GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-07-2021 16:46   Güncelleme : 23-07-2021 16:46

Şile'de A haber ekibine saldırı

İstanbul Şile'de yaşanan A haber muhabirine saldırı Türkiye gündeminde... İşte A haber muhabiri yaşananları böyle anlattı.

Şile'de A haber ekibine saldırı

Ayazma Plajı'nda A Haber ekipleri hedef alındı. Gelişmeleri aktaran Karataş, ""Ekip arkadaşlarımız yayın yapmaya çalışırken cankurtaranların saldırısına uğradılar. Onlardan biri kameraman arkadaşımız Ayhan Arıtürk ve muhabir arkadaşım Çağdaş Şenlik" ifadelerini kullandı..

"KİMSE A HABER'E RÖPORTAJ VERMEYECEK"

Olay anlarını anlatan Şenlik, "Yaklaşık 2 gündür Şile Ayazma Plajı'nda kaybolan kişilerin yayınlarını gerçekleştiriyoruz. Bugün 11.02 sıralarında bu noktaya gelmiştik canlı yayın gerçekleştirmek için. Bizim dışımızda pek çok ulusal medya bu noktadaydı. Biz gelir gelmez organize bir şekilde birbirleriyle konuştuklarına tanıklık ettik. Cankurtaranların şefi olduğunu düşündüğümüz bir kişi "Burada kimse A Haber'e röportaj vermeyecek" dedi. "Bu namussuzlarla konuşanın ben burada hesabını keserim" dedi.

Haliyle Ayhan da bir anda kendisini savunma refleksi göstererek 'Sen kime namusuz diyorsun çekim yapmak için elbette sizden izin almayacağız' dedi. Bir anda Ayhan'ın üzerine yürümeye başladı. Karşılık vermeyeceğimizi biliyorlar. Direk olarak 'namusuz' dediler. Hepimiz gibi bir ailesi var. Ayhan'ın üzerinde görmüş olduğunuz bu parçalanan eşyalarımız vardı. Ayhan kamerayı ve 3G'yi sırtında taşıyordu. Bir anda Ayhan'a tekme ve yumruk atınca dengesini kaybetti ve yere düştü.

A HABER NEDEN HEDEFTE?

Adana'da, Mersin'de, Hatay'da, Trabzon'da, Rize'de A Haber ekipleri pek çok kişi tarafından saldırıya uğruyor. Ben artık siyasi nedeni olduğunu düşünüyorum. Burada bulunan cankurtaranlar İBB'de çalışıyorlar. Neden ulusal kanallar burada yayın yaparken onlara tepki gösterilmezken A Haber'e neden burada tepki gösterildi. Neden organize şekilde provokatif bir saldırıda bulunuldu. Biz sadece bunu anlamlandırmaya çalışıyoruz.

."YERDE CAN CEKİŞTİĞİNİ GÖRDÜM"

O sırada bana saldıranlar Ayhan'ın yere düştüğünü görüp ona hücum etmeye başladılar. Dakikalarca yerde tekmelendi. Bir emekçi dakikalarca 5-6 cankurtaran tarafından yerde tekmelendi. O an tek düşündüğüm çalışma arkadaşımın değil beraber yiyip, içip, gezip sabahlayıp haber nöbeti tuttuğum bir arkadaşımın yerde can çekiştiğini gördüm. O an ayırmaya çalıştık ayırdıkça boğazımdan sıktılar bana da tekme attılar.

"KENDİMİ KAPATMASAM..."

A Haber kameramanı Ayhan Arıtürk dehşet anlarını bu sözlerle anlattı: Buraya işimizi yapmaya geldik ama arkadaşlar bir anda burada çekim yapmamızı istemediler. Bize tepki gösterdiler. Nedenini bile sormamıza fırsat kalmadı. Bir anda cankurtaran ekibi 'namusuz' dedi. Bu benim kaldırabileceğim bir şey değil. Sonrasında bir anda nasıl olduğunu anlamadan zaten hepsi birlik olup üzerime yürümeye başladılar. Ne olduğunu anlayamadan kendimi yerde buldum. Kendimi kapatmasam belki daha kötü olabilirdim. Korumamış olsaydım daha ağır bir durumda olabilirdim.

.SALDIRI ŞAHSİ DEĞİL YAPILAN İŞE

Onlar bize ne kadar saldırırsa saldırsınlar. Gördüğümüzü çekmeye devam edeceğiz. Olanı söylüyoruz. Olmayan bir şey varsa bunu ispatlarlar. Ama bunu namusuz diyerek namussuzluk yaparak arkadaşımıza saldırmalarını hiçbir şekilde kabul edemeyiz. Şahsi bir saldırı değil yapılan işe bir saldırı var.

.