TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-02-2021 21:25   Güncelleme : 06-02-2021 21:25

Rad Power Bikes, elektrikli bisiklet imparatorluğunu büyütmek için 150 milyon dolar topladı

Seattle merkezli popüler e-bisiklet üreticisi Rad Power Bikes, büyüyen markasını beslemek için göz kamaştırıcı 150 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu.

Rad Power Bikes, elektrikli bisiklet imparatorluğunu büyütmek için 150 milyon dolar topladı

Rad Power Bikes, perakende ayak izini genişletmek ve bakım ve onarım hizmetlerini iyileştirmek için 150 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Bugüne kadar bir e-bisiklet şirketine yapılan en büyük yatırımlardan biridir ve elektrikle çalışan ulaşım için artan talebi yansıtır.

Bu turdaki yatırımcılar arasında Morgan Stanley’in yatırım fonu Counterpoint Global; Fidelity Yönetim ve Araştırma Şirketi; TPG tarafından yönetilen küresel etki yatırım platformu olan The Rise Fund; ve T. Rowe Price Associates tarafından tavsiye edilen fonlar ve hesapların yanı sıra Durable Capital Partners LP ve Vulcan Capital gibi mevcut yatırımcılar.

"Genel olarak bunun doğrudan tüketiciye yönelik e-bisiklet alanı ve genel olarak e-bisikletler için gerçekten heyecan verici bir an olduğunu düşünüyorum."

"Genel olarak bunun doğrudan satış için gerçekten heyecan verici bir an olduğunu düşünüyorum." Rad Power Bikes CEO'su Mike Radenbaugh, yakın tarihli bir röportajda The Verge'e verdiği demeçte, tüketici e-bisiklet alanı ve genel olarak e-bisikletler için ”dedi. "Bu miktarda kaynak yaratma normalde - bunu nasıl söyleyeyim - bisiklet paylaşımı gibi daha az nakit verimliliği olan işletmeler için ayrılıyor ve bu miktarda finansman, hem tedarik zinciri hem de ciddi altyapıyı ikiye katlamak için gerçekten yatırım yapmamızı sağlıyor. satış sonrası destek ve hizmetler. ”

Rad Power Bikes 325 kişilik iş gücünü önümüzdeki yıla kadar ikiye katlamayı planlıyor, Radenbaugh dedi, araştırma ve geliştirmeye yoğun bir şekilde odaklanarak. Ayrıca, şirketin 2021'in sonunda ABD'deki müşterilerin yüzde 75'ini kapsayacak şekilde perakende ve hizmet ağının genişlemesini hızlandırmasına da olanak tanıyacak.

Rad Power Bikes en büyük e-bisiklettir. ABD'deki üretici, şişman lastikli Rad Rover'dan yeni, daha ince RadMission'a kadar 11 farklı model sunuyor. Radenbaugh, birkaç yıl Batı Kıyısı'ndaki müşterilere ısmarlama e-bisikletlerini sattıktan sonra 2015 yılında şirketi kurdu.

Risk sermayesi şirketleri son birkaç yıldır elektrikli bisiklet ve scooter şirketlerine para akıtıyor. Ancak, özellikle paylaşılan scooter şirketlerine yatırımcı ilgisi son aylarda azalmış gibi görünse de, e-bisiklet üreticileri, özellikle pandemi sırasında satış rakamlarının artması nedeniyle, büyük ilgi görmeye devam ediyor.

İlgili

Bisiklet patlamasının sönmesi nasıl önlenir

Hem geleneksel hem de elektrikli bisikletler son 12 aydır son derece popüler oldu. Perakende trendlerini izleyen NPD Group'a göre, ABD'de Ocak ve Ekim 2020 arasında 4,1 milyar dolar değerinde şaşırtıcı bir bisiklet (e-bisikletler hariç) satıldı ve bu 2019'un aynı dönemine göre yüzde 62 arttı. E-bisikletler, bir önceki yıla göre yüzde 144 artışla 490,8 milyon dolarlık ABD satışlarıyla daha da büyük bir ivme gösterdi.

Danışmanlık firması Deloitte, geçen yıl yaptığı bir raporda dünya çapında dolaşımda olan e-bisiklet sayısının 2023'te 300 milyona ulaştı - 2019'daki 200 milyona göre yüzde 50 artış.

Yatırımcılar bu büyümeyi beslemeye devam etmek için açık bir fırsat görüyor. Rad Power Bikes, geçtiğimiz Şubat ayında 25 milyon dolarlık bir anlaşma imzalarken, Hollandalı e-bisiklet markası VanMoof eylül ayında 40 milyon dolar kazandı. PitchBook'tan alınan verilere göre, Avrupa VC'leri 2019 ve 2020'de e-bisikletlere geçen dört yılın toplamından daha fazla 165 milyon dolar harcadı.

Radenbaugh, eklenen sermayenin Rad Power Bikes dünyasının ötesinde büyümeye yardımcı olacağını ima etti. iki tekerlekli ulaşım. "Gözlerimizi bir e-bisiklet markasından çok daha büyük bir şeye diktik ve bu yatırımcıların Rad'i derinlemesine incelemeye başlarken gördükleri şey" dedi.