GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2022 17:15

Sandalyeden düşen çocuk acı içinde öldü!

İstanbul Kağıthane'de balkonda oturduğu sandalyeden dengesini kaybederek düşen 2.5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Sandalyeden düşen çocuk acı içinde öldü!

İstanbul Kağıthane'de  balkonda oturduğu sandalyeden dengesini kaybederek düşen 2.5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

 

Kağıthane'de 2. katta oturduğu evin balkonunda 2.5 yaşındaki kız çocuğu, sandalye üzerinde çıktığı esnada dengesini kaybederek 2. kattan aşağıya düştü. Düştüğünde başından yaralanan çocuk kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.


Dün saat 11.00 sularında Kağıthane Harmantepe Mahallesi'nde öğrenilen bilgiye göre sabah saatlerinde anne İlknur A. temizlik yaptığı esnada 2.5 yaşındaki kızı Hira Ar balkona çıktı.

HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ


Küçük kız o esnada balkon duvarında asılı olan sandalyeye çıkmak istedi. Dengesini kaybeden Hira Ar üstündeyken dengesini kaybettiği sandalyeyle birlikte 2. kattan aşağıya düştü. Başından yaralanan küçük kızın yanına sesleri duyan Ferdi Uysal ve Tayfur Muslugil geldi. Vakit kaybetmeden yoldan araç çeviren iki vatandaş, küçük kızı özel bir hastaneye götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Hira Ar, ambulansla kaldırıldığı Sarıyer Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alındı. Minik kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Minik kızın ölümünün ardından ise mahalleli büyük üzüntü yaşadı.

"ANNESİ ÇIĞLIK ATIYORDU"


Balkondan düşen çocuğu hastaneye götüren Ferdi Uysal, "Ben 3 bina yanda oturuyorum, evde yatıyordum çat diye bir ses duydum. Biri düştü herhalde dedim hanımla beraber merdivenden indik hemen. Kapıdan çıkınca baktım arkadaşlar burada çocuğu kucaklarına almışlardı. Annesi çığlık atıyordu, çocuğa baktım çenesi kitlenmişti. Çocuk Tayfur'un kucağındaydı, Tayfur'la beraber nefesini açtık çocuğun. Hemen bir araba durdurduk yoldan 4 dakikada hastaneye götürdük hemen. Orada acil alana aldılar çocuğu sonra ambulansla Seyrantepe'ye götürdüler. En son duyduğumuza göre doktor beyin kanaması devam ederse sıkıntı olur demiş. Babasını aradık az önce ameliyata almışlar. Annesi balkonun kapısını kapatmayı unuttuğu için çığlık atıyordu, balkona çıkmış çocuk oradan da aşağı düşmüş. Annesi de o sırada odada temizlik yapıyormuş" dedi.

EKİPLER ÇALIŞMA BAŞLATTI


Diğer bir vatandaş Tayfur Muslugil ise, "Bir ses duyup uyandım. Pat diye ses gelince camdan baktım çocuk yerde yatıyordu. Çocuğu görünce hemen apar topar aşağıya indim. O anlık panikle ambulansı da beklemek istemediğimiz için yoldan geçen bir abimizin arabasına bindirdik ve hastaneye götürdük. Biz de elimizden geldiği kadar destek verdik, gerisi Allah'a kaldı. İnşallah iyi olur" diye konuştu. Polis ekipleri ise olayla ilgili çalışma başlattı.

Kinem DemirKinem Demir