MAGAZİN
Giriş Tarihi : 20-05-2022 17:46

Simge Barankoğlu neden gözaltına alındı?

Sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu neden gözaltına alındı?

Simge Barankoğlu neden gözaltına alındı?

Sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu neden gözaltına alındı?

Yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla yoğun bir şekilde eleştirilen Simge Barankoğlu, 1995 yılında dünyaya geldi. Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan aslen İzmir Ödemişlidir. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı reklam anlaşmaları ile sağlıyorum ifadesinde bulunan Simge Barankoğlu'nun, ifadesinde, 'Sosyal medya fenomeniyim. Geçimimi reklam alarak sağlıyorum. Soruşturmaya konu bu eylem de diğer reklamlar gibiydi. Ben tarafları ve müştekileri tanımıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum' dedi.

Öte yandan, Barankoğlu Aralık 2021 yılında sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen suç şebekesine yapılan operasyonda gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Ocak ayında çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan genç fenomen, 56 gün sonra cezaevinden çıkmıştı.

SİMGE BARANKOĞLU NEDEN GÖZALTINA ALINDI?


Sosyal Medya fenomeni Simge Barankoğlu, bu gece saatlerinde, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede yürütülen uygulamalar sırasında durduruldu. Barankoğlu'ya yapılan Genel Bilgi Toplama (GBT) incelemesinde, ünlü Fenomen hakkında sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı suçlamasıyla hakkında arama kararı bulunduğu tespit edildi.

Kinem DemirKinem Demir