TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:07   Güncelleme : 21-02-2021 00:07

Teknoloji düzenlemesinin geleceğiyle ilgili bir etkinