YEREL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 21:36   Güncelleme : 30-04-2021 22:00

Tam kapanmada İZBAN çalışıyor mu?

Tam kapanmada İZBAN çalışıyor mu? Yasakta İzban çalışma saatleri 29 Nisan - 17 Mayıs

Tam kapanmada İZBAN çalışıyor mu?

Tam kapanmada İZBAN çalışıyor mu? Yasakta İzban çalışma saatleri 29 Nisan - 17 Mayıs

Tam kapanma döneminde, 29 Nisan günü saat 19.00'da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'e dek sürecek. Bu kısıtlamadan muaf olan kişiler ise, izin belgeleri ile şehir içinde ulaşım sağlayabilecek.  

İzmir'de kısıtlamalardan muaf tutulan kişiler, şehir içi raylı ulaşım ağı olan İZBAN'ın (İzmir Banliyö Sistemi) çalışıp çalışmadığını merak ediyor. Yetkilierin yaptığı açıklamaya göre, tam kapanmada İzban faaliyet göstermeye devam edecek. Ancak sefer saatlerinde seyretlmeye gidilerek daha az sefer yapılması planlanıyor.

Tam kapanma öncesi satılan abonman ve bilet bedelleri nakit iade kuponuna çevrilerek, kesintisiz iade edileceği veya açık tarihli bilete çevrilebileceği açıklandı.

ESHOT.gov.tr internet adresinden yapılan yazılı açıklamayla hafta sonu kısıtlamaları süresince toplu ulaşım araçlarının çalışma şekilleri hakkında yetkililer tarafından bilgi verildi. TCDD–İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla işletilen İZBAN’da, tam kapanma boyunca uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamındaki yolcular için saat 21.00'den itibaren her 24 dakikada bir sefer düzenleneceği belirtildi. 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanma boyunca, tıpkı kısmi kapanma sürecinde hafta sonları 21.00'den sonra uygulanan tarife gibi seferler 24 dakikada bir uygulanacaktır.