TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 31-03-2021 13:00   Güncelleme : 31-03-2021 13:00

Poshmark'tan Tracy Sun, toplumun neden perakendenin geleceği olduğunu anlatıyor

Poshmark kurucu ortağı Tracy Sun, yeniden satış uygulamasını büyütme ve neden e-ticaretin sosyal olması gerektiğine inandığını anlatıyor.

Poshmark'tan Tracy Sun, toplumun neden perakendenin geleceği olduğunu anlatıyor

E-ticaret, salgın sırasında büyük bir büyüme dalgası gördü ve bugünün Kod Çözücüsündeki konuğum bu dalgayı aşma deneyimi kazandı. Tracy Sun, bu yılın başlarında halka açılan bir moda yeniden satış şirketi olan Poshmark'ın kurucu ortağı ve yeni pazarların başkan yardımcısıdır. Poshmark uygulaması, e-ticarette farklı bir riff türüdür - kısmen katalog, kısmen sosyal ağ ve kısmen içerik oluşturucu platformudur. Depop ve Etsy gibi benzer uygulamaların yanı sıra Instagram ve eBay gibi şeylerle de rekabet eder.

Tüm bunlar, Poshmark'ın benzersiz zorlukları olduğu anlamına geliyor: Tracy'nin nakliye lojistiği ve müşteri hizmetleri gibi düzenli e-ticaret sorunlarını ve tükenmişlik ve sürekli ihtiyaç duyulması gibi etkileyici ekonomi sorunlarını yönetmesi gerekiyor. takipçi sayılarını artırın. Moda etiketleriyle uğraşmak gibi moda satışının getirdiği sorunlar evreninden bahsetmiyorum bile. Ancak Poshmark her şeyi doğru anlarsa, Tracy, topluluğun perakendenin geleceği olduğunu düşünüyor.

Tracy Sun, Poshmark'ın kurucu ortağı ve yeni pazarların Kıdemli Başkan Yardımcısı. İşte başlıyoruz.

< Bu konuşma metni, anlaşılır olması için hafifçe düzenlenmiştir.

Tracy Sun, Poshmark'ta yeni pazarların kurucu ortağı ve SVP'sisiniz.

Burada olmaktan çok mutluyum.

Sizinle konuşmaktan gerçekten heyecan duyuyorum. Poshmark gerçekten ilginç. Gerçekten güçlü bir sosyal unsuru olan bir alışveriş uygulaması. Temelde içine gömülü bir sosyal ağa sahiptir. Ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklayın.

Elbette. Yani biraz farklı bir deneyim. Poshmark, fiziksel bir alışveriş deneyiminin insan bağlantısını e-ticaretin ölçek, erişim, kolaylık ve seçim avantajlarıyla birleştiren sosyal bir pazardır. Düşünürseniz, alışveriş çok uzun zamandır ortalıkta. Pazarları ve daha yakın zamanda, alışveriş merkezlerini ve daha yakın zamanda, artık alışveriş merkezlerini düşünürseniz - insanlar sadece bağlanmayı sever, değil mi?

Yerel çiftçi pazarına gidiyorsunuz ve marulunuzu kimin yetiştirdiğini öğrenmek istiyorsunuz veya bir şeyleri nasıl şekillendireceğinizi öğrenmek için bir mağazadaki dükkan sahibiyle konuşmak istiyorsunuz. Ve e-ticaretin yükselişiyle birlikte olan şey, insanlarla olan bağlantının çoğunun sıyrılmasıdır. Ve aldığınız şey sadece, dediğim gibi, kolaylık, seçim, tüm bunlar. Ancak Poshmark'ın yaptığı şey, alışverişle ilgili gerçekleşen ve bunu e-ticaretle birleştiren gerçekten doğuştan gelen pek çok insan bağlantısını geri getirmek.

Uygulamanızdaki insan bağlantısı, insanlardır, değil mi? ? Poshmark'a kaydolursunuz, uygulamayı açarsınız, bazı markaları takip edersiniz, bu ilk istemdir, ancak gerçekten insanları izliyorsunuz.

Dolayısıyla, Poshmark'ta gördüğümüz şey, insanların günde 27 dakika uygulamada olduğu ve bu, ticarette genellikle gördüğünüz bir etkileşim istatistiği değil. Görecek daha çok şey olduğunda, konuşacak daha çok insan olduğunda, içerik değiştiğinde, devam eden konuşmalar olduğunda gördüğünüz bir etkileşim seviyesidir. Bugün gerçekten gördüğümüz etkileşim düzeyi budur. Ve Poshmark'ta olan da bu. İnsanlar gelir, beslemelerine bakarlar, bir şeyler satan insanlarla konuşurlar, onlara şöyle sorular sorarlar: Bunu nereden buldunuz? O eteği bir çift ayakkabıyla nasıl eşleştiririm? Bu nasıl uyuyor? Devam eden bir sürü konuşma var.

O 27 dakika, ortalama mı yoksa medyan mı? Çünkü muhtemelen günde sekiz ila 10 saat orada olan bazı satıcılarınız olduğunu ve sonra benim gibi insanlar yatmadan önce 30 saniye boyunca tüm sosyal uygulamalarını karıştırıyor.

< Elbette. Bu 27 dakika, günlük olarak aktif olan herkesin ortalamasıdır.

Her zaman düşündüğüm tüm sosyal uygulamalar için ilginç sorunlardan biri, başlama çarkıdır. Demek Poshmark'ı 2011'de başlattınız, şimdi halka açık bir şirketsiniz, sadece Ocak ayında halka arz ettiniz.

Bu bir TikTok, Kulüp Binası veya Instagram'dan çok daha fazlası. Pek çok kullanıcıya soruyorsunuz, angajman çarkını nasıl başlattınız?

Bu çok güzel bir soru ve aslında 2010'da Manish [Chandra] ve Ben - Manish bir kurucu ortak - orada oturdum ve ona sordum, "Önce alıcı mı alıyoruz, önce satıcı mı alıyoruz, envanter mi alıyoruz?" çünkü 2010'da sadece sosyal pazarlar yoktu, insanlar henüz kitlesel ölçekte yeniden satışı benimsemediler. Bu yüzden, volana ek olarak, sıradan insanları dolabınızda gerçekten satabileceğiniz eşyalarınız olduğuna ikna etmemiz gerekiyordu.

Büyük fikirler ve diğer sorunlar hakkında The Verge'den Nilay Patel'in sunduğu yeni bir gösteri olan Decoder'ı dinleyin. Buradan abone olun!

Sonuçta, farkında olmadan üçünün birden peşine düşmek zorunda kaldık. İnsanlarla tanıştık, yani alıcılar, satıcılar, envanteri olan insanlarla değil, sadece ticaret üzerinden bağlantı kurmak isteyeceğini düşündüğümüz insanlarla tanıştık ve bunlar sıradan insanlar.

Kendi fotoğraflarını çekmekten çekinmeyen bazı moda blogcularıyla konuştuk, çünkü yine Instagram henüz gerçekten büyük bir hale gelmemişti. Öyleyse özçekim fikri sözlüğümüzde yoktu.

Bu nedenle, gerçekten bir araya gelmeyi ve stil hakkında konuşmayı seven, dijital olarak bilgili, modayı seven insanlar bulduk. Ve aslında onları bir araya getiren fiziksel olaylarımız oldu. Ve bu fiziksel etkinlikler sırasında onlara uygulamayı nasıl kullanacaklarını öğrettik. Ve gerçekten, gerçekten havalandılar ve kendi başlarına yapmaya başladılar. Ve volanla ilgili sorunuza cevap vermek için bulduğumuz şey, bu insanlar alıcı oldular, satıcı oldular ve ileri geri değiştiler. Ve bu yüzden odaklandığımız şey gerçekten insanları işe almak ve çark kendi başının çaresine bakıyor.

