TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-02-2021 21:24   Güncelleme : 06-02-2021 21:24

Pinterest, güçlü bir tatil sezonu sayesinde dev bir dördüncü çeyrek geçirdi

Görüntü paylaşım platformu, dördüncü çeyrek gelirinde yıllık yüzde 76 artışla 706 milyon dolara ulaştı. Pinterest, dördüncü çeyrekte yüzde 37'lik bir artışla 459 küresel milyon aylık aktif kullanıcı ekledi.

Pinterest, güçlü bir tatil sezonu sayesinde dev bir dördüncü çeyrek geçirdi

Diğer çevrimiçi platformlar gibi, Pinterest de tatil sezonunda e-ticaret reklamcılığındaki artışın avantajlarından yararlandı.

Görüntü paylaşım platformu, dördüncü çeyrekte yıldan yıla yüzde 76 artış kaydetti. Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, geliri 706 milyon dolara çıkardı. Pinterest, üçüncü çeyrekte 442 milyon olan 4. çeyrekte 459 küresel milyon aylık aktif kullanıcıya (MAU) sahipti.

Pinterest yatırımcılara yazdığı mektupta gelir artışının çoğunlukla güçlü bir tatilden kaynaklandığını söyledi. reklamcılıkta sezon ve ürün iyileştirmeleri. Dördüncü çeyrekte alışveriş reklamı biçimini kullanan işletmelerin sayısında altı kat artış gördü.

"Pinterest'te 2020'de her yıl olduğundan daha fazla aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcıyı ağırladık. tarihimizde, ”CEO ve kurucu ortak Ben Silbermann yaptığı açıklamada. Analistlerle Perşembe günü yaptığı görüşmede Silbermann, şirketin diğer sosyal medya platformları tarafından iyi hizmet verildiğini söylediği ancak Pinterest'e geldiği Z Kuşağı tüketicileri arasında büyümesinden cesaret aldığını söyledi, çünkü "kendi çıkarlarını keşfedebilecekleri alanlar istiyorlar ve hobiler. "

Pinterest sponsorlu hikaye pinleri deniyor

Pinterest, en büyük pazarı olan ABD'de dördüncü çeyrekte yüzde 67 artışla 582 milyon dolara ulaştı.

"Reklam araçlarına ve satış kapsamına yaptığımız yatırımlar, özellikle güçlü bir tatil sezonunda karşılığını almaya devam etti. Mektupta, farklı reklamveren boyutları ve sektörlerinde reklam talebi sağlıklıydı ve perakende talebi, son çeyrekteki toparlanmayı daha da artırdı ”dedi.

Pinterest'in içerik oluşturucuların platformda para kazanmalarına yardımcı olma yol haritasıyla ilgili bir analistin sorusuna yanıt olarak , Silbermann, şirketin salt eğlenceden çok bir şeyler öğretme yetenekleriyle tanınan yaratıcıları getirdiğini söyledi. Ve Pinterest içeriğinin diğer çevrimiçi platformlardan çok daha uzun bir raf ömrü olduğunu söyledi.

"[Pinterest] içerik oluşturucuları, güçlü bir arama dinamiğinin olduğu bir ortamda, YouTube gibi diğer sosyal alanlardan daha çok daha geçici ol, ”dedi. Silbermann, şirketin sponsorlu hikaye pimleri gibi şeyler denediğini de sözlerine ekledi.

Şirketin büyümesi, zehirli bir çalışma ortamı iddialarının ortasında geliyor; Şikayet, bir grup hissedarın Silbermann ve diğer üst düzey Pinterest yöneticilerine "Pinterest’in beyaz erkek liderlik kliğine meydan okumaya cesaret eden kadınları marjinalleştirdiği" ve şirketin itibarını zedelediği gerekçesiyle dava açtığını iddia ediyor. Geçen yıl birkaç kadın, ırk ayrımcılığı iddiasıyla şirkete dava açtı ve eski COO'su, erkek meslektaşlarına kıyasla daha düşük ücret aldığını söyledi.

Pinterest hisseleri, Perşembe günü piyasa sonrası ticarette yüzde 10'dan fazla arttı.