TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 17:30   Güncelleme : 31-03-2021 19:03

OnePlus 9 Pro incelemesi: rafine, niş bir amiral gemisi

OnePlus 9 Pro, birçok özelliğe sahip amiral gemisi bir Android akıllı telefondur: ultra hızlı şarj; büyük, yüksek yenileme hızı ekranı; ve üç kameralı bir sistem. Sorunsuz ve zarif bir yazılıma sahiptir, ancak video yetenekleri biraz çalışma gerektirir.

OnePlus 9 Pro incelemesi: rafine, niş bir amiral gemisi

OnePlus 9 Pro, en azından özellikler ve kalite açısından piyasadaki en iyi Android telefonlarla gerçekten rekabet eden yasal bir amiral gemisi telefondur. Yine de pazar ve akıl payı açısından, Android cihazlarında belirli bir zarafet arayan küçük bir grup meraklı için niş bir cihaz olmaya devam ediyor.

Ve bu harika.

ABD'de yaşıyorsanız ve bir Android telefon satın alıyorsanız, bir Samsung Galaxy telefon edinme olasılığınız çok yüksektir. Samsung, doğrudan pazar payına götüren taşıyıcı ilişkileri, kalitesi ve pazarlamasına sahiptir. LG, Motorola ve hatta Google bile burada OnePlus'tan daha fazla telefon satıyor.

Ancak yaklaşık yedi yıl ve düzinelerce telefonun ardından OnePlus, ana akıma ciddi alternatifler olan harika telefonlar yapabilen bir marka haline geldi. 969 $ 'lık OnePlus 9 Pro, bu hedefe yalnızca birkaç dikkate değer ödün vererek ulaşır.

OnePlus'ın amiral gemisi telefonları her zaman en üst düzey özelliklerin bir listesi ile birlikte gelir, ancak OnePlus 9 Pro'yu yapan şey sayılar iyi değildir; bu teknik özelliklerin Android'i kullanarak elde edebileceğiniz en iyi deneyimlerden birine ne kadar iyi dönüştüğüdür.

İlgili

OnePlus 9 incelemesi: yarı profesyonel

Bu 159 $ 'lık OnePlus Saat, OnePlus'ın ilk akıllı saati

OnePlus 9 ve 9 Pro, Hasselblad markalı kameralarla duyuruldu

OnePlus 9 Pro incelememiz

Verge Score 10 üzerinden 8

İyi Şeyler

Harika ekran Şık yazılım Hızlı şarj <

Kötü Şeyler

Kamera görüntüleri aşırı işleyebilir Dijital yakınlaştırma zayıf AT & T'de 5G yok, Verizon 5G sertifikasını bekliyor

 

OnePlus 9 Pro'nun zarif tasarım, ancak tüm ağlarda 5G'yi desteklemez OnePlus 9 Pro'nun zarif bir d esign, ancak tüm ağlarda 5G'yi desteklemiyor.Tabii ki büyük. Benim için tek elimde zar zor kullanılabilecek kadar dar bir gövdede uçtan uca giden 6,7 inç ekrana sahip.

Yardım edemediğim ama fark ettiğim şey, OnePlus'ın yapı kalitesinde ne kadar ileri gittiği. Öndeki ve arkadaki cam, kenarlarda hiç dikişsiz alüminyum raya doğru kıvrılır. Dengeli, güzel ve sağlam.

Üst: OnePlus 9 Pro; alt: Galaxy S20 Plus. Her iki telefonda da benzer şekilde kavisli cam ve kalıplanmış alüminyum raylar var. Üst: OnePlus 9 Pro. Alt: Galaxy S20 Plus. Her iki telefon da benzer şekilde kavisli cam ve kalıplanmış alüminyum raylara sahip. Üç aşamalı zil anahtarı vardır Üç aşamalı zil anahtarına sahiptir.

Aynı zamanda bir Galaxy S20 Plus'ın çarpıcı görüntüsüdür. Birkaç düğmeyi kaydırın, selfie kamerasını ortaya hareket ettirin ve logoyu değiştirin; tasarım aynıdır.

Adil olmak gerekirse, OnePlus kimliğinin bir kısmını, zil sesi, titreşim ve tamamen sessiz arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayan üç aşamalı zil anahtarında tutar. Hala OnePlus telefonlarda en sevdiğim özellik olabilir ve neden daha fazla Android telefon üreticisinin fiziksel bir zil sesini benimsemediği konusunda şaşkınım.

Titreşimden bahsetmişken, OnePlus 9 Pro'daki haptikler, birçok Android telefonun aksine hiç de özensiz değil. Ne yazık ki, değiş tokuş çok güçlü olmamalarıdır; Çoğunlukla cebimde titreştiğini hissedemiyorum.

OnePlus 9 Pro, 128GB modelinde sekiz giglik RAM ile eşleştirilmiş birinci sınıf Qualcomm Snapdragon 888 işlemciye sahiptir. Daha küçük bir ekran boyutunda elde edemezsiniz, ancak 256 GB depolama alanı ve 12 GB RAM almak için 100 ABD doları daha fazla harcayabilirsiniz. Her iki modelde de depolama genişletmesi için microSD kart yuvası yoktur. Ne alırsanız onu alırsınız.

5G'nin hem Alt 6 hem de milimetre dalga (mmWave) stillerini destekler, ancak önemli bir uyarı var: telefon bunu destekliyor, ancak OnePlus yalnızca inmeyi başardı Taşıyıcı ortağı T-Mobile'dan 5G sertifikası. Kilidi açık olarak satın alırsanız, şu an itibariyle yalnızca T-Mobile’ın 5G ağı ile çalışacaktır.

AT&T 5G desteği kartlarda hiç görünmüyor ve Verizon'a gelince, OnePlus "5G ağında hem 9 hem de 9 Pro'yu onaylamak için Verizon ile çalışmaya devam ettiğini" söylüyor. Daha sonra 26 Mart'ta Verizon, OnePlus 9 ve 9 Pro'da 5G'yi destekleyeceğini duyurdu. OnePlus'ın kablosuz çözgü şarj cihazı, telefonu 45 dakikanın altında tamamen şarj edebilir.

OnePlus 9 Pro pil ve şarj etme

OnePlus için öne çıkan özellik, kendi tescilli şarj teknolojisidir. Kutuda 65 W şarj cihazı var ve telefonu gülünç derecede hızlı şarj edebilir. Telefonun 4,500 mAh pili aslında ikiye bölünmüş durumda ve bu da daha hızlı şarj etmeye yardımcı oluyor.

65W şarj cihazı kutuda gelir (normal OnePlus 9 ile gösterilmiştir).25W'da şarj olur, ancak pil bölündüğünden, esasen kablosuz olarak 50W'da şarj etmekle aynıdır. Telefonu şarj cihazına yatay modda ayarlarsanız da çalışır. Telefon tamamen ölü haldeyken 45 dakikada tamamen şarj oldu. Google Asistan'da ortam modu açıkken biraz daha uzun sürdü - ancak yine de diğer kablosuz şarj cihazlarına kıyasla çok hızlıydı.

Bu 4,500 mAh pil, tam bir buçuk günü geçirmemi sağlamak için yeterliydi. orta derecede ağır kullanım. Bununla birlikte, OnePlus telefonlar, kullanıma bağlı olarak pil ömürlerinde biraz daha değişken olma eğilimindedir. Bir gününü 4K video çekmek ve işlemciyi oyunlarla zorlamak, onu dört saatten daha az ekran başında kaldığım anlamına geliyordu.

Bu nedenle, pil ömrü sınıfının en iyisi olmasa da, OnePlus'ın şarj için ekosistemini oluşturma şekli, OnePlus'ın tescilli kullanmam şartıyla, diğer telefonlardan daha hızlı tamamlayabileceğim anlamına geliyor tabii ki şarj cihazları.

OnePlus 9 Pro, pil ömrüne yardımcı olabilecek bir LTPO OLED ekrana sahiptir OnePlus 9 Pro, yardımcı olabilecek bir LTPO OLED ekrana sahiptir pil ömrü ile.Samsung gibi, OnePlus da LTPO tarzı OLED'e geçiş yaptı, bu daha güç verimli olabilir ve şirketin yenileme hızı üzerinde daha fazla kontrole sahip olmasını sağlar.

Ekran, ekranda ne olduğuna bağlı olarak 120 Hz'den 1 Hz'ye kadar gidebilir. OnePlus, ekrandaki dokunma yanıt oranını belirli oyunlar için 360Hz'de saat hızına sahip "Hyper Touch" olarak işaretledi ve şüpheli olsam da oyuncular için bu kadar büyük bir fark yaratıyor, OnePlus yapabileceğini söylüyor. Daha önemli olan ekran çözünürlüğüdür: 525 ppi'de 1440 x 3216. Bu yüksek çözünürlükte bırakabilir ve aynı anda yüksek yenileme hızı ekranına sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak muhtemelen pil ömrünü etkiler, ancak bana göre, bu maksimum özellikli telefonun amacı, teknik özellikleri en üst düzeye çıkarmak, bu yüzden çözünürlüğü veya yenileme oranını düşürmedim.

Özellikler bunlar. ama önemli olan deneyimdir. Ve yine, OnePlus'ın burada dikkate değer bir iş çıkardığını düşünüyorum. OxygenOS'taki animasyonların ayarlanmasıyla ilgili bir şey, bu telefonu Samsung telefonlarından bile biraz daha yumuşak hissettiriyor. Renk ayarını da takdir ediyorum - iPhone veya Pixel kadar bastırılmasa da, Samsung'un varsayılan ayarlarından daha kısıtlı.

OnePlus 9 Pro'daki tüm kamera sistemi sağlam, ancak OnePlus 9 Pro'daki tüm kamera sistemi sağlam ancak iyileştirilmesi gereken yer var.Bu da düşmenin özellikle kötü bir yolu, çünkü çoğu zaman, neredeyse aynı şekilde görünen ve çalışan telefonları karşılaştırmanın en net ve basit yolu, çektikleri fotoğraflara bakmaktır.

OnePlus bunların hepsini bilir. ve OnePlus 9 Pro'yu, en iyi Samsung ve hatta Apple'ın sunduğu en iyi rakip olarak veya en azından geçerli bir alternatif olarak konumlandırmak istiyor. Bu yüzden pek çok rakip markanın yaptığı bir şeyi yaptı: zili çağırdı.

Hasselblad ortaklığı bu yıl yalnızca renk ayarı ve arayüz tasarımıyla ilgili

​​Bu zil sesi, OnePlus'ın daha iyi hale getirmek için ortak olduğu Hasselblad. kamera sonuçları. Çok yıllık bir çaba olacak ve verimli bir ortaklık olacağı garanti olmaktan çok uzak. Aslında, bu tür anlaşmaların çoğu, kamera kalitesi söz konusu olduğunda dikkate değer bir şey yapmıyor.

Bu yıl, Hasselblad'ın OnePlus'ın geliştirme sürecine katılımı, şirketin kamera ve arayüzünün bir kısmını kameranın Pro moduna ödünç veriyor. Oh, ve en önemlisi OnePlus için Hasselblad, logosunun lenslerin yanına damgalanmasına izin verdi.

Bu renk ayarlama etkisinden dolayı biraz itibar olduğunu düşünüyorum.

iPhone fotoğrafları genellikle düz ve nötrdür, rengin sıcak tarafına eğilimlidir; Piksel fotoğraflar kontrastlı ve mavi; ve Samsung fotoğraflarında canlılık kaydırıcısı maks. OnePlus 9 Pro: Karma aydınlatma kolları renkli iç mekan OnePlus 9 Pro: Karma aydınlatmalı iç mekan renk iyi işliyor. OnePlus, mavi renkleri artırma eğilimindedir, bu genellikle iyidir, ancak bazen kamerayı sıkıntıya sokabilir OnePlus, genellikle iyi olan mavi renkleri artırma eğilimindedir, ancak bazen kameranın başını belaya sokabilir. OnePlus, ilk etapta orada olmadığında çok fazla canlılık katmamak için iyi bir iş çıkarıyor OnePlus, orada olmadığında çok fazla canlılık eklememek için iyi bir iş çıkarır ilk başta.Maviye yönelir ve daha eşit aydınlatma oluşturmak için kesinlikle gölgeleri kaldırır. Fotoğrafları daha çarpıcı ama bir iPhone'dan elde edeceğinizden daha az doğru.

Kamera sistemi iyidir, ancak iPhone 12 Pro Max veya Samsung Galaxy S21 Ultra'dan aldığınız kaliteyle tam olarak eşleşemez - her ikisi de OnePlus 9 Pro'dan daha pahalı. Çeşitli koşulları oldukça iyi idare ediyor, ancak bazen çekimimi oluşturmak için fazladan bir vuruş yapmam gerekiyordu. Vizörün ne gösterdiğine daha iyi karar vermeme izin verdi ve dürüst olmak gerekirse, çekimi tekrar denemem için bana zaman verdi.

02_SM_G998U1_20210311_161832.jpg 09_LE2105_18.jpg Galaxy S21 Ultra (solda) - OnePlus 9 Pro (sağda)

Akıllı telefon kameralarında her zaman olduğu gibi, farkın yazılıma bağlı olduğunu düşünüyorum. 9 Pro'nun ürettiği renkleri seviyorum, ancak bazen çok deniyor ve nefes alıyor. Benzer şekilde, OnePlus, bu Pixel kontrast sihrinden birazını taşımak istiyor gibi görünüyor, bunun yerine sadece aşırı keskinleşiyor.

Kamera, gölgeleri aydınlatmak için çok fazla deneyebilir ve gürültüye neden olabilir Kamera, gürültüye neden olarak gölgeleri aydınlatmak için çok uğraşabilir. Kamera bazen aşırı keskinleşiyor. Bu ultra geniş çekimde göl kenarındaki koşucuların etrafındaki saçaklara bir göz atın Kamera bazen aşırı keskinleşiyor. Bu ultra geniş çekimde göldeki koşucuların etrafındaki saçaklara bir göz atın.

Ana kamera, OIS'li 48 megapiksellik yeni bir Sony sensörü kullanıyor, ancak OnePlus'a bastığımda sensörün tam olarak ne getirdiğini anlattığımda, gerçekten net bir yanıt alamadım. Pro modunda 12 bit RAW görüntüler çekebilirsiniz (saymaya devam ediyorsanız, geçen yıldan iki bit daha fazladır).

Hepsi güzel, ancak Pro modundaki arayüz beni ilgilendiren şey.

Aynı zamanda basit ve kullanımı kolaydır. Hepsinden iyisi, görüntünün odakta olan kısmına küçük çizgiler çizen odak zirvedir. Diğer telefonlarda kullanmanız gereken odaklanmak için dokunmadan kullanmak çok daha net ve daha eğlencelidir. (Elbette bunu burada da yapabilirsiniz.)

OnePlus 9 Pro'nun diğer kameraları, her zamanki düşürme sensörlerinden çok daha hoş bir sensöre sahip büyük, 50 megapiksel bir ultra genişliğe sahiptir. takılıp kalmak. Bileme ile karışık hale gelene kadar onu kullanmayı çok sevdim. OnePlus, kenarlarda bozulmaya yardımcı olmak için özel bir lens taktı ve düz çizgilerin eğilmesinden korunmada saf yazılım düzeltmelerinden daha iyi veya daha iyi çalışıyor.

Telefoto kamera 3,3x ve hiçbir şey değil bu yakınlaştırma düzeyinde özel. Bunun ötesinde, dijital yakınlaştırma bir tür karmaşa. Periskop tarzı lensi ile S21 Ultra'nın pantolonunu alıyor. Ayrıca sistemin geri kalanına yardımcı olan tek renkli bir kamera da var, ancak özellikle önemli bir şey yapmadığından şüpheleniyorum. OnePlus, geçen yılki 8 Pro'nun dikkat çekici ve anlamsız "renkli filtreli" kamerasını bu kez düşürdü. Tahmin etmem gerekirse, muhtemelen önümüzdeki yıl tek renkli kamerayı bırakacak.

03_SM_G998U1_20210313_114220.jpg 25_LE2125_1311_114151.jpg

OnePlus’ın yazılım odaklı Nightscape modu, gece çekimleri için gerçekten çok iyi çalışıyor, ancak zevklerime göre görüntüyü aşırı parlaklaştırıyor. Portre modu karışık bir çantadır; kafalar genellikle bulanık arka plandan yapay olarak kesilmiş görünür. Yine iyi çekimler yapabiliyorum, ancak portre modu genellikle çekimi ikinci kez denemem gereken durumlardan biriydi. Selfie kamerası iyi ışıkta fena değil, ancak karanlıkta hızla düşüyor.

Maalesef video da aynı derecede dağınık. OnePlus 9 Pro, 8K 30 veya 4K 120'ye kadar çekim yapmanıza izin verir, ancak ikisi de iyi görünmüyor. Aslında, normal eski 4K 30, akıllı telefonlardan çok sık gördüğünüz aşırı işlenmiş ve aşırı keskinleştirilmiş görünüme sahiptir. Büyük yeni özellik, arkadan aydınlatmalı nesneler için geliştirilmiş HDR'dir, ancak etki en iyi ihtimalle minimum düzeydedir.

Bu, bu telefondan daha pahalı olan telefonlara kıyasla çok sayıda kritik işlemdir. Ancak fiyat farkına rağmen, OnePlus 9 Pro'nun kamerasının mümkün olduğunca yüksek bir standartta tutulması gerektiğini düşünüyorum - bu bir amiral gemisi telefon. Bazen en iyinin en iyisi olabilir ve bu bir kazançtır.

Izgara Görünümü Tüm widget'larınızı ana ekranınız yerine bir açılır menüye koyabilirsiniz.Fotoğrafları piksel gözetlemediğimde, OnePlus 9 Pro bu yıl şimdiye kadar kullandığım en iyi Android telefon. Performans harika. Özellikle süper hızlı olan ve tuhaf aydınlatma koşullarından etkilenmeyen optik ekran içi parmak izi sensöründen çok etkilendim.

OnePlus'ın Android sürümünün adı OxygenOS ve şimdi 11 sürümünde. Şirket, Samsung'un içeriği baş parmağınızı karşılayacak şekilde aşağı kaydırma fikrini ödünç aldı ve her zaman açık bir ortam ekranı için destek ekledi. Animasyonlar pürüzsüz hissediyor ve OnePlus, uygulamaların arka planda çok sık kapanmasının ne kadar sinir bozucu olabileceğiyle ilgili dersini aldı.

OnePlus, Samsung'dan daha zarif bir Android sürümüne sahiptir

OnePlus, iki büyük işletim sistemi güncellemesi ve üç yıl boyunca iki ayda bir güvenlik güncellemeleri yapmayı taahhüt etti ve bu da onu LG gibi markaların önüne, ancak Samsung ve Google'ın gerisine koydu.

Yazı tipi ve simgeler gibi birkaç şeyi de özelleştirebilirsiniz. En sevdiğim özelleştirme, gün boyunca telefonunuzu ne sıklıkta kullandığınızı gösteren renkli bir çubuk görüntüleyen bir ambiyans görüntüleme modudur.

Apple ve / veya Microsoft'tan ödünç alınan bir özellik, widget'larınızı ayrı bir panele yerleştirme yeteneğidir, böylece hızlı bir aşağı kaydırmayla erişilebilen ana ana ekranınızı kirletmezler.

OnePlus, kendi uygulama ve hizmet ekosistemini zorlamıyor (yine de yeni bir OnePlus Watch ile birlikte, belki bu değişebilir). Ayrıca Samsung'un aksine kendi uygulamalarını reklamlarla süslemiyor.

Devam Etmeyi Kabul Edin: OnePlus 9 ve 9 Pro

Artık her akıllı cihaz, kullanmadan önce bir dizi şart ve koşulu kabul etmenizi gerektiriyor - kimsenin gerçekten okumadığı sözleşmeler . Bu anlaşmaların her birini okuyup analiz etmemiz imkansız. Ancak, cihazları incelerken tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

OnePlus'ı kullanmak için 9, aşağıdakileri kabul etmeniz gerekir:

OnePlus'ın şartlar ve koşulları, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası Google'ın Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları Google Play Hizmet Şartları Güncellemeleri ve uygulamaları yükleyin: "Bu cihazın şunları yapabileceğini kabul edersiniz: ayrıca muhtemelen hücresel veri kullanarak Google'dan, operatörünüzden ve cihazınızın üreticisinden güncellemeleri ve uygulamaları otomatik olarak indirip yükleyin. Bu uygulamalardan bazıları uygulama içi satın alımlar sunabilir. "

Kurulum sırasında geçmeniz gereken birkaç isteğe bağlı sözleşme de vardır:

Yerleşik uygulama güncellemeleri, anketler ve ürün güncellemeleri için push bildirimleri ve sistem kararlılığı raporlamasını içeren Birlikte Oluşturma Kullanıcı Programlarına katılım Assistant Voice Match Google Drive'a Yedekleme: "Yedeklemeniz uygulamaları, uygulama verilerini, tüm geçmişi, kişileri, cihaz ayarlarını (Wi-Fi şifreleri ve izinler dahil) ve SMS'i içerir." Konumu kullanın: "Google, konum verilerini düzenli olarak toplayabilir ve bu verileri konum doğruluğunu ve konuma dayalı hizmetleri iyileştirmek için anonim herhangi bir şekilde kullanabilir." Taramaya izin ver: "Uygulamaların ve hizmetlerin, Wi-Fi veya Bluetooth kapalı olduğunda bile istedikleri zaman Wi-Fi ağlarını ve yakındaki cihazları taramasına izin verin." Kullanım ve teşhis verilerini gönderin: "Teşhis, cihaz ve uygulama kullanım verilerini Google'a otomatik olarak göndererek Android cihaz deneyiminizi iyileştirmeye yardımcı olun."

Toplamda, bu yedi zorunlu anlaşma ve altı isteğe bağlı anlaşma.

 

OxygenOS 11, Android'in diğer sürümlerinden daha pürüzsüz ve daha az rahatsız edicidir.OnePlus 9'un ekranı biraz daha küçük OnePlus 9 (sağda) biraz daha küçük bir ekrana sahip.

OnePlus 9 Pro bir "amiral gemisi katili" değildir. Bu bir amiral gemisi. Yine de birinci sınıf rakiplerinden biraz daha ucuz olmasına rağmen, yine de birçok vaatte bulunan pahalı bir telefon. Çoğunlukla onlara teslim ediyor. Apple ve Samsung'a kıyasla müşterilerin çok küçük bir kısmı OnePlus telefon satın alsa da, şirket yerleşik bir marka statüsünü hak edecek kadar uzun bir geçmişe sahip.

Normal OnePlus 9 çoğu insan için iyi bir seçimdir < Yeni OnePlus telefonlarından birini düşünüyorsanız, Allison Johnson'ın gözden geçirdiği normal OnePlus 9'a kıyasla OnePlus 9 Pro'nun durumunu açıklamak için gerçekten çok zorlandım. Normal OnePlus 9 240 $ daha düşüktür ve kaybettiğiniz şeyler çoğunlukla Pro'nun varlığını haklı çıkaran hoş şeylerdir: hızlı kablosuz şarj, OIS, telefoto lens, mmWave 5G ve biraz daha büyük ekran.Yenileme hızı yüksek ekranı, hızlı kablolu şarjı, kablosuz şarjı (o kadar hızlı olmasa da) ve en önemlisi harika performansa sahip güzel bir OnePlus yazılım deneyimi var.

9 Pro'yu tercih etmenin nedeni Normal 9 üzerinden bazı açılardan Samsung telefon yerine OnePlus telefonu tercih etmenizle aynı sebep: bu sadece biraz daha güzel ve herkesin cebinde olduğundan biraz farklı.

26 Mart 2021 17:00 ET Güncellemesi: Verizon, OnePlus 9 ve 9 Pro'da 5G'yi destekleyeceğini duyurdu ve OnePlus, AT & T’nin 5G ağında çalışmayacağını doğruladı. İnceleme, yeni bilgileri not edecek şekilde güncellendi.

.