KİMDİR
Giriş Tarihi : 26-03-2021 00:15   Güncelleme : 26-03-2021 11:16

Öznur Çalık kimdir?

AK Parti'nin Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesinde 18 yıldır yer alan Malatya Milletvekili Öznur Çalık bu yıl da listedeki yerini aldı. Öznur Çalık kimdir? Listede 18 yıldır yer alan AK Parti MKYK üyesi Öznur Çalık kaç yaşında, nereli?

Öznur Çalık kimdir?

Öznur Çalık Kimdir?

Öznur Çalık, 1 Ocak 1965 yılında Malatya Pütürge Doğanyol'da dünyaya geldi. Babasının ismi Halit, annesinin ismi Makbule'dir. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. Sosyal Politika alanında yüksek lisans yaptı.

Öznur Çalık, Çeşitli meslek kuruluşlarında ve aile, kadın, çocuk, bebek, sağlık ve sosyal alanlarda faaliyet yürüten ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütlerinde görev aldı.

23 ve 24. Dönemde Malatya Milletvekili seçildi. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Kurucu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Erken Yaşta Evlilik İnceleme Komisyonu Başkanlığı, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Avrupa Parlamenterler Forumu Başkan Yardımcılığı, AK PARTİ Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı. AK PARTİ MKYK Üyesi, TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Öznur Çalık, evli ve iki çocuk annesidir.