GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2021 17:48   Güncelleme : 02-05-2021 17:48

Sedat Peker, İntikam yemini etti

Sedat Peker kendisine yapılan operasyon sonrası ilk kez sessizliğini bozdu ve bu operasyonun arkasında Mehmet Ağar ve Pelinkancıların olduğunun altını çizdi.

Sedat Peker, İntikam yemini etti

Uzun süredir yurtdışında bulunan Sedat Peker, lideri olduğu iddia edilen örgüte, İstanbul merkezli yapılan operasyonlar ve gözaltılar hakkında sessizliğini ilk defa bozdu. Son dönemlerde hakkında çıkan haberlere ilişkin sosyal medya hesaplarından video yayınlayan Sedat Peker, operasyonlar kapsamında yapılan aramalar hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. 

Sedat Peker yapmış oldupu açıklamasında, "Kapıyı kırarak evime girmişler. O kapı bombaya dayanıklı kapı. Bir gün uğraşsalar yine kıramazlar. Kapıyı polislere eşim açtı" dedi. 

Kızına tüfekler doğrultulduğunu söyleyen Peker, "Kızımın odasına tüfeklerle girip kızıma doğrulttular. Ben kızımın bir damla gözyaşı için dünyayı yakarım. Vallahide de yakacağım, billahi de yakacağım, tallahi de yakacağım. Bunu hep beraber yaşayıp göreceğiz" diyerek yeminler etti. 

Yapılan operasyonda kafasına takılan sorular olduğunu belirten Sedat Peker, "Mehmet Ağar, yılların kurdu. Hiçbir işinde iz bırakmaz. Bu kadar iz, onun yönettiği, onun yönlendirdiği işte neden bırakıldı? Mehmet Ağar bunu neden bu kadar açık etti? Bunun da illaki vardır bir sebebi.

Ben bir devlet tanırım, o da Türkiye Cumhuriyeti. Öyle derini, derinsizini anlamam. Ben bunların göbeğinde yaşadım. Bu ülkedeki birçok şeyin ya şahit oldum ya da bizzat içindeydim. Derin Devletmiş. Göreceğiz nasıl derin devlet olduğunuzu" dedi.

Peker son olarak, "Kıymetli dostlarım, bildiğiniz üzere takriben bir senedir içinde bulunduğum şartlarla ilgili bir paylaşım yapmadım. Bunun sebebi devlet büyüklerimizin içinde bulunduğumuz nisan ayında ülkede bir çok şeyin değişeceğini, bana yapılan haksızlıkların ise telafi edilerek Türkiye’ye davet edileceğimi söylemeleriydi.

Kamuoyunda derin devlet başı olarak simgelenen Mehmet Ağar ve Pelikancılar olarak bilinen grup, bazı güç odakları için şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronluğunu yaptılar.

Üç ay içinde 12 tane video çekerek yaşanılanları sizlerle paylaşacağım. Geçmişte yaşanan ve gelecekte yaşanacak olan olayların sizin hakemliğinizde gelişmesinin en adil davranış olacağına inanıyorum" dedi.