GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2021 22:26   Güncelleme : 16-03-2021 22:42

Samsun'da, sokak ortasında eski eşi öldüresiye dövmüştü! İlk kez konuştu...

Türkiye'yi ayağa kaldıran Samsun'daki olayda eski eşi tarafından yerlerde sürüklenip, öldüresiye dövülen kadına destekler çığ gibi büyüyor. Hastaneden taburcu olan kadın anlattı; "Çocuğun yanında alkol alma dedim".

Samsun'da, sokak ortasında eski eşi öldüresiye dövmüştü! İlk kez konuştu...

İbrahim Zarap, kendisinde kalan kızlarını teslim etmek için 3 sene önce boşandığı Emriye Metegül ile ilçe meydanında bir araya geldi. Zarap, burada eski eşine tekme- tokat saldırdı. Zarap'ın, yere yığılan Metegül'ü dövdüğü anlar, çevredeki evlerden birinde yaşayan bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Görüntülerin yayınlanmasından sonra Zarap, gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emriye Metegül ise ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Adliyeye sevk edilen İbrahim Zarap, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

"TUTUKLU YARGILANMASINI İSTİYORUM"

Hastaneden taburcu olan kadın ;"Kızımı almıştı, kızımı geri almak için meydana buluştuk. Gittiğimde alkolüydü anladım. Ben de kızımı alırken ‘çocuğun yanında bunu içmemesi’ gerektiğini söyledim. Çocuğuma da ‘babana birkaç gün gitmeyeceksin’ dedim. O an sinirliydi. Çocuk üşüyordu. O sıra nasıl oldu anlamadım, bayılmışım, 3-4 dakika sonra kendime geldiğimde yüzüm gözüm kan içinde, etrafa bakıp, çantama uzanmaya çalıştım. Telefonu almaya kalkınca, telefonu kırdı. Sonra tekrar bayılmışım, sonrasını hatırlamıyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Çünkü hak ediyor bunu. 5 yaşında kızımın bir günahı yoktu. O içtiği şeylerin etkisi altına bunları yapmaya hakkı yoktu. Bunu asla kabul etmiyorum. İtirazda bulunulmuş; tutuklu yargılanmasını istiyorum” dedi.