EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-03-2021 15:07   Güncelleme : 26-03-2021 15:07

"Öğretmenler Öğrencilerini özledi"

Eraslan, Tekirdağ'da Bahçeşehir Koleji, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve SODİMER işbirliğinde çevrimiçi yapılan 'Pandemide Öğretmen Olmak' seminerine katıldı.

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, yaptıkları araştırmada, COVID-19 salgını döneminde öğretmenlerin tamamına yakınının öğrencilerini özlediğinin ortaya çıktığını bildirdi.

Levent Eraslan, seminerde yaptığı konuşmada, bu yıl 29 çevrimiçi toplantıda 30 bin öğretmenle buluştuklarını söyledi. Sağlıkçılardan sonra salgından en çok etkilenenlerin öğretmenler olduğunu belirten Eraslan, şöyle devam etti:

“Sınıfta dersleri işlerken bir anda telefondan, bilgisayardan ders anlatmaya başladık. Öğretmenlik mesleği dönüştü. Gelecek eğitimin öğretmeni, dijital öğretmen olacaktır. Bundan sona asla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Normalleşme süreci oldu ve okulları açtık ama harita kırmızı oldu, yine kapanmaya gidebiliriz. Yine okullar kapanabilir. Artık evler okul, anne babalar öğretici konuma geçti. Çok çocuklu evlerde problemler oldu. Okulun ve öğretmenin değeri bu süreçte anlaşıldı. Öğretmenler de öğrencilerini çok özledi" şeklinde konuştu.