KİMDİR
Giriş Tarihi : 07-10-2021 16:23   Güncelleme : 07-10-2021 16:23

Şeyda Yılmaz kimdir?

Gizemli bir şekilde 8. Kattan düşerek hayatını kaybeden Şeyda Yılmaz kimdir?

Şeyda Yılmaz kimdir?

Gizemli bir şekilde 8. Kattan düşerek hayatını kaybeden Şeyda Yılmaz kimdir?

Ankara’daki Şule Çet cinayetine benzer bir olay bu sefer İstanbul’da meydana geldi. 10 yıla yakın bir zamandır Ataşehir Belediyesi’nde çalışan 46 yaşındaki Şeyda Yılmaz, 17 Eylül akşamında belediye binasının yakınlarındaki bir rezidansa gitti. Yılmaz’ın gittiği ofis, nargile kafe ve magazin sitesi bulunan Muhammed Ada Demir’e aitti.

Yılmaz’ın cesedi akşam 23.30 sıralarında rezidansın toprak zemininde bulununca olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edildi.

18 Eylül gününde Yılmaz’ın cesedi toprağa verilirken Muhammed Ada Demir’de gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Yılmaz’ın yakınları olayın “cinayet” olduğu iddiasında bulunurken Yılmaz ile çocukluk arkadaşı olduklarını söyleyen T.T. “Şeyda intihar edecek biri değildi. Oğlu bu yıl fen lisesine girdi. Eşi ile sorunlu bir evliliği oldu ve ayrıldılar. Belediyeden önce özel bir şirkette yönetici olarak çalıştı. Kendi başına ayakları üzerinde durabilen, çocuğunu okutan bir kadındı. Kesinlikle intihar olduğunu düşünmüyorum. Cinayet olduğu açık” ifadelerini kullandı.

Şeyda Yılmaz’ın ölümü ile ilgili gözaltına alınan M.A.D.’nin olayın yaşandığı rezidansa geçen Mart ayında taşındığı belirtildi. Rezidansta yaşayan başka kişilerin bir süre önce M.A.D. ile ilgili yönetimi uyardıkları öğrenildi. M.A.D.’nin sosyal medya hesaplarında ise elinde silahlı çok sayıda fotoğrafı bulunduğu kaydedildi.

Şeyda Yılmaz’ın hayatını kaybettiği rezidans 20 kattan oluşan 480 daireli bir rezidans. Büyük bir kısmı işyeri olarak kullanılan ofislerin olduğu rezidans Ataşehir Belediyesi’ne 500 metre mesafede. Yılmaz’ın 17 Eylül akşamı bulunduğu ofis ise rezidansın 8’inci katında bulunuyor. Anılan kattaki pencere de dışa doğru açılıyor. Yaklaşık 30-35 santim açılabilen camdan bir kişinin aşağı atlamasının ise güç olduğu değerlendiriliyor.