KİMDİR
Giriş Tarihi : 08-09-2021 22:02   Güncelleme : 08-09-2021 22:02

Olcay Şahan kimdir?

34 yaşındayken futbolu bıraktığını açıklayan Olcay Şahan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Olcay Şahan kimdir?

34 yaşındayken futbolu bıraktığını açıklayan Olcay Şahan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Olcay Şahan 26 Mayıs 1987 tarihinde Almanya'nın Düsseldorf şehrinde dünyaya geldi. Doğduğu şehir itibarıyla futbol hayatına da burada başlayan Olcay Şahan, çocukluk ve gençlik dönemini Düsseldorf şehrinde sürdürdü. Almanya'nın futbol alt yapısında önemli bir tecrübe edilmiş olan Olcay Şahan, bunu daha sonra Türk futboluna yansıttı ve çok önemli başarılar elde etti.

Çok Küçük yaşlarda futbola başlayan Olcay Şahan, farklı takımların altyapılarında önemli bir tecrübe kazandı. Özellikle hem Bayer Leverkusen hem de Fortuna Düsseldorf altyapısında gelişimini tamamlayan Olcay Şahan, Daha sonra Borussia Mönchengladbach altyapısına geçti. Ardından Almanya'nın 4. Lig takımlarından birinde gösterdiği performans ile beraber takımın bir üst lige çıkmasına imkan verdi.

2011-2012 senesinde ilk defa Kaiserslautern takımı ile Almanya 1. liginde oynamaya başlayan Olcay Şahan, daha fazla tanınmaya başladı. Aynı sezon toplamda 27 maça çıkarak 1 gol atmayı Başaran Olcay Şahan, daha sonra 2012-2013 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldu. Tam 4 sezon Beşiktaş'ta muhteşem başarılara imzadan Olcay Şahan, daha sonra 2016 yılında Trabzonspor'a transfer oldu. Son olarak Yeni Malatyaspor'a transfer olan Olcay Şahan futbolu bıraktığını açıkladı. Özellikle 10 numaralı formayı giymesi üzerinden hem oyun kurucu hem de kanat oyuncusu olarak Türkiye'nin en yetenekli futbolcuları arasında yer almaktadır.