GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 23:36

Su sıçrattı diye atar damarını kesti!

Adana'da meydana gelen dehşet olayda, bir çocuk kendisine su sıçratan başka bir çocuğun atar damarını kesti.

Su sıçrattı diye atar damarını kesti!

Adana'da meydana gelen dehşet olayda, bir çocuk kendisine su sıçratan başka bir çocuğun atar damarını kesti.

 

Ömer Talib Sabuncu, ikizi Yunus ve başka kardeşi Mehmet Sabuncu (12) ile Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanalında yüzerken, S.K. ile dostu H.K. (15) da serinlemek amacıyla suya girdi. Ömer Talib Sabuncu, bir vakit sonra kanala atladığı sırada S.K.'nin üstüne su sıçratınca münakaşa çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne S.K., cebinden çıkarttığı bıçakla Ömer Talib'i kasığından yaralayıp H.K. ile kaçtı.

ATARDAMARI KESİLDİ, KURTARILAMADI
Ömer Talib Sabuncu, kanlar içerisinde yere yığılırken, kardeşlerinin ihbarı üstüne bölgeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlıkekibinin ilk müdahalesini yaptığı Sabuncu, ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bıçak darbelerinin atardamarını kestiği tespit edilen Ömer Talib Sabuncu, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Adana Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi yapılan Sabuncu'nun cenazesi, yakınları tarafından Kabasakal Mezarlığı'nda defnedildi.

ŞÜPHELİLER YAKALANDI
Cinayet Büro Amirliği ekipleri, S.K. ile H.K.'nin yakalanması amacıyla çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini araştıran ekipler, S.K.'nin yoldan çevirdiği gencin bisikletine bindiğini, bir vakit sonra inip yaya olarak Şakirpaşa Mahallesi'ndeki evine gittiğini belirledi. Ekipler, kuşkuluların evlerine baskın yaptı. Baskınlarda S.K. ile suç aleti bıçağı evine götüren H.K. gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen S.K. ile H.K., işlemlerinin sonrasında sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

"İÇİM YANIYOR"
Kebapçılık yaparak geçimini gerçekleştiren Mustafa Sabuncu, "Küçük oğlum koşarak geldi, 'Baba yetiş. Ömer Ağabeyimi bıçakladılar' dedi. Vaka yerine nasıl gittiğimi hatırlamıyorum. Bıçak darbelerini kasıklarından almış ve çok kan kaybetmişti. Hekimler 3 saat müdahale ettiler ama kurtaramadılar. İçim yanıyor. Bir baba evladını kanlar içerisinde görünce ne hissedebilir? Allah kimseye yaşatmasın bu acıyı. Çok merhametli, yardımsever bir çocuktu" diye konuştu. Ömer Talib Sabuncu'nun ikizi Yunus Sabuncu ise, "Yerde yatarken başının döndüğünü ve karnının ağrıdığını söyledi. Sonra da kendinden geçti" dedi.

Kinem DemirKinem Demir