GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2021 23:40   Güncelleme : 25-10-2021 23:40

Sedat Peker'den Diyanet'e: Allah sizin belanızı versin lan

Sedat Peker’in hedefinde bu kez ‘baldız’ fetvasıyla gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı vardı.

Sedat Peker'den Diyanet'e: Allah sizin belanızı versin lan

Sedat Peker’in hedefinde bu kez ‘baldız’ fetvasıyla gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı vardı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘baldız’ fetvasının tartışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan haberde Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları tarafından basılan “Fetvalar” kitabının 3. baskısında “Baldızıyla zina eden kişinin hanımı boş olur mu?” sorusuna “Baldızla zina yapmanın nikâhı düşürmeyeceği” yanıtı verildiği belirtilmişti.

DİYANET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu haber büyük yankı uyandırırken Diyanet’ten yapılan haber sonrası açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı, “Fetva konusunda İslam hukukunda köklü bir gelenek ve güçlü bir usul vardır. Nasıl fetva verileceği ve fetvanın sonuçlarının nasıl uygulanacağı bu metodolojiye göre belirlenmektedir. Tüm bunları göz ardı ederek fıkhi metinler ve hükümler üzerine yorum yapmak, yanlış anlaşılmalara ve vahim sonuçlara yol açacak büyük bir cehalettir. Bir kez daha ifade edelim ki zina, Allah'ın açıkça haram kıldığı çirkin bir fiil ve büyük bir günahtır. Bu menfur davranışın aile çevrelerine taşınması, aynı zamanda korkunç bir ahlaki yozlaşma ve toplumsal felakettir. Her mümin tarafından bilinen bu kadar net bir konuda algı operasyonlarıyla zihinleri bulandırmaya çalışmak insanlık dışı bir davranıştır” açıklamasını yapmıştı.


SEDAT PEKER’DEN DİYANET’E KASET GÖNDERMESİ

Bu fetva haberi ve Diyanet’in açıklaması gündem olurken ‘baldız fetvası’ tartışmasına bu kez organize suç örgütü lideri Sedat Peker de girdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Peker, “Lan Baldız Baldan Tatlıdır şarkısını söyleyerek büyüyenler, baldızla seks yaparsan nikahın bozulmaz diyenler; Allah sizin belanızı versin lan. Diyanetin böyle olduğu ülkede bunca sapıklık yaşanmasına kader diyemeyiz herhalde. Kaset arşivine bakacağım, kesin sizin de kasediniz vardır” ifadelerini kullandı.