TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-03-2021 23:51   Güncelleme : 22-03-2021 23:51

Netflix, Keanu Reeves’in BRZRKR çizgi romanını canlı aksiyon filmine ve animeye dönüştürüyor

Netflix, Keanu Reeves'in ortak yazdığı yeni çizgi roman dizisi BRZRKR'a dayanan bir canlı aksiyon uyarlaması ve bir anime şovu duyurdu. Reeves başrolde oynayacak ve karakterini animede seslendirecek.

Netflix, Keanu Reeves’in BRZRKR çizgi romanını canlı aksiyon filmine ve animeye dönüştürüyor

Netflix bir sonraki büyük aksiyon serisine sahip: Keanu Reeves'in yeni BRZRKR çizgi roman serisinin bir uyarlaması, yayın hizmeti hem canlı aksiyon filme (Reeves'in yapımcılığını ve başrolünü oynadığı) hem de devam filmi (Reeves'le birlikte) karakterini seslendirerek), şirket bugün duyurdu.

BRZRKR, Boom Studios'un (ilk sayısı Mart ayında daha önce piyasaya sürülen), Reeves'in (ilk çizgi romanı) ve Matt Kindt'ın (Folklords, Justice League) birlikte yazdığı 12 sayılık yeni bir serisidir of America), Ron Garney'nin sanatı ile. Reeves, uygun bir şekilde, henüz açıklanmış bir çıkış tarihi olmamasına rağmen hem yaklaşan canlı aksiyon dizisinde hem de animede başlık karakterini oynayacak.

Aşırı şiddet içeren çizgi roman, 80.000 yıllık hayatı boyunca neredeyse tam olarak Keanu'ya benzeyen ölümsüz bir çılgının hikayesini takip ediyor ve günümüzde doruk noktasına ulaşıyor ve ABD hükümeti için çalışıp, hayatının sırları ve sonunda nasıl ölebileceği. (Bu, aynı zamanda popüler bir çizgi roman dizisine dayanan ve yayın hizmeti için başka bir potansiyel franchise olarak görülen Netflix'in The Old Guard'a benzer bir kavramdır.)

Heyecan verici haberler! Netflix, ölümsüz bir savaşçının çağlar boyunca 80.000 yıllık savaşını konu alan acımasız epik bir destan olan Keanu Reeves’in BRZRKR’ına dayanan bir canlı aksiyon filmi VE takip anime dizisi geliştiriyor. Reeves filmin yapımcılığını ve başrolünü üstlenecek ve animeyi seslendirecek. pic.twitter.com/RVWEuBCXTJ

— NX (@NXOnNetflix) 22 Mart 2021

BRZRKR büyük bir kitle fonlaması başarısıydı (kısmen Reeves'in katılımıyla yardımcı oldu) ve Kickstarter arasında yaklaşık 2 milyon dolar topladı ve ilk sayıdan önce ek fonlar raflara bile çarptı. Seri şimdiye kadar 615.000'in üzerinde satıldı ve son on yılda en çok satılan ikinci çizgi roman oldu (Marvel'in 2015'te Star Wars # 1 yeniden lansmanının ardından)

Yaklaşan uyarlama Netflix'in mevcut stratejisine uyuyor mükemmel: akış hizmeti her zaman izlenmesi gereken daha fazla içerik ve özellikle Disney'in Marvel veya Star Wars veya HBO Max'in Game of Thrones evrenlerindekilere rakip olacak seriler oluşturabilecek türden şov ve filmleri arıyor. Projenin multimedya yöntemi aynı zamanda Netflix'in modern yaklaşımının bir parçası olup, The Witcher veya Zack Snyder’ın yakında çıkacak olan Army of the Dead gibi projelerin animasyonlu genişlemelerini yansıtıyor.

Bu aynı zamanda, Netflix’in bağımsız yayıncıdan çizgi roman uyarlaması için ilk denemeyi yayın hizmetine veren Boom Studios ile yaptığı son ilk bakış anlaşmasından gelen en yüksek profilli proje.