TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:46   Güncelleme : 06-03-2021 12:46

T-Mobile, Verizon'un insanlara 5G'yi kapatmalarını söylediğini gördü ve "neden orada durun" diye düşündü

T-Mobile, Verizon’un liderliğini takip etti ve müşterilerine pil ömründen tasarruf etmek için telefonlarındaki 5G özelliklerini kapatmalarını söyledi. Cep telefonu şirketi, telefonunuzun verilerini dayanılmaz derecede yavaşlatacak şekilde 2G'ye gitmenizi bile tavsiye ediyor.

T-Mobile, Verizon'un insanlara 5G'yi kapatmalarını söylediğini gördü ve

T-Mobile, 5G ağını kullanmakla meşguldü ve son zamanlarda onu genişletmek için birçok ek milyarlar harcadı, bu da kullanıcılara pil ömründen tasarruf etmek için 5G'yi kapatmalarını söylerken yakalanması biraz tuhaf hale geldi (Sascha Segan aracılığıyla). Verizon, aynı gafı sadece günler önce yapmamış mıydı? Kesinlikle yaptı. Ancak, örnekten öğrenmek yerine, T-Mobile biramı tutmuş gibi görünüyor: Verizon, kullanıcılara LTE'ye geçmelerini söylediği yerde, T-Mobile'ın destek belgelerinin çoğu, kullanıcılara 2G'ye geri dönmelerini söylüyor.

Farkında değilseniz, 2G'ye geçmek (ki T-Mobile size nasıl yapılacağını söyler), telefonunuzu bir veri cihazı olarak neredeyse yararsız hale getirecektir: bir veri cihazından alabileceğiniz maksimum teorik hız. 2G bağlantısı 1Mbps civarında olacaktır (çoğu 256Kbps'ye yakın olsa da). 1Mbps bile, FTC'nin kabul edilebilir geniş bant hızları olarak düşündüğünden 25 kat daha yavaş ve T-Mobile'ın övündüğü ortalama 5G orta bant hızlarından 300 kat daha yavaş.

(2G'nin kapatılmasının 2022'ye ertelendiği bildirilse de, T-Mobile'ın 2G sinyallerini tamamen aşamalı olarak ortadan kaldırmanın ortasında olduğunu boşverin.)

Samsung Galaxy S21 5G için destek sayfasından. Ekran Görüntüsü: Verge

T-Mobile muhtemelen bu tür bir tavsiyenin harika bir görünüm olmadığını fark etti, ancak şirketin örtbas etme süreci de eğlenceli bir şekilde yavaştı. Bugün erken saatlerde, PC Magazine'in bulduğu ilk örnekten (Samsung Galaxy S20 Ultra 5G) "5G / LTE'den 2G'ye geç" tavsiyesini kaldırdı ve ikincisinin (Samsung Galaxy S21 5G) destek sayfası kısa süre önce güncellendi. bu kelimeleri yazdık. LG Wing, OnePlus Nord N10 5G, Galaxy S20 + 5G ve Pixel 4a 5G sayfalarında 5G ve / veya 4G'yi kapatma tavsiyesini bulmak da uzun sürmedi (garip bir şekilde yalnızca 4G'nin kapatılmasından bahsediyor, 5G değil). Bu büyük olasılıkla eksik bir liste, ancak resmi anlıyorsunuz: T-Mobile'ın yavaş 2G ağını seçme dürtüsü bir grup ortaya çıktı.

(İşte Mart ayından itibaren ilk T-Mobile destek sayfasının Google Cache sürümü 1.)

T-Mobile'ın bir yönden haklı olduğunu söyleyeceğim: Telefonumu 2G'ye düşürmek muhtemelen onu o kadar yavaşlatacak ki, onu kullanmayı denemekten ve telefonumdan vazgeçiyorum muhtemelen çok daha uzun sürecek. Telefonunuzda pil ömrü ile mücadele ediyorsanız, deneyebileceğiniz pek çok şey var, bu da frene o kadar sert vurmayı gerektirmiyor.

İlgili

5G ABD şu anda hayal kırıklığı yaratıyor, ancak daha iyi olacak

T-Mobile'ın 5G kaldıracı var ve kullanmaktan korkmuyor

Verizon desteği, tasarruf etmek için 5G'yi kapatmanız gerektiğini söylüyor telefonunuzun pili