TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 13-02-2021 23:07   Güncelleme : 13-02-2021 23:07

Reddit ve Robinhood CEO'ları ve "Roaring Kitty" GameStop duruşmasında ifade vermeye karar verdi

Reddit ve Robinhood'ın CEO'ları ve Keith Gill (diğer adıyla Roaring Kitty), bir grup Reddit günlük tüccarı tarafından desteklenen bir ralli sonrasında GameStop hisselerindeki son dalgalanmayı araştıran House Financial Services Committee önündeki bir duruşmada ifade verecek.

Reddit ve Robinhood CEO'ları ve

Reddit CEO'su Steve Huffman, Robinhood eş CEO'su Vlad Tenev ve Keith Gill (namı diğer Roaring Kitty), Başkan Maxine Waters'ın (D) yaptığı açıklamaya göre, Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde yapılacak duruşma için tanık listesinde -CA). Sanal olarak yapılacak olan duruşma, r / WallStreetBets Reddit yönetim kurulunda aktif olan bir grup günlük tüccar tarafından desteklenen bir ralli sonrasında GameStop hisselerindeki son dalgalanmayı araştıracak.

Geçen ay başlayan iki haftalık bir dönemde, GameStop hisseleri (GME) yüzde 500 artarak 28 Ocak'ta 483 $ 'a ulaştı. Birkaç devlet kurumu, piyasa manipülasyonunun söz konusu olup olmadığını ve Robinhood ile GME ticaretini geçici olarak kısıtlayan diğer aracı kurumların federal düzenlemelere uygun olup olmadığını araştırıyor.

İlgili

Reddit vs Wall Street: GameStop efsanesinin sonuncusu

Gill'in 2019'da GME'ye 53.000 $ yatırım yaptıktan sonra The New York Times'a göre, hisse senedi hakkında tweet atmaya ve videolar yayınlamaya başladı; Geçen ayki Reddit lunapark treninin ardından, orijinal yatırımı şu anda yaklaşık 48 milyon dolar değerinde.

Senato Bankacılık Komitesi de "hisse senedi piyasasının mevcut durumu" hakkında bir duruşma yapmayı planlıyor. Akılda kalıcı "Oyun Durduruldu mu? Kısa Satıcılar, Sosyal Medya ve Perakende Yatırımcıları Çarpıştığında Kim Kazanır ve Kaybeder ”, 18 Şubat'ta 12: 00'dan itibaren web sitesinde canlı olarak yayınlanacak.