İlginç, çünkü bir ticaret platformunuz var, ancak tanımladığınız dinamikler, bunlar içerik oluşturucularla her sosyal platformla aynı dinamikler. Ve bence bu, yaratıcıları olan her şirketteki en ilginç gerilimlerden biri. Yaratıcılara hizmet etmelisiniz, ancak aynı zamanda harika bir kullanıcı deneyimi sağlamalısınız.

Yalnızca tüketici olan çok daha fazla kişi var, ancak içerik oluşturuculara sahip değilseniz, satıcılarınız yoksa alıcılarınız da olmayacak .

Bu nedenle, her zaman alıcılarıyla daha fazla etkileşim kurmak için onlara verebileceğimiz ek araçlar nelerdir diye düşünüyoruz. Yani bir bakıma alıcılara da odaklanıyoruz, ancak satıcılarımızın gözünden.

Buna bir örnek, yakın zamanda "Bırakılıyor" adlı bir özelliği kullanıma sunduk. Ve bunun yaptığı şey, satıcıların ilgili tarafları haberdar etmesini ve "Hey, bu özel ürünüm var ve yarın saat 9'da düşecek" demesini sağlıyor. Ve alıcılarımız buna bayılıyor. Böylece haber alırlar, çok heyecanlanırlar. Bu bildirimi almak için öğeyi beğendiler. Düşüşün gerçekleşmesini beklerler. Düşme olursa, satıcımız bunu planlayabilir. Bildirim almak için kaydolan herkese hayran kalır ve sonra alıcılar gelir ve sonra satın alırlar ve harika zaman geçirirler.

Bu aracı, onu satıcılar için geliştirdik, ancak satıcılar onu alıcılarıyla etkileşim kurmak için kullanıyor ve Poshmark'taki ürün stratejisinin çoğu için benimsediğimiz yaklaşım da bu, insanların ve etkinleştirdiğimiz insanlar bizim satıcılarımızdır ve ardından satıcılarımız araçlarımız aracılığıyla alıcılarımızla konuşur.

Bu yaklaşımla ilgili gerçekten ilginç olduğunu düşündüğüm şeylerden biri de satıcılarınızdan, platformunuzdaki yaratıcılarınızdan bahsediyorsunuz, platformunuzun birincil kullanıcıları gibidir, kendilerine "Poshers" diyorlar, doğru, bu gerçekten harika bir kelime.

Instagram ve TikTok ile olan bu ilişki hakkında ne düşünüyorsunuz, alternatif gelir kaynakları arayan diğer türden etkileyicilerin olduğu tüm bu yerler?

Bence her şey bir noktada birleşiyor. İçerik oluşturucuların ve yaratıcı ekonominin yükselişi fikri - Instagram, TikTok - içeriğin kolayca oluşturulduğu ve erişilebilir olduğu bir çağdır ve milyonlarcasına sahip olan influencer dediğimiz şey olmak zorunda değilsiniz ve milyonlarca takipçi. Bir yaratıcı olabilir ve kendi başınıza bir yıldız olabilirsiniz.

Bu yüzden dünyaların çarpıştığını düşünüyorum ve insanların çok fazla içerik oluşturduğu gerçekten ilginç bir zaman. Ve bunu, bir dolap yaratma ve onu satışa çıkarma fikrinin olduğu Poshmark'ta görüyoruz ki, bu, 10 yıl önce insanların ancak bundan kariyer yapmak istediklerinde yaptıkları bir şeydi. Ve şimdi gördüğümüz şey şu; Poshmark aracılığıyla içeri girmek artık çok kolay ve birkaç dakika içinde bir şeyler satabilir, 20 dolar kazanabilir, hayatınıza devam edebilir ve ne zaman hazır olursanız geri dönebilirsiniz. .

Poshmark'ı ikincil bir gelir akışı veya hatta birincil gelir akışı olarak kullanmak için diğer platformlardaki etkileyicileri, diğer platformlardaki içerik oluşturucuları aktif olarak işe alıyor musunuz?

Poshmark'ta çok sayıda içerik oluşturucumuz var ve bunların çoğu organik yollarla geliyor.

Örneğin, geçen yıl "Lüks Hikayeler" adlı kısa biçimli videomuzu başlattık. Ve herkesin Poshmark'ta yapmasını sağlayan şey, gerçekten sattığınız veya dolabınızda ya da ilham kaynağınızdaki bir şeyin arkasındaki bir hikayeyi anlatmaktır. Ve bu topluluğumuz tarafından çok iyi karşılandı, çünkü bildiğiniz gibi video çok daha canlı ve oluşturulması çok daha kolay.

Daha sonra geçen hafta, videoları listeleyerek bu ürüne ekledik . Yani şimdi, bir satıcı olarak, dolabınızdaki her bir ürüne bir video ürünü ekleyebilirsiniz, ancak bir tüketici olarak daha da ilginç olanı, sadece insanların sattığı bir akışı tüketebilirsiniz, onlar onu tasarlıyorlar. size nasıl giyileceğini, neye benzediğini anlatıyorum. Yani bu, her iki tarafın da kullandığı, gerçekten iyi karşılanan bir etkileşim mekanizması.

Her şeyin bir noktada birleştiğini söylediniz ve yeni özelliklerinizi anlatırken çoğu şeyi bir araya getiren uygulama kendi içinde Instagram, değil mi? Sosyal bir platformda sahip olabileceğiniz her türlü etkileşim, Instagram ya zaten var ya da hızla kopyalıyor. En büyük rakibiniz Instagram mı yoksa Depop sizin en büyük rakibiniz mi?

İnsanlar zamanlarını nerede geçiriyorlarsa, bizim odaklandığımız yer, değil mi? Çünkü bizim için, satıcılarımızın başarılı olmasına gerçekten yardımcı olmak ve onlarla gerçekten etkileşim kurmak istiyoruz.

Bu yüzden, sadece baş aşağı konumdayız, sadece sosyal pazarımızı oluşturmaya ve satıcılarımıza gerçekten hizmet ettiğimizden emin olmaya odaklandık.

Hayır, ama sizi bu konuda ilerletmeme izin verin. Instagram'da alışveriş araçları vardır. İnsanların orada para harcamasını istiyorlar. Adam Mosseri ile her konuştuğumda ona neden sadece kredi kartımı alıp [Instagram] 'ı bir kataloğa çevirmediğini soruyorum. Bu en büyük tehdit mi yoksa Depop gibi daha ön plana çıkan bir rakip mi?

Size rekabet avantajımızın ne olduğunu söyleyeyim. Poshmark alanını ticareti göz önünde bulundurarak inşa ettik. Dolayısıyla, bunun sosyal bir pazar olduğunu söylediğimizde, tüm sosyal özelliklerin eşit olduğunu düşünmüyorum. Bu, Poshmark'ı kurmanın ilk günlerinde çok düşündüğümüz bir şey, yeniliğe lazerle odaklanmanız gerektiğidir ve yeniliği başka bir yerde alıp müşterinizi gerçekten anlamadan yeni bir müşteriye aktaramazsınız.

Öyleyse gerçekten odaklandığımız yer sadece sosyal değil, aynı zamanda sosyal ticareti nasıl etkinleştirir ve kilidini açar. Ve böylece bizim için, başka yerlerde gördüğümüz isimler, video gibi veya takip eden gibi. Bunlar çok standart sosyal eylemlerdir. Poshmark'ta her zaman ticaretin amacı vardır.

İnternette alışveriş yapabileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz birçok yer var. Sosyal olarak etkileşim kurabileceğiniz ve yaptığınız her etkileşim noktasını sizin için daha iyi bir alışveriş deneyimine dönüştürebileceğiniz çok az yer var. Ve işte bu noktada, evet, Poshmark'ı parçalara ayırırsanız, alışverişi icat etmiyoruz, yaptığınız her şey, Poshmark deneyiminizi değiştiriyor. Yani sanki sürekli değişen bu sanal alışveriş merkeziniz var ve biz de bunu inşa etmeye odaklanıyoruz.

Sanırım bu beni neredeyse her kurucu ortağa sorduğum soruya getiriyor ve şovda gelen yönetici. Bu 10 yıllık bir yolculuk. Artık halka açık bir şirketsiniz. Çok büyük bir rekabetin var. Odaklanman hakkında konuşuyordun. Karar verme çerçeveniz nedir, Poshmark'ı genişletmenin yollarını düşünürken, yeni pazarlardan sorumlu olursunuz. Bu karar alma nasıl değişti?

Gerçekten çok küçük bir kurucu ekipten halka açık bir şirkette yönetici olmaya geçmek benim için gerçekten ilginç bir yolculuk oldu. Daha önce bu kariyer yolculuğundan hiç geçmemiştim, sadece bir şirketin geliştiğini görüyordum. Ve bu soruyu seviyorum çünkü, bu gerçekten doğru, bu karar verme, büyüdükçe daha karmaşık hale geldiğini söyleyebilirim, ama şimdi sorunuz üzerine düşündüğüme göre, daha karmaşık hale geldiğini düşünmüyorum girdilerin sadece değiştiğini düşünüyorum.

İlk günlerde, bir avuç insan olduğu zaman, herkesin aynı miktarda bilgiye, aynı miktarda içeriğe sahip olduğunu varsayarsınız. Bu bir başlangıç ​​olduğu ve bir girişimci olduğunuz için ve ürün pazarına uygun veya ölmek gibi bir şey olduğundan, kuzey yıldızınız çok odaklanmış durumda. Ekip olarak oraya varmanın enerjisi ve adrenalin var.

Aciliyet çok açık. Ve böylece tüm bu bağlam gerçekten hızlı karar almayı mümkün kılıyor. Az sayıda insan, herkes aynı miktarda bilgiye sahiptir, aciliyet son derece yüksektir, bu nedenle gerçekten oturup uzun süre düşünemezsiniz. Ve o kadar doğuştan ki, küçük ekip karar verme sürecini hızlı ve acil bir şekilde alıyor.

Şu anda çok sayıda paydaşımız olduğunda gördüğüm şey, ilk günlerden çok daha fazla, artık gerçekten bilinçli olarak kendinize sormanız gerektiği, bir karar verirken size kimin yardımcı olabileceğini sahip oldukları bilgilere göre? Karar vermenize yardımcı olacak bağlamları var mı? Aciliyet seviyesi nedir? O anda yanıtlanması gereken bazı kararlar alıyoruz.

Bir yıldır sorduğumuz ve hala düşündüğümüz başka sorular da var, değil mi? Acil olmayan ancak çok önemli stratejik sorulardan bazıları.

Söylemek istediğim, şimdi tüm bu faktörleri düşünmek ve daha sonra bunu ilk günlere kıyasla bugün ne tür bir karar verme sürecine dahil etmek için daha bilinçli olmalıyım, bu genellikle bir tür karardı.

Bugün ne tür bir karar vermem gerektiğini söylediğinizde, bazı türleri nelerdir?

Daha önce de söylediğim gibi, her gün yüzlerce karar. Bazıları çok taktiklidir ve küçüktürler ve belki üç kişi arasındadırlar. Yani bu dörtlünün içindeki herhangi biri, eğer aynı miktarda bilgiye sahipse, aynı miktarda risk ve aciliyeti anlar. Bu insanlardan herhangi biri bir karar verebilir. Yani birisi elini kaldırıp gidiyor ve biz devam ediyoruz.

Poshmark'ta ve benim dünyamda daha yeni olan şey, bundan sonra ne olduğuna bakmamız. Beş yıl sonra nerede olmak istiyoruz? 10 yıl sonra nerede olmak istiyoruz? Bunlar, herkesin farklı bir bağlamla, farklı miktarda bilgiyle, farklı fikirlerle geldiğini sorduğumuz türden sorular. Şirketin geleceği için çok önemlidirler, ancak çok acil değiller, bugün cevaplanmaları gerekmiyor.

Bu nedenle bu karar alma süreci birçok insanı içeriyor.

Bu, 2011'de yapmadığımız bir tür karar verme, değil mi? Düşünmek gibidir, varoluşsaldır. Yani bundan daha fazlası geliyor ve öğrendiğim şey biraz huzur ve acele etmemek.

Poshmark yolculuğumun ilk gününden bugüne kadar olan uç noktalarında size bir örnek veriyorum sanırım. Ancak gerçek şu ki, beşinci yıl gibi ortada bir yerde, işlerin yavaşça değişmeye başladığı ve daha önemli stratejik kararların veya soruların ortaya çıkmaya başladığı zamandır. Ve sanırım, bu geçiş yapılırken, hızlı hareket etmem gerektiğini düşünüyorum çünkü bu soruların biraz farklı olduğunu ve biraz farklı karar alma çerçeveleri gerektirdiğini işlememiş olabilirim.

Üç yaşındasın Sanırım halka açık bir şirket olmak için aylar. Çalışan ve halka açık şirketleri yöneten insanlardan duyduğum şeylerden biri, birdenbire her günün her dakikasında bir puanın olması. Yukarı ve aşağı hareket eden bir hisse senedi fiyatı vardır. İnsanlar büyüme görmek istiyor, yatırımcılar büyüme görmek istiyor.

CNBC'nin sunucusu olan arkadaşlarım yöneticileri getirecek ve "Hisse fiyatını kaydırmak için ne yapacaksınız?" Halka açık bir şirketin başında olduğumuz bu ilk anda, bu etkiyi henüz hissettiniz mi?

Kesinlikle hisse senedi fiyatını görüyoruz.

Görüyoruz, bunun olacağını gördük ve şimdi birkaç yıldır şirket içinde uzun vadeli bir zihniyet kültürü inşa ettiğimizi söyleyebilirim. Dolayısıyla, bu sürece hazırlanırken, gerçekten kendi zihniyetimizi almalı ve odaklandığımızdan emin olmalı, neyi başarmak istediğiniz ve bunu başarmak için neyin gerekli olduğu konusunda gerçekten net olmamız ve yönetim ekibimizle biraz zaman geçirmemiz gerekiyordu. ve genel ekibimiz sadece bak, bu değişikliği yapıyoruz demek. Özel bir şirketten halka açık bir şirkete geçiyoruz. İşte olacaklar ve işte tüm paydaşlarımız için şirketin iyi sorumluları olmak için yapmamız gereken değişiklikler.

Ancak misyonumuz ve stratejimiz ile faaliyet gösterdiğimiz kültür olan çalışma şeklimiz aynı kalacaktır. Ve bu yüzden gerçekten odaklandık, takımda istikrar sağlamaya ve kendimizle birlikte bu geçişten geçip dünyanızı sarsmamak için çok fazla enerji harcadık. Dünyanızı sallamamalı, değil mi? Hâlâ Poshmark olarak faaliyet gösteriyoruz. Şu anda yeni bir yatırımcı grubumuz var.

Evet, ancak bir hisse senedi var. İçimden geç, bir toplantın vardı. Bu hisse senedinin var olacağı bir dizi toplantı yaptınız mı, buna çok fazla dikkat etmemenizi istiyor muyuz?

Özellikle, bu.

Ve bu yüzden çok önemsediğimiz için, listeye girmeden çok önce vaktinden önce düşündük; bu ekibimizi nasıl etkileyebilir ve istikrar sağlamak için ne yapabiliriz? Ve böylece, insanların kuzey yıldızının onlar için net olduğundan emin olmamız gerekmeden çok önce tutarlı bir mesaj gönderdik ve örnek olarak, her şeyin yükseldiğini, işlerin düştüğünü göstermelisiniz, ancak stratejimiz aynı kalıyor ve biz tüm ellerimizle ve bireysel konuşmalar yoluyla bu mesajlaşma.

Bu yüzden herkesin katıldığı gibi olduğunu söyleyemem ama bu, günlük konuşmanın bir parçası. Öyleyse kazanç aramaları olduğunda veya bunlar olduğunda, "Aman tanrım, kriz, yaptığımız her şeyi herkes bırakıyor" gibi değil. Sanki hayır, şirket olarak yapmamız gereken bir şey daha var, ama yaptığımız başka 50 şey var, o yüzden 50 şeye devam edelim ve bu 51. şeyi de yapmalıyız .

Bunu Poshmark kullanan kişilere bağlamama izin verin; satıcılarınız. Acele kültürü hakkında çok düşünüyorum. Açıkçası, yaratıcılar hakkında çok düşünüyorum. Yakın zamanda, sanırım Aralık ayında, Poshmark'ta geçimini sağlamaya çalışan insanlar hakkında '' Kablolu '' hakkında bir parça oldu < güçlü> yeniden satış yapıyor.

Bu yüzden, kesinlikle Poshmark'ta bunu yarı zamanlı veya hobi olarak yapmak için burada olan büyük bir satıcı grubu var. Ve bunu yapabilmelerinin nedeni ya fazladan para kazanmaktır, bu eğlencedir, sürdürülebilirdir. Bir kişinin Poshmark'ta gelişigüzel satış yapmak istemesinin birçok farklı nedeni vardır.

Gördüğümüz şey, ya tam zamanlı, profesyonel ya da tam zamanlı olmak isteyen ve tam da bu atılımı yapmak istedikleri uçurumda olmak isteyen artan sayıda insan, ancak nasıl olduğundan emin değilim. Ve bu, Poshmark'ta giderek büyüyen bir seçmen kitlesi ve bu gördüğümüz bir şey ve bence insanları tam zamanlı olarak destekleyebilecek bir platformu çalıştırabilmenin gerçekten heyecan verici olduğunu düşünüyorum.

Yani ne olduğunu düşündüğümde Önde, yüksek hacimli satıcılar oluşturmaya ve desteklemeye ve onlara daha fazla araç vermeye odaklandığımız birçok şey var, böylece liderlik etmek, daha fazla rahatlık bulmak ve daha fazla destek bulmak isteyenler. Ve bu kararla başarılı olmak için gittikçe daha fazla araca sahip olduklarını bulmaya öncülük edenler, gerçekten odaklandığımız bir şey. Bu, ileriye dönük temel büyüme stratejilerimizden biri.

Bunu yolculuğunuzla ve halka açık şirket sohbetiyle ilişkilendirmek istememin nedeni, gittiğiniz yoldan bahsetmiş olmamızdır. , son 10 yıl içinde nasıl kararlar aldığınız.

Bu, yatırımcı doları ve şirketin büyüklüğü ve etkisi açısından üstel bir büyüme anıdır.

10 yıl boyunca platformunuzdaki bir satıcıyı düşündüğünüzde, platformları kullanan kişiler ile onlara hizmet veren platformlar arasındaki dinamik çok sabit kalabilir. Tamam, Poshmark'taysanız ve kendinizi 10 yıllığına buna adarsanız, Poshmark'ı kendi kendine ölçeklendirme fırsatınız olduğu gibi işinizi de ölçeklendirme fırsatlarına sahip olacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Evet, Poshmark'taki bir satıcının yıllar önce katılmışlarsa deneyimlerinin sabit olduğunu sanmıyorum. Deneyimlerinin gelişmesinin birkaç ana yolu var. Poshmark ile benim için gerçekten, kişisel olarak güzel bir kariyer deneyimi olan şey yaptığımız her şey, satıcılarımızla aynı masanın yanındayız. Bu yüzden sürekli olarak onların dünyasını düzeltmeye çalışıyoruz. Ve bunu birkaç şekilde yapıyoruz. Birincisi, topluluk büyüdü. Poshmark'taki kullanıcı sayısı yıllar içinde astronomik olarak arttı. Bunun satıcılarımız için anlamı yeni gözler, yeni alıcılar ve bağlantı kuracak daha fazla insan.

Poshmark'ta bir işletme kuruyorsunuz, ancak trafik aramanıza gerek yok.

Yalnızca size trafik getirmekle kalmıyor, her gün size trafik getiriyoruz ve kişiselleştirmemizi artırıyoruz araçlar, size nitelikli trafik getiriyoruz. Ve bu, satıcılarımızın her biri için daha fazla alıcı elde etmenin bir yolu ve alıcılar aldıkça, etkileşim kurabilecekleri ve tekrar alıcılar olarak elde etmeye çalışabilecekleri daha fazla insan var. Yani bu ilk. İkincisi, kategorilerimizi artırdık. Bu yüzden, eskiden sadece bir kadın modası sitesiydik ve o zamandan beri, birkaç yıl önce, aslında her iki cinsiyetin de alış ve satışa katıldığı erkek kategorimizi başlattık. Geçtiğimiz yıl içinde bulunduğumuz bu çılgın dönemde, insanlar evlerinde olduklarından ve alıp satacakları daha fazla şey buldukça hızla yükselen bir ev kategorisi başlattık.

Güzelliği başlattık. geçen yıl da ve daha geçen ay, dört ayaklı aile üyesi için evcil hayvan başlattık. Dolayısıyla, bir satıcı olarak, sizin inşa edebileceğiniz ve dolayısıyla müşterilerin inşa edebileceği mağazanın evrenine sahibiz ve artmaya devam edeceğiz. Ve sonra söyleyeceğim son şey, çok fazla yenilik olduğu.

Bu nedenle, yıllar boyunca bireysel bir satıcının sabit olduğu iddianıza itiraz ediyorum. Bence onlar da büyüyebilsinler diye platformu büyütmeyi misyonumuz haline getirdik ve umarım bu araçları uygun gördükleri şekilde kullanıyorlar.

Bırakın bir dakikalığına bu sorunun zorlu tarafı.

Elbette.

Tüm sosyal platformların yolu budur. Yeni özellikler eklerler. Basılacak daha fazla düğme var, geliştirilecek daha fazla format var, planlanacak daha fazla kategori var. Bir anlamda, hepsi sadece daha fazla iş. Trafikten bahsettiniz, Poshmark hakkında okuduğum en net kullanıcı / satıcı eleştirilerinden biri, sadece bir şeyler paylaşmak, beslemeye katılmak için başkalarının eşyalarını paylaşmak ve kendi mağazanıza trafik çekmek için çok fazla zaman harcamanız gerektiğidir. bu sadece çok zaman.

Ve bu paylaşım işini yapması için başka bir kişiyi işe alan bazı Poshmark satıcıları var, böylece diğer işlerle uğraşabilirler. Yapacak daha çok şey ekledikçe ve rekabetçi olmanın daha fazla yolunu buldukça, "Tamam, sürdürülebilir iş büyümesini nasıl ölçeklendirebiliriz?" ya da bakıyorsunuz, kullanıcılar bu araçların hepsinin nasıl çalıştığını anlayacaklar mı?

Bu iyi bir nokta.

Her şeyden önce, siz daha fazla özellik ekledikçe ve daha karmaşık hale geldikçe, özellikle yeni bir kullanıcı için çok ürkütücü olabilir, değil mi? Bugün Poshmark'a yeni bir satıcı geliyor, tabii ki sekiz yıl önce katılan birinden çok daha fazla özellik görüyorlar. Bu nedenle, bugün yolculuğuna başlıyorlarsa, tüm gelişmiş özelliklerle boğulmamak için satıcıya gerçekten rehberlik etmeye ekstra önem vermeyi düşünüyorum.

Gerçekten sadece onlar için belirledik: İşte nasıl başarılı olacağınız ve sadece sizi desteklemenin ve güçlendirmenin bir yolu olarak sizi bunaltmayalım. Bu, enerji harcadığımız bir şey olarak farkına vardığım ilk şey, ancak bunu zamanla yapmaya devam etmemiz gerekecek. Ve sonra diğer kısma geçiyoruz, özelliklerle karıştırılmayan, ancak "Adamım, önceden yapmam gereken iki şeydi ve şimdi yapabileceğim 15 şey var."

Benim için bu, sahip olmak için iyi bir seçim. Yarattığımız her aracın her tür satıcı için uygun olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğim damlalar, derin envanteri olan insanlar için gerçekten iyi çalışıyor. Yani 50 tişörtlü butikler eskiden 50 liste oluşturmak zorundaydılar, şimdi bir liste oluşturuyorlar ve bunu beğenen herkese pazarlayabiliyorlar ve bunun arkasında 50 SKU'm var ve bu yüzden satmıyor diyorlar. bir saniye içinde.

Bu her gün işe yaramayacak, mesela artık giymediğim bazı dolaplarımı ters çevirmek istiyorum. Bu araç çalışmıyor. Dolayısıyla, farklı türde araçlar gerektiren farklı satıcı segmentlerimiz var ve bunların hepsinde işe yarayacağını düşünmüyorum. Ayrıca dikkatli olmak ve satıcı verimliliğine yönelmek ve yatırım getirisinin orada olduğundan emin olmak istiyoruz, ancak hedefin olması gerekip gerekmediğinden emin değilim, daha az iş yapmak ve daha fazla para kazanmak istiyorum.

Bekle, bu herkesin hedefi.

Hedefimizin bu olması gerektiğini düşünmüyorum, değil mi? İnsanların başarılı olmasına yardım etme işindeyiz. Poshmark'ta 20.000 $ kazanan o kişiyi istiyoruz, eğer daha fazlasını yapmak istiyorlarsa, onlara bunu yapmalarını sağlayacak araçları vermek istiyoruz.

Peki, Poshmark'ı düşünürsem, değil mi? Büyümek istiyorsak, ekibimizi büyütmemiz gerekiyor. Altyapımızı büyütmemiz gerekiyor. İnşa etmemiz gerekiyor. Büyümek için yapılacak işler var. Ve böylece her zaman YG'ye odaklanacağız ve çabayı olabildiğince verimli hale getirmeye çalışacağız. Ancak "Birini işe almalıyım, bu nedenle başarılı olamıyorum" ifadesini almıyorum. Hayır, bence bu harika. Mağazanızı işletmesi için birini işe alıyorsanız, bunu sizin için değerli hale getirdiğimizden emin olmalıyız ve dikkatinizi yönlendirmeye yardımcı olmalıyız, böylece o kişi ne yapacağını bilir ve sizin için daha kolay ve kolay hale getirir, değil mi?

Evet, gerilim bu, değil mi? Kendinize yapabileceğinizden daha yüksek bir kar marjı elde etmenizi sağlayacağını düşündüğünüz için birini işe alırsınız.

Ve eğer satıcılarımızı segmentlere ayırabilirsek ve gerçekten her personaya bakabilirsek ve tamam, 12 listeye sahip kişiye buna ihtiyacı var ve devam edelim, ama 12.000 kaydı olan kişi, tamamen ayrı bir pakete sahip. ihtiyacı var.

Ve listeleme yapan 12.000 kişi, kesinlikle belirlediğimiz bu yüksek hacimli satıcının altına gireceklerdi ve şu anda odak alanlarımızdan biri, çünkü orası bizim yaptığımızı düşündüğümüz yer Yeterince iş yapmadım. 12 listeleyen satıcı için yaratıldık. Ona hizmet edecek çok sayıda aracımız var, ancak daha yüksek hacimli olanı, platformumuzda ele almaya çalıştığımız bazı boşluklar olduğunu düşünüyorum.

Burada, örneğin daha geleneksel bir sosyal platform olan YouTube ile karşılaştırmayı yapardım. YouTube bana her zaman içerik oluşturuculardan para kazanmanın altın standardı olarak tanımlanıyor ve onların gerçekten tek yaptığı size reklam sunmak ve markalı entegrasyonlar ve videolar yapmayı kolaylaştırmak. İnsanlar bunu yaparak çok para kazanıyor. YouTube’un en büyük avantajlarından biri, videolarınızın YouTube’un web sitesinde var olmaya devam etmesidir. AdSense, bu uzun içerik arşivi için size ödeme yapmaya devam eder. Bunun en iyi örneğinin çocuk video kanalları olduğunu düşünüyorum.

Yürümeye başlayan bir bebeğim var, yürümeye başlayan çocuğum her zaman aynı beş videoyu izliyor.

Herhangi bir iş yapmaları gerekmiyor, değil mi? İçeriklerinden yazılım tarzı marjlar elde ediyorlar; bunu yapmak için bir kez ödeme yaptılar, etkili bir şekilde sıfır ek maliyet karşılığında defalarca satıyorlar. Depo satıcıları buna sahip değil. Kıyafetleri almalı, fotoğrafları çekmeli, kıyafetleri satmalı, daha çok kıyafet almalılar. İçerik oluşturucularınız için bu yüksek marjlı gelir sınırını eklemenin bir yolunu düşünebilir misiniz?

Bugün gördüğümüz dünyada, mağazası olan bir butik satıcı için 50 liste koymak ve kendi kendine çalışmasına izin vermek. Bunun harika bir satış stratejisi olduğunu düşünmüyorum ve bir mağaza işleten kimsenin bunu moda alanında yapacağını düşünmüyorum. Çünkü alışveriş yapanları içeri çeken şey tazeliktir ve onları dönüştüren de müşterilerinizle konuşmaktır. Bu yüzden benzetmenin tamamen aynı olduğunu düşünmüyorum. Yani, örneğin, bu butik satıcı, mağazasını açıyor, şimdi bunun mağazayı yönetmekle ilgili olduğunu ve daha çok içeri giren insanlarla konuşmak ve onları dönüştürmekle ilgili olduğunu söyleyebilirim.

Ve işte burada enerji gider. Tekrar gelen eski bir müşteriniz varsa, onlara "Hey, geçen sefer bu bedeni almıştınız, aynı şeyi farklı bir renkte almak ister misiniz?" Ya da, "Bence bu kolyenin çok yakışacağını düşünüyorum." Bunlar, enerjinin ve dikkatin anlamlı olduğu şeylerdir.

Bence bu tür bir enerjiyle ilgili gerçekten harika olan şey, zevk aldığımız şeylere yönelme eğiliminde olmamızdır, özellikle de bunu yapmak için bu kadar zaman harcarsanız. Bu yüzden, YouTube'da içerik oluşturan insanların video içeriği oluşturmayı çok sevdiğini hayal etmeliyim.

Dediğin gibi, sen onlardan biri değilsin, ben onlardan biri değilim, mağaza, onlar tüccar. Mağazayı yönetmeyi seviyorlar. Ve bu dünyada olan konuştuğum insanların çoğu için sevdikleri kısım, insanlarla ilişki kurmaktır. Sevmedikleri şey lojistik, nakliye, müşteri hizmetlerinin aşınmış kısımlarıyla uğraşmaktır, katalog işleri gibi, ama mağazalarını yaratmayı seviyorlar. Ve orada satmayı seviyorlar; tüm ürün yelpazesinin birlikte ne anlama geldiği, bir müşterinin mağazasına geldiğinde nasıl hissettiği, tüm bunlar bir mağazayı yönetmenin olumlu ve yaratıcı yönleridir.

Bu yüzden, onlara yenilik yapmak ve bu dünyalarda yaratmak ve envanter yönetimi gibi yapmak istemedikleri şeylerin çoğunu halletmek için alan vermeye devam edersek, o zaman biz sadece insanların aşklarından gerçekten yararlanmalarını ve bunu işleri ya da hobileri arasında bağlamalarını sağlayın.

Bu lojistik şeyler Poshmark işinin kalbi.

Nasıl para kazanıyorsun? İçerik oluşturuculardan bir ücret alırsınız ve ardından nakliye konusunda onlara yardım edersiniz, müşteri hizmetleri konusunda onlara yardım edersiniz, bunlar maliyetlerdir. Peki ücret yapısı nasıl? Biri Poshmark'ta satış yapmaya başladığında, ne kadar alıyorsunuz ve karşılığında ne sağlıyorsunuz?

Her satışın yüzde 20'sini alıyoruz ve Poshmark'ı kullanmaya başlamak tamamen ücretsizdir. Mağazanızı açın, insanlarla etkileşim kurun, takipçilerinizi oluşturun. Dolayısıyla, Poshmark'ın anahtarı, gitgide daha fazla insan sizi ve mağazanızı keşfettikçe ve sizi takip ettikçe, erişiminiz daha da büyüyor. Dolayısıyla, bu erişimi oluşturmak müşteri deneyiminin bir parçası ve şu anda para kazandığımız tek şey, başarılı olursanız bir kesinti yaparız.

Buna neler dahil? Bir sürü şey. Yani, mağaza kurulumundan başlayarak: mağazanızı, kataloğunuzu kurarsınız, bunların hepsi yönetilir ve dahil edilir. Büyüyen bir alışveriş topluluğu oluşturuyoruz. Dediğim gibi, istemediğiniz sürece mağazanıza trafik çekmenize gerek yok. Mağazalarına diğer sosyal ağlardan organik olarak trafik çeken bir grup satıcı var ve bu onlar için çok iyi. İyi müşteri edinme stratejileri uyguluyorlar.

Nakliye işini USPS ile bir ortaklık yoluyla yapıyoruz, böylece bir satıcı bir satış yaptığında, sadece etiketi yazdırmak zorunda kalıyor ve ücreti zaten ödendi ve zaten önceden belirtilmiş durumda. Sadece üzerine koyuyorlar ve öncelikli postadır, böylece alıcılarına çok hızlı bir şekilde ulaşır. Tüm müşteri hizmetleri anlaşmazlıklarıyla ilgileniyor ve hem alıcıyı hem de satıcıyı Posh Protect programımızla koruyoruz. Örneğin, ters ibrazlar dünyası, dünyadaki birçok satıcı için çok acı veren bir gerçektir.

Satıcılarımız da ters ibrazın ne olduğunu gerçekten bilmiyorlar çünkü biz bununla ilgileniyoruz. Tüm kredi kartı işlemleriyle ilgileniyoruz. Bir ürünle ilgili bir sorun varsa ve alıcı memnun değilse, bununla ilgileniriz. Yani, ekibimizin çözdüğü pek çok eğlenceli olmayan lojistik şey var ve sonra bunu nasıl yapıyoruz, dürüst olmak gerekirse, anlıyor muyuz, insanları işe koyuyoruz. Ancak günün sonunda, biz bir yazılım şirketiyiz, onu bizim için daha verimli hale getirmeye yardımcı olacak bir yazılım yaratıyoruz, böylece ölçeklendirebiliyoruz.

Yani siz kendinizinkini oluşturuyorsunuz. gönderi ve müşteri hizmetleri gibi şeyleri ölçeklendirmek için dahili yazılım?

Doğru. Öyleyse size başka hiç kimsenin uğraşmak zorunda kalmayacağı, halletmek zorunda olduğumuz bir şeye örnek vereceğim, değil mi? Çoğu zaman gelirsiniz ve insanlarla ilişki kurarsınız ve sonra çekilirsiniz, ancak bu nişan genellikle bir satışla sonuçlanır.

Öyleyse bulduğunuz şey, özellikle geçici satıcılar için satışlarının bir günde bir araya gelebileceği, değil mi? Öyleyse göreceğimiz şey, insanların bir günde üç veya dört veya beş satış yapacağı ve kazara etiketleri değiştirebilecekleri, değil mi? Böylece, yanlış şeyi ülkenin diğer ucuna gidecek olan yanlış kişiye gönderirlerdi ve müşteri hizmetlerimiz "Bunu ben sipariş etmedim" gibi bir e-posta alırdı.

Ve sonra eşzamanlı olarak birisi ülkenin diğer tarafında "Bunu ben sipariş etmedim" gibi olurdu ve bu, paketleri göndermeye çalışan meşgul bir kişi için çok dürüst bir hata. Bu nedenle, ilk günlerde büyük bir kargaşa yaratırdı çünkü bu paketi ve bu paketi bulmamız gerekecekti ve şimdi her şey otomatikleştirildi. Biz de bunu, satıcının "Oops, bir paketi değiştirdim" diyebileceği akışa dahil ettik ve sonra otomatik olarak sistemimiz bununla ilgilenir.

İlgili alıcılara özür dileyen e-postaları otomatik olarak oluştururuz. Ve bu e-postada ön ödemeli, adresi önceden belirlenmiş bir etiket var, böylece alıcının yapması gereken tek şey onu takmak. Ve herhangi bir kötü alıcı deneyimi veya kötü satıcı deneyimi olduğu her durumda, her şey Poshmark tarafından merkezileştirildiği ve yönetildiği için, çeşitli kişiler için hizmet seviyelerimize dikkat edebiliriz.

eBay tüccarları yapar. Satıcılarınızı bu spektrumda nerede takip ediyorsunuz?

Pekala, bir satıcılar topluluğu oluşturmaya çalışırken çok bilinçli olduğumuzu düşünüyorum. Bugün herkesin bir satıcı olmak için girebileceği ve gerçekten harika bir satış deneyimi yaşayabileceği bir dünya. Zamanla - bu başka yerlerde olur - yüksek hacimli ve gerçekten iyi olan satıcıların zamanla tüm platforma hakim olma eğiliminde olduklarını, çünkü bir milyon beş yıldızlı incelemeye sahip olduklarını ve en üste filtre uyguladıklarını hayal edebilirsiniz. bu şeyler.

Bu nedenle, yüksek hacimli satıcılarımızın başarılı olmasını istiyoruz ve herkesin bugün satış yapmaya başlayıp başarılı olabileceği bir dünya yaratmak istiyoruz. Yani bu, başından beri kasıtlı olarak düşündüğümüz bir şeydi. Bu gerilimi yönetmeye yardımcı olmak için biraz farklı şekilde yaptığımız bir şeye örnek, incelemelere nasıl yaklaştığımızdır.

Bu nedenle, bahsettiğim gibi, birçok web sitesinde, siz filtreleme veya satıcılarda En çok beş yıldızlı derecelendirmeye sahip olanlar, ayrıcalıklı muamele görürler. Ve bir alıcı olarak, neden bu satıcılara yönelmek istemeyesiniz? Belli bir seviyeyi garanti ediyor, gemiye gönderilecekler, paramı çalmayacaklar ya da her neyse.

Dolayısıyla, bir alıcının yavaş sevkiyattan veya ürün kalitesinden veya bunun gibi bir şeyden şikayet edip etmediğini biliyoruz, ancak bunu pazara sunmuyoruz.

Açıkladığımız şey, bir alıcının bir satıcıya beş yıldız incelemesi ve "Vay canına, satıcıyı seviyorum, bana biraz bedava verdi ve süper hızlı bir nakliyeciydi, ondan tekrar alacağım" gibi bir yorum bırakıyorlar. Yaptığımız şey, bu yorumu satıcının sayfa ve biz buna aşk notu diyoruz. Ve olan şey şu ki, bunlar insanların terk ettiği olumlu yorumlar. Böylece, herhangi bir satıcının Poshmark'daki sayfasına gidebilir ve sadece onlar için alışveriş yapan kişiler tarafından verilen tüm aşk notlarını okuyabilirsiniz.

Ama bunu siz mi düzenliyorsunuz? Herkesin aşk notlarına bakarak "Bunları göndereceğiz" diyen bir ekibiniz var.

Hayır. Tüm yorumları, alıcılar tarafından yayınlanan ve beş yıldızla derecelendirilen aşk notları olarak yayınlıyoruz. Sağ?

Şimdi, biri tek yıldızla puan veriyorsa ve yorum yazıyorsa, bunu ifşa etmiyoruz, bu nedenle satıcıyı kamuya açık bir şekilde cezalandırmayız, ancak dahili olarak tüm bu verileri emin olmak için kullanırız alıcıların olumlu bir deneyim yaşadığını.

Yakınlaştırma planlıyor musunuz? Bu nasıl çalışır?

Satıcıların, bazen yavaş, bazen hızlı bir şekilde, korkunç bir alıcı deneyimi sağlamaya başladıkları yerde yapabilecekleri sonsuz bir kombinasyon var ve bir ekibimiz var buna odaklanan ve bununla nasıl başa çıkabileceğimize dair nüanslı programlar yaratan.

Öyleyse bir örnek olarak, yavaş sevkiyat yapan birinin, topluluk kurallarımızı ihlal eden birine göre farklı bir eylem tarzı vardır, değil mi? Birinin tolere edilebilir olduğunu ve rehabilite edilebileceğini düşünüyoruz. Diğeri çok kötü bir deneyim ve buna daha az toleransımız var. Dolayısıyla, bu örneklerin her biri farklı eylem yollarına sahiptir, ancak genel olarak, bir tür eşiğe ulaştığını hissettiğimizde, alıcıya veya satıcıya ulaşacağız ve bunun bir sorun olduğunu onlara bildireceğiz. boş ve bir şeyin düzeltilmesini bekliyoruz.

Ve eğer aciliyet düzeyi düşükse ve sorun çözülürse, orada bitebilir. Ancak, bir ekibin bir alıcı veya satıcıyla telefonda görüştüğü ve onlarla gerçekten konuştuğu ve anlamaya çalıştığı durumlar vardır, bu tekrarlanan bir sorundur. Şimdi yükseltildi. Neler oluyor? İnsanlarla iletişim kurup konuşan ve neler olup bittiğine ilişkin verileri toplayan bir ekibimiz var.

Bir içerik denetim politikası tanımlıyorsunuz. Kurallara aykırı bazı şeyler olduğunu söylüyorsunuz.

Diğer platformların çoğunun yapmak zorunda olmadığı ölçülü ve politika bakış açısıyla uğraşmanız gereken önemli bileşenlerden biri büyük markalar, yüksek moda markaları, tüketici markaları.

Kullanıcılarınız mallarını alıp satıyor, ticari markalarını kullanıyorlar. Bu markalardan bazıları meşhur bir şekilde davalı. Chanel ve The RealReal adlı bir rakibin sonsuza dek mahkemede olduğunu biliyorum. Büyük markalarla nasıl bir ilişkiniz var?

İçerik denetimi dünyasında, büyük veya küçük herhangi bir marka varsa, bizim için bir şekilde herhangi bir şekilde ihlal ettiğimize dair işaretler Ticari marka politikaları açısından bunu çok ciddiye alıyor ve onlarla birlikte çalışıyoruz. Dolayısıyla, ilişkimiz içerik denetimi açısından veya ticari marka açısından bile olumlu.

Diğer taraftan, gördüğümüz şeyin büyüdükçe ve çevrimiçi hale geldikçe bir değişim olduğunu düşünüyorum. daha önemli ve yeniden satış daha önemli hale geliyor ve bağlı topluluğumuz gelişiyor. Aslında olumlu bir kayda göre markalardan gelen büyük bir ilgi görüyoruz.

Dolayısıyla, "Hey, çözümün nasıl bir parçası olabilirim?" Oysa ilk günlerde, sadece ılımlılık olabilirdi. Markalarla çalışmanın geleceğinin, güçlerimizi birleştirebileceğimiz ve müşterilerinin markayla daha fazla bağlantı kurmasına gerçekten nasıl yardımcı olabileceğimizi anlayabileceğimiz bir şekilde gerçekten parlak olduğunu düşünüyorum.

İlginç bir kesişiminiz var sorunların. Ters ibrazlar, gönderim ücretleri ve fiziksel dünyada fazlasıyla geçerli şeyler vardır ve her platformda olduğu gibi aynı dijital sorunlara sahip olursunuz, yani bir içerik politikanız . İnsanlar yanlış beyan, burada okuyorum, Kızılderili veya Amerikan Kızılderili sanat ve el sanatlarını yanlış tanıtmak gibi kurallara aykırı olan şeylerin sahte listelemelerini yayınlayabilir. Bir mağaza için değil, mağazalara olanak tanıyan bir platform için bir içerik politikası oluşturmayı nasıl düşünüyorsunuz?

Dolayısıyla, içerik denetimi veya başka bir konu hakkında düşündüğümüzde, gerçekten bir Pazarımızın değerlerimizi ve hizmet ettiğimiz topluluğun değerlerini yansıtmasını sağlamaya kararlı olduğumuz yer. Ve biz oradan başlıyoruz. Ve içerik denetimimizi ölçeklendirirken strateji, sizin de bahsettiğiniz gibi, çok fazla zaman ve enerji harcadığımız bir şey.

Bu büyüyen bir problem ve siz büyüdükçe büyüyor. Yaptığımız şey, topluluğumuzun politikalarımızı veya değerlerimizi ihlal edebileceğini düşündükleri öğeleri işaretlemesini sağlamaktır.

Ve sonra bu işaretleri izleyen ve çözen bir ekibimiz var. Yani bu üç uçlu bir yaklaşımdır. Topluluğumuz var, bir ekibimiz var ve üçüncüsü, en çok yenilik yaptığımız yer, teknolojinin bize nasıl yardımcı olabileceğini gerçekten görmek. Bu nedenle, pazarımıza girmeye ve şüpheli olabilecek veya politikalarımızı ihlal edebilecek her şeyi proaktif olarak tespit etmeye yardımcı olan makine öğrenimi ve kural tabanlı algılama algoritmaları kullanıyoruz.

Bir makine öğrenimi ve yapay zeka odaklı denetim hakkında çok şey. İyi sonuç aldınız mı?

Yardımcı oldukları için iyi sonuçlar aldık.

[Gülüyor] Bu bir çok politik cevap var.

Evet, bu doğru. Bir şeyler buluyoruz, değil mi? Daha önce bulamadığımız şeyleri buluyoruz. Bu yüzden bu işe devam etmemiz ve yatırım yapmamız gerektiğini söylememiz yeterli olumlu bir sonuç. Ve gördüğümüz şey, biz ne kadar zeki olursak, diğer insanlar o kadar zeki olur. Ve bu yüzden, bir şansa sahip olmak için bu savaşta gerçekten savaşmaya kararlı olmalısınız ve biz de buna mecburuz.

Ve bu en önemli şey, insanların bağlantı kurabileceği ve işlem yapabileceği bu güvenli yeri yaratmaktır. Yani evet, ona çok odaklandık, işe yarıyor, ama hiçbir şekilde bu işe yarıyor, yatırım yapmayı bırakabileceğimiz anlamına gelmiyor. Elbette bu alana yatırım yapmaya devam etmeliyiz.

Bu, inşa ettiğiniz bir şey mi? Üzerinde çalışan bir satıcı ekosistemi var mı? Özellikle içerik denetimine yönelik bilgisayarlı çözümler hakkında bir şeyler duyduğumda, kendi çözümlerini oluşturmaya çalışan her şirket aslında yanlış bir yaklaşım gibi görünüyor çünkü gerekli iyileştirme oranı öyle ki bir avuç uzman firma oraya çok daha hızlı ulaşacak.

Evet. Evet. İkisini de yapıyoruz. İkisini de yapıyoruz.

Poshmark ve diğerleri gibi platformlar hakkında okuduğum daha ilginç tartışmalardan biri de yeniden satış için tasarruf etmenin etiği ile ilgili. Çoğu insan yaptı. Arbitraj, sonsuza kadar dünya ekonomisinin bir parçasıdır. Poshmark gibi platformlar, tüm iyi ürünleri yerel bir tasarruf mağazasından satın almanıza ve daha sonra bunları büyük ölçekte kâr için satmanıza olanak tanır. Bunun herhangi bir sorun yarattığını düşünüyor musunuz?

Tasarruf etmeyi düşündüğümde, bu benim için çok olumlu bir tüketici davranışıdır.

Ve bunu ne kadar çok yapabilirsek, bence dışarıdakileri boşa harcamamak ve sahip olduklarımıza değer vermeye devam etmek daha iyidir.

Ancak bunun fizikselliği sizin bir tasarruf mağazanızın olması yerel bir toplulukta ve sonra o yerel tasarruf mağazasındaki tüm malzemeleri Amerika Birleşik Devletleri'nde, Avustralya'da yeniden dağıtacaksınız. Dijital ölçeğin yerel bir topluluğa net bir pozitif veya negatif olarak uygulandığını görüyor musunuz?

Evet, yerel bir ikinci el mağazasını destekleyip gitmenin net bir pozitif olduğunu düşünüyorum. şu anda kullanılmayan bir şey için likidite sağlar. Ve işler fiziksel bir mağazadan çevrimiçi dağıtıma dağılırken, bunu dağıtımı artırmak için bir pozitif olarak görmek için bir sistem olarak nasıl evrimleşebileceğimizi ve öğeler için ev bulmanın net bir pozitif son olduğunu düşünmenin gerçekten ilginç olacağını düşünüyorum. sonuç. Dolayısıyla, ne kadar çok yenilik yapabilir ve herkesin bu tür bir sistemde başarılı olmasına yardımcı olabilirsek o kadar iyidir.

İkinci el mağazalar, İyi Niyet gibi şeyler ile çalışmayı düşündünüz mü?

Elimizde var. Aslında geçen yıl Goodwill ile çalıştık ve salgın sırasında fiziksel mağazalarından kutuların dağıtımına yardım ettiler, bize geldiler ve "Eşyalarımı çevrimiçi olarak satıcılarınıza nasıl getirebilirim?" Dediler. Bu yüzden ürünlerini Poshmark topluluğuna dağıtmalarına yardımcı olduk.

Size çok merak ettiğim bazı pandemik moda trendlerini sormadan bitiremem, değil mi? Bir e-ticaret platformu çalıştırıyorsunuz.

Bitiş çizgisinde olduğumuzu umuyorum. Bu tünelin sonunda çok fazla ışık var gibi görünüyor.

İnsanlar salgın sırasında daha fazla moda alıp satıyorlar mı? Bu gördüğünüz bir şey mi yoksa genel olarak daha fazla işlem mi yapıyorlar?

Bir salgın geçirdiğimiz gerçeğini sevmiyorum ama biraz bir veri bağımlısıyım ve kariyerime veri ve sinirbilim alanında başladık, örneğin veriler insan davranışını nasıl gösteriyor? Ve bu çok etkileyici bir konu çünkü verilerimizde herkesin yaşadıklarına bağlı olarak değişimler gördük.

Ve biz ticaret yapıyoruz, bu yüzden olup biten her şeyin verilerini gerçekten görmedik, ama en azından bu salgının insanların alışveriş yapma şeklini nasıl değiştirdiğini gördük. Yani gördüğümüz bazı trendler: Lüks ayakkabı ve çantalarda düşüş gördük. Her şey mantıklı, değil mi? Elbiselerde bir düşüş gördük. Ev eşyalarında, spor giyimde ve tuhaf bir şekilde mücevherlerde astronomik bir artış gördük, değil mi?

Bunu Zoom'a atfediyorum, küpe istiyorsun gibi. Zaten popüler olan ancak daha popüler hale gelen markaların da güçlendiğini gördük. Bu yüzden kadınlar için Lululemon'dan bahsediyorum; erkekler, Nike ve Adidas için.

Bence gerçekten ilginç olan şu anda verilerin tekrar değiştiği bir aşamaya giriyoruz.

Peki bununla ne demek istiyorum? Yazlık elbiseler ve kot şortlar için yapılan aramaların arttığını görüyoruz. Ve bana göre bu atletizm değil, değil mi? Bu, tüketici davranışı "Hunkediyorum" türü değil. Bu biraz daha iyimser. Bu, "Bu yaz bir plaja gidebilirim, bu yüzden mayo istiyorum. Elbiseler istiyorum çünkü tekrar çok daha sosyal olabilirim. " Ve bu yüzden, verileri okuyorum, müşterilerimiz arasında büyük bir iyimserlik var.

Karantina sonrası moda neye benziyor? Süper fütüristik olacağı hayalim var. Herkes uzay giysisi giyecek. Peki verileriniz size karantina sonrası modanın neye benzediğini söylüyor?

Verilerimiz bunu öngörmüyor [Gülüyor]. Verilerden değil, günlük hayatımızdaki her şey gibi, pandemi sonrası dünyanın pandemi öncesi dünyaya hiç benzemeyeceğini ve pandemi dünyasına hiç benzemeyeceğini tahmin edebiliyorum.

Her ikisinin de bir çeşit tuhaf melezi olacak. O kadar ilginç bir zaman ki, bir yıldan fazla, ona ne diyeceğimi bile bilmiyorum, baş aşağı gibi.

Bir tür melez gerçekleşecek ve bu, yenilikçiliğin gerçekten mümkün olduğu yerdir.

Nilay Patel ile Kod Çözücü

The Verge'den büyük fikirler ve diğer problemler. Şimdi abone olun !.