TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 12-03-2021 23:18   Güncelleme : 12-03-2021 23:18

Oppo, mikroskop kameralı Find X3 Pro amiral gemisini duyurdu

Oppo, Find X3 Pro amiral gemisi telefonunu duyurdu. Anahtar özellikler arasında 10 bitlik bir ekran ve halka ışıklı ve 60x büyütmeli bir mikrolens kamera bulunur.

Oppo, mikroskop kameralı Find X3 Pro amiral gemisini duyurdu

Uzayan bir dizi sızıntı ve alaydan sonra Oppo, 2021 amiral gemisini tümüyle duyurdu. Find X3 Pro, sıra dışı bir tasarıma ve bazı benzersiz özelliklere sahip şık, güçlü bir telefon. Ayrıca, Çin akıllı telefon pazarında Huawei'yi geçtiğimiz günlerde geride bırakan ve bu yıl rakibinin sorunlarından yararlanmak isteyen Oppo için de önemli bir cihaz.

Find X3 Pro'nun en dikkat çekici görsel unsuru kamera çıkıntısıdır. Bu, telefonun arka panelinin geri kalanıyla aynı cam parçasından kusursuz bir şekilde yükselme biçiminde neredeyse organik görünüyor. Ünitemde agresif bir şekilde parlak ve parlak olan kaplama ile birleştiğinde, telefon Terminator 2 tarzı sıvı metalden yapılmış gibi görünüyor.

Kamera sisteminin kendisi daha az sıra dışı değil. Her ikisi de 50 megapiksel 1 / 1,56 inç Sony IMX766 sensörleri kullanan bir birincil kamera ve bir ultra geniş kamera var, bu da görüntü kalitesinin her ikisinde de karşılaştırılabilir olması gerektiği anlamına geliyor, ancak bunun pratikte nasıl olduğunu görmemiz gerekecek.

Ayrıca, bugün bazı telefonlarda bulunan işe yaramaz makro kameralarla karıştırılmaması gereken 3 megapiksellik bir mikrolens var.

Bunun birçok insan için bir satış noktası olup olmayacağından emin değilim, ancak erken testlerimde oldukça havalı olduğunu doğrulayabilirim. İşte bilgisayar monitörümün hızlı bir görüntüsü:

Tüm çekimin pek iyi olmadığını fark edeceksiniz odak, çünkü bu kadar yakından çekim yaparken alan derinliği son derece sığdır - milimetre içine girmeniz gerekir. Muhtemelen mikro mercekleri kullanarak daha fazla pratiğe ihtiyacım var, ancak ilk izlenimim, olaylara gerçek zamanlı olarak bakmak için onları paylaşmak için yakalamaktan daha yararlı olabileceğidir.

Dikkate değer bir eksiklik, periskop zum merceğidir, hatta Oppo, teknolojiyi popülerleştirmek için herkesten daha fazlasını yaptı. Burada bir telefoto lens var, ancak bu yalnızca birincil kameranın üzerinde 2x optik yakınlaştırmaya sahip 13 megapiksel bir sensör. Orta menzilli çekim mesafelerinde görüntü kalitesini artırabileceğinden, bu zorunlu olarak bir düşürme değil, ancak Find X3 Pro'nun 5x telefoto donanımlı selefi kadar yakınlaştırma menziline yakın bir yere sahip olmayacağı anlamına geliyor.

Find X3 Pro'nun ekranı başka bir önemli özelliktir; En yüksek parlaklığı 1.300 nit ve yenileme hızı 120 Hz olan 3216 x 1440 LTPO OLED paneldir.

4.500mAh batarya 65W'a kadar hızlı şarj edilebiliyor ve Oppo nihayet telefonu 80 dakikada tamamen şarj edebilen 30W sistemli bir amiral gemisinde kablosuz şarjı benimsedi. Kablosuz şarjın olmaması Find X2 Pro'ya en büyük darbem oldu, bu yüzden Oppo burada iyi bir başlangıç ​​yapıyor.

Find X3 Pro için henüz fiyatlandırma veya sürüm ayrıntılarına sahip değiliz; Oppo bunu önümüzdeki hafta duyurmayı planlıyor. Daha fazla bilgi ve tam bir inceleme için bizi izlemeye devam edin.