TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 12-03-2021 22:24   Güncelleme : 12-03-2021 22:24

PC'de PDF belgeleri için imza nasıl oluşturulur

Windows yerleşik bir PDF imzalama özelliği sunmasa da, Adobe’nin ücretsiz PDF okuyucusu olan Adobe Acrobat Reader DC gibi kullanabileceğiniz üçüncü taraf uygulamaları vardır.

PC'de PDF belgeleri için imza nasıl oluşturulur

COVID-19 salgını çoğu ofisi kapatmadan önce bile, giderek daha fazla resmi belge PDF belgelerine dönüştürülüyordu. (PDF, Taşınabilir Belge Biçimi anlamına gelir; 1990'ların başında Adobe tarafından oluşturulan ve kağıt belgelerin tam dijital kopyalara dönüştürülmesine izin veren bir standarttır.) Bu günlerde, basılı evrak işleri kuraldan çok hızlı bir şekilde istisna haline geliyor. Ancak dijital belgelerin bile imzalanması gerekir. Uzun yoldan yapabilirsiniz - bu belgeleri yazdırın, imzalayın ve ardından bilgisayarınıza geri tarayın - ya da dijital bir imza oluşturup doğrudan PDF'ye yerleştirebilirsiniz.

Maalesef, Windows, Mac'in yaptığı gibi yerleşik bir PDF imzalama özelliği sunmaz, indirebileceğiniz üçüncü taraf uygulamaları da size aynı yeteneği verir. Bu durumda, Adobe’nin ücretsiz PDF okuyucusu olan Adobe Acrobat Reader DC’yi kullanıyorum. Bunu nasıl kuracağınız ve PDF belgelerinizi imzalamak için nasıl kullanacağınız.

Adobe Acrobat Reader DC'yi indirin. Adobe'nin insanları fazla uygulamaları indirmeye teşvik etme gibi talihsiz bir eğilimi vardır, bu nedenle sayfada belirebilecek tüm ek yüklemelerin işaretini kaldırdığınızdan emin olun: benim durumumda, bu iki McAfee uygulaması ve Acrobat’ın Chrome uzantısıydı.Acrobat Reader'ı indirmeden önce Adobe'nin promosyon tekliflerinin işaretini kaldırmak iyi bir fikirdir Acrobat Reader'ı indirmeden önce Adobe'nin promosyon tekliflerinin işaretini kaldırmak iyi bir fikirdir. Kurulumun sonunda Acrobat Reader DC, Adobe Acrobat Reader'ı varsayılan PDF uygulamanız yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Sana bağlı. Acrobat Reader yüklendikten sonra açılacaktır. Ana pencerede "Doldur ve İmzala" yı arayın. Bunun üzerine tıklayın ve ardından üzerinde çalışılacak bir PDF dosyası seçmek için "Bir Dosya Seç" e tıklayın. " Doldur ve İmzala "öğesini seçerek başlayın ve ardından çalışmak istediğiniz PDF dosyasını seçin. Alternatif olarak, önce dosyayı açabilir ("Dosya"> "Aç" a giderek) ve ardından uygulamanın sağ tarafındaki sütunundan "Doldur ve İmzala" özelliğini seçebilirsiniz." Doldur ve imzala "yı seçin. Belgeniz Acrobat'ta çıkacaktır. Üst satırdaki "İmzala" simgesine (başka bir kalem) tıklayın. "İmza Ekle" yi tıklayın. (Zaten bir imza eklediyseniz, isterseniz ikinci bir imza kaydetmek için "Baş Harf Ekle" seçeneğini kullanabilirsiniz.) <İmg alt = "" İmza Ekle "yi seçin. İmzanızı kaydettiğinizde, bu açılır menüde görünecektir. " src = "https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/wxjF3p3Y2djd0uBK28EzfcPzwxg=/0x0:3180x2160/1200x0/filters:focal(0x0:3180x2160):no_upscale()/cdnload.vox-cdn.com/upet /file/22360365/adobe6.png "/>" İmza Ekle "yi seçin. İmzanızı kaydettiğinizde, bu açılır menüde görünecektir. Açılır bir pencere size belgenizi imzalamanız için üç yol sunar: adınızı yazın (Adobe size el yazısı görünümlü birkaç yazı tipi sağlar), imzanızı çizin (dokunmatik yüzeyinizi kullanarak veya doğrudan dokunmatik ekran üzerinde) veya imzan. Ancak imzanızı oluşturduğunuzda, ileride kullanmak istiyorsanız "İmzayı kaydet" kutusunun işaretli olduğundan emin olun."Uygula" yı tıkladığınızda, PDF belgeniz geri gelecektir. Yeni imzanızı belgede olmasını istediğiniz yere yerleştirin ve sol tıklayın. Daha sonra dilerseniz imzanın boyutunu veya yerleşimini değiştirebilirsiniz. Artık imzanızı istediğiniz yere koyabilirsiniz. Artık imzanızı istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Ve bitirdiniz! Şimdi, imzanızı bir PDF'ye eklemek istiyorsanız, belgenizi Adobe Acrobat Reader kullanarak açın ve "İmzala" simgesine tıklayın. Ardından, kaydedilmiş imzanızı seçip PDF belgenizde ihtiyacınız olan yere yerleştirebilirsiniz.

Ancak, bu ücretsiz sürümlerin çoğu sınırlamalara sahiptir - örneğin, hem HelloSign hem de Docsketch ayda üç belgeye kaydolmanıza izin verirken Smallpdf günde en fazla iki belgeyi işlemenize olanak tanır. Adobe Reader'ın belgeleri imzalama konusunda herhangi bir sınırlaması yoktur, ancak bir PDF oluşturmak veya başka bir biçime aktarmak istiyorsanız, Pro sürümünü edinmeniz gerekir.

İlgili

Mac'te PDF belgeleri için imza nasıl oluşturulur

PDF dosyası nasıl oluşturulur

.