GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-01-2022 16:50   Güncelleme : 16-01-2022 16:50

Meteoroloji'den uyarı: 22 Ocak'a dikkat!

Meteoroloji tarafından yağmur ve kar yağışının devam edeceği ifade edilirken 22 Ocak Cumartesi günü içinse kritik bir uyarı yapıldı. Orta Avrupa'dan sarkacak soğuk ve yağışlı hava kütlesiyle İstanbul dahil birçok şehirde kış şartlarının en çok hissedileceği 3-4 gün yaşanacak.

Meteoroloji'den uyarı: 22 Ocak'a dikkat!

Meteoroloji tarafından  yağmur ve kar yağışının devam edeceği ifade edilirken 22 Ocak Cumartesi günü içinse kritik bir uyarı yapıldı. Orta Avrupa'dan sarkacak soğuk ve yağışlı hava kütlesiyle İstanbul dahil birçok şehirde kış şartlarının en çok hissedileceği 3-4 gün yaşanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre, Türkiye genelinde kar ve soğuk hava etkili oluyor. Son verilere göre, Marmara ve İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı beleniyor.

"KIŞ ŞARTLARININ EN ÇOK HİSSEDİLECEĞİ 3-4 GÜN YAŞANACAK"
CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'den de uyarı geldi. Şen, "Çarşamba günü Trakya Kıyı Ege ve Akdeniz bölgesi hariç Marmara'nın doğusu İstanbul dahil karla karışık yağmur ve kar yağışı görülebilir. 22 Ocak'tan başlayan 1 haftalık kış önemli görünüyor. İstanbul dahil kar etkili olabilir" dedi.

Bugün Marmara ve İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı. Marmara ve iç kesimlerde zirai don uyarısı. Yarın daha yağışsız bir hava var. Sadece Doğu Karadeniz'de kar olabilir. Bugün İstanbul'da sıcaklık 6 C doğusunda karla karışık yağmur ve kar olasıdır" şeklinde açıklama yaptı.

ASIL KAR DA 22 OCAK'TA
Şen, "Önümüzdeki hafta sonu (22 Ocak) Orta Avrupa'dan sarkacak soğuk ve yağışlı bir hava kütlesi Türkiye de kış şartlarını hissettirecek gibi görünüyor. 3-4 gün sürecek. Geçtiğimiz sistemden daha kuvvetli. Şimdiden söylüyorum 10 günlük tahmin yapmak risklidir. +/- 1 gün olabilir" dedi.

Şeyda YamanŞeyda Yaman