TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 13-02-2021 23:08   Güncelleme : 13-02-2021 23:08

Netflix bir Redwall filmi çekiyor ve The Verge ekibi çok heyecanlı

Brian Jacques’ın Redwall kitapları bir Netflix dizisine ve sinema filmine dönüştürülüyor. Verge ekibi, dizinin destansı ziyafetine dair duyguları, endişeleri ve düşünceleriyle haberlere tepki veriyor.

Netflix bir Redwall filmi çekiyor ve The Verge ekibi çok heyecanlı

Bu haftanın başlarında Netflix, yazar Brian Jacques’in ikonik Redwall kitaplarını yeni bir animasyon film ve TV serisine uyarladığına dair sürpriz bir duyuru yaptı. 1986'dan 2011'e kadar yayınlanan 22 kitaplık çocuk serisine dayanan kitaplar, Redwall Manastırı'nda yaşayan kılıçla savaşan antropomorfik fareler, tavşanlar, porsuklar ve diğer ormanlık yaratıkların neslini kapsıyor.

Dizi daha önce 90'ların sonunda bir dizi haline getirilmiş olsa da, hiçbir zaman bir Netflix uzun metrajlı filminin ölçeğine (veya muhtemelen bütçesine) uyarlanmadı. The Verge'de birçoğumuz dizinin uzun süredir hayranıyız. İşte haberleri nasıl alıyoruz.

İlgili

Netflix, ikonik Redwall dizisini bir TV şovuna, filme dönüştürüyor

Bir hakkında ilk düşünceleriniz > Redwall uyarlaması?

Chaim Gartenberg : Sanırım ilk tepkimin "OMG" olduğunu ve ardından yedi yaşındaki çocuğumdan çokça çığlık geldiğini düşünüyorum. Redwall kitaplarını okuyarak büyüdüm. Orijinalinin okuduğum ilk "gerçek" kitaplardan biri olduğunu hatırlıyorum. Ve tüm dizide hafızamda bu parlak, altın nokta var.

Nelerden hoşlanmamalı?

Jay Peters : Redwall remaster'ın haberini ilk gördüğümde çok sevindim. Çocukken yıllardır kitapların sadık bir hayranıydım, serideki her yeni girişi elimden geldiğince çabuk yutuyordum. Ama dürüst olursam, şu anda size kitapların hiçbirinden tek bir olay örgüsü noktası söyleyemezdim. Umarım bu yeni dizi için önemli değildir; Destansı savaşlarda sevimli orman yaratıkları içerdiği ve çökmekte olan bayramların tadını çıkardığı sürece mutlu olacağım.

Adi Robertson : Kısmen aynı gemideyim: Kitapları dinsel olarak okurum, ancak gerçek olay örgüsü hakkında çok az şey hatırlıyorum. Beynimin oyuncak bebek evlerini ve diğer minyatür şeyleri seven kısmını gerçekten vurdular. Jay ve Chaim'den farklı olarak, kanlı ve ürkütücü olabileceğinden zevk aldığımı hatırlıyorum - Watership Down'dan falan bahsetmiyoruz, ama birçok ürkütücü kale ve deli kral hatırlıyorum.

< strong> Mitchell Clark : Evet, kabul etmeliyim. Triss gibi kitapların açık yürekli maceralar olduğunu hatırlasam da, Marlfox ve Salamandastron gibi oldukça karanlık kitaplar olduğunu biliyorum - suikastçılar, kana susamışlık, dokuz metre boyunca.

Bir TV şovu için Redwall 'u iyi bir seçim yapan nedir?

Jay : Sürekli olarak oldukça iyi bir TV yapan pek çok gösterişli aksiyon ve kahramanlık hikayesi var. Eminim birçok karakterin tüylü ve sevimli olacağından şovu daha da izlenebilir kılacaktır. Dizide yaklaşık 1000 kitap olduğu göz önüne alındığında, Netflix'in alabileceği çok fazla kaynak malzeme var.

Chaim : Çok fazla kitap. Ancak mükemmelliğin bir kısmı, hepsinin (çoğunlukla) oldukça bağımsız olmalarıdır, bu nedenle her birini uyarlamak kendi projesi olabilir.

Mitchell : Fantezi son zamanlarda çok popüler oldu, ancak genellikle çocukları hedef almıyor. Hayal gücünüzün vahşileşmesine gerçekten izin veren birçok unsuru olan iyi bir dizi ve bence çok eğlenceli olacak. Aynı zamanda gerçekten temiz bir sanat tarzına da katkıda bulunabilir. Kitaplarda her zaman duvar halıları ve resimlerden çok söz edilir.

Dizinin en çok hangi bölümlerini veya kitaplarını görmeyi dört gözle bekliyorsunuz?

Russell Brandom : Bu kitapları okumalı 20 yıl oldu ama iki sahne öne çıkıyor.

Yılan hipnozu, merkezi hayvan-fantezi kibirinin büyük bir kullanımıdır ve Asmodeus'un birincil kötü adam olmadığı gerçeği, karşılaşmayı çok daha rahatsız edici hale getirir. İkinci - Mossflower için spoiler, sanırım? - İkinci kitabın sonunda batan kalede bulunan Tsarmina, eğer boğulma korkunuz varsa, o zamanlar kesinlikle yaptığım gibi, meşru bir şekilde unutulmaz bir görüntü. (Kediler sudan nefret eder! Çok doğru.) Yine de Martin the Warrior serisinin bunu ekranda görmesini beklemem gerekecek.

Chaim: I ' Yüzüklerin Efendisi tarzı savaşlar yapmayı umuyorum. Bize biraz Badger Lords gösterin lütfen.

Kırmızı duvar yapmakla ilgili endişeleriniz var mı?

Mitchell : Dizide anlatılan o kadar çok irfan, arka plan ve düzenli öykü var ki, umarım Netflix ve şovun yaratıcıları evren içinde anlatmak istedikleri belirli bir hikaye bulmuşlardır. Her şeyin üstesinden gelmeye çalıştıklarını görmek istediğimden emin değilim. Aşırı doldurulmaktansa daha fazlasını istemeyi tercih ederim.

Chaim : Bu iyi bir nokta, ancak (görece) küçük başlıyorlar gibi görünüyor: ilk kitap ve bana mantıklı gelen Savaşçı Martin'e odaklanan bir TV dizisi.

Adi : Kitapların çok fazla Tolkien tarzı tür temelli ahlaka dayandığını hatırlıyorum ve bu nesnel olarak garip ve dizinin bununla nasıl başa çıkacağından emin değilim ! Bunu, bazı iyi tilkileri falan hatırladığımı söyleyerek yumuşatacaktım, ancak Redwall Wiki bana tilkilerin "istisnasız kötü haşarat" olduklarını bildiriyor, bu yüzden sanırım bu durumu çözüyor.

Russell: Burada pratik bir endişeye yer vereceğim. Kitapların eğlencesinin bir kısmı, bu geniş hayvan yelpazesinin hem dost hem de düşman olarak, tavşanlar, porsuklar, fareler, kargalar ve çeşitli belirsiz mustelidlerle aşağı yukarı eşit olarak etkileşime girdiğini hayal etmektir. Ancak bu karakterlerin kanonik versiyonlarını çizmeniz gerekirse, boyut farkı bir sorun haline gelir. Fareler, kargalar, kediler, gelincikler, sıçanlar ve diğer yaygın Redwall düşmanlarının çoğundan çok çok daha küçüktür.

Kılıç olsun ya da olmasın, en cesur fare bile bir hayvanı gerçek boyutunun 10 katından fazla indiremez, bu nedenle dövüş sahnelerinin koreografisini yapmak, doğal oranlara biraz yakın kalırsak bile ciddi bir sorun olacaktır. Ancak aynı zamanda, serinin inkar edilemez bir çekilişi, küçük fare ellerinde kılıç tutan fareleri tasvir ediyor; bu, klasik kitap kapaklarında tasvir edilen fotogerçekçi hayvanlardan çok uzaklaşırsanız daha az eğlenceli hale geliyor.

Bunun fantezi ortamı için en iyisi olacağını düşünüyorum ve Bahçe Duvarının Ötesinde ile aynı sanat stiline sahip olmasına ihtiyacım olmasa da, eğer mantıklıysa, havanın benzer olmasını isterim.

Chaim : "Gerçekçi" CGI dışında herhangi bir şey, lütfen. Bu kitaplar ... oldukça şiddetli, ben de çok kötü bir şekilde gerçekçi bir stile dönüşeceğinden endişeleniyorum. Kimsenin bir fareyi, özellikle de aile dostu hedef kitlenin, bir kılıcı kılıçla öldürdüğünü görmesine gerek yok.

Jay : El çizimi istiyorum ama CGI bekliyorum. Netflix, çok geç değilse lütfen şovu elle çizin.

Russell : Kurulumun gerçeküstü doğası göz önüne alındığında, bence bilgisayarla da kurtulabilirler - Cartoon Saloon'un yaptığı gibi destekli 2D animasyon. Ama kesinlikle 3D değil ve kesinlikle foto-gerçekçi değil. Kimse başka bir Lion King görmek istemez.

Biraz Deeper’n'Ever Turnip’n’Tater’n’Beetroot Pie mi yoksa çilekli bir likör mü?

Mitchell : Pancarları sevmesem de, çilekler şu anda çok mevsim dışı, bu yüzden mahzenden hangi kökleri bulabildiğinizi hışırdatın. ?

Adi : Pıhtılaşmış krema dışında her şey, çünkü A) Redwall'daki büyük miktardaki süt bazlı yiyecekler bana her zaman sütün tam olarak nereden geldiği konusunda sorular sormuştur. insansı hayvanlar hakkında bir dizi ("yaprak biti sütünün" bir noktada cevap olduğunu belli belirsiz hatırlıyorum?) ve B) Hala bunun ne olduğunu gerçekten bilmiyorum.

Jay : Dürüst olmak gerekirse, hepsini denerim.