EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-04-2021 11:46   Güncelleme : 27-04-2021 12:47

Tam kapanma günlerinde bankalar açık olacak mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre tam kapanma 29 Nisan perşembe günü başlıyor. Tam kapanma ünlerinde bankalar açık olacak mı?

Tam kapanma günlerinde bankalar açık olacak mı?

29 Nisan perşembe günü başlayacak olan tam kapanma ile vatandaşlar bankaların açık olup olmayacağını araştırmaya koyuldu. Bankaar bazı kurallar çerçeverinde açık olacak.

Tam kapanma sürecinde bankaların akıbeti, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile netlik kazandı. Bakanlık bankalara izin verdi. Ancak sınırlı sayıda personel ile çalışmaları mümkün olacak. Kalan personel ise evlerde çalışacak.Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi'nde bankalara da yer verildi. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre; bankalar başta olmak üzere yurt çapında yaygın hizmet ağı olan kurum, kuruluş ve işletmelerin bilgi işlem merkezleri ile çalışanları (asgari sayıda olmak kaydıyla)'' yasakta muaf olacaklar ve kapanma süresince çalışabilecekler.Bankalar 10.00-16.00 saatleri arasında sayıları yönetim tarafından belirlendiği şekilde sınırlı sayıda şube ve personel ile hizmet verebilecekler. Kaynak: Tam kapanmada  bankalar açık mı?