TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 27-03-2021 19:31   Güncelleme : 27-03-2021 19:31

OnePlus 9 ve 9 Pro artık Verizon’un 5G ağını kullanabilir

Verizon, ağında kullanım için OnePlus 9 ve 9 Pro'yu onaylamıştır, bu da telefonların operatörün 5G özelliklerini kullanabileceği anlamına gelir. Şu anda, telefonlar T-Mobile ve şimdi Verizon ile yalnızca 5G uyumludur.

OnePlus 9 ve 9 Pro artık Verizon’un 5G ağını kullanabilir

OnePlus 9 ve 9 Pro artık Verizon’un ağında kullanım için onaylanmıştır; bu, Verizon müşterilerinin telefonlarını operatörün 5G ağıyla kullanabileceği anlamına gelir; sertifika olmadan telefonlar LTE ile sınırlı olacaktır. Haber bugün bir Verizon temsilcisi tarafından duyuruldu, ancak zaman çizelgesi biraz belirsiz. OnePlus, Verizon ile çalıştığını söylemişti, ancak bunun telefonun piyasaya sürülmesiyle yapılacağına dair hiçbir söz yoktu.

5G hikayesi, başından beri OnePlus 9 serisi telefonlar için biraz kafa karıştırıcı oldu. Yalnızca Pro model ultra hızlı mmWave'e sahiptir ve duyurulduğunda, telefonlar T-Mobile’ın ağında yalnızca 5G uyumlu olarak listelenmiştir. Bugünün haberleriyle bile, bu hala bir OnePlus 9 satın alan AT&T müşterilerini şu anda kullanamayacakları 5G için ödeme yapıyor. OnePlus'ın taşıyıcı uyumluluk tablosu (OnePlus 9 veya 9 Pro'nun ön sipariş sayfasından bulunabilir) şu anda telefonları AT&T ile uyumlu banda sahip değil olarak listeliyor.

İlk karışıklığa rağmen, telefonun yapabilmesi iyi bir şey. şimdi üç büyük ABD havayolundan ikisinde tamamen kullanılabilecek. Telefonlar hâlâ Verizon mağazasında listelenmiyor, ancak kilidi açılmış bir OnePlus 9 veya 9 Pro satın alırsanız, bunları mevcut veya yeni bir Verizon hesabıyla kullanabilirsiniz.