cinsel istismarda bulunup hamile bıraktı. Kızın hamile kalmasının ardından kızın ailesi tarafından “Reşit olmayanla cinsel ilişki” suçundan dava açıldı.  

14 yaşındaki bir kız çocuğuna 3 yıl boyunca tecavüz edip hamile bırakan Mehmet Arzık, Twitter'da neden gündem olduğu ile ilgili vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Olayda Mehmet Arzık'a açılan davada hâkimin E.Ö.’nün şikayeti 6 ay içerisinde yapmadığı gerekçesiyle davayı düşürmesi tepkilerin fitilini ateşledi. İstismar faili Arzık, tutuklanıp 12 gün sonra serbest bırakılmasının ardından E.Ö.’nün avukatı İbrahim Demirci, karara itiraz ederek konuyu üst mahkemeye taşıyacaklarını belirtti.

Yaşanan süreçte mütalaa sonrası söz alan E.Ö. “Sanık beni tehdit ederek tecavüz etmiştir. Kendisinden korktuğum için şikayetçi olmadım. Mütalaayı kabul etmiyorum. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum” derken avukat İbrahim Demirci ise konuyla ilgili “Sanığın cinsel istismar davasına takipsizlik kararı verilmesine ilişkin itirazımız henüz sonuçlanmamışken mahkeme beraat kararı verdi. Mahkeme acele karar verdi, süreç hukuki işlemiyor. Konuyu üst mahkemeye taşıyacağız” dedi.

Bu yaşanan olay ise sosyal medya platformu twitter da #MehmetArzıktutuklansın etiketiyle vatandaşlar tarafından tepki yağmuruna tutuldu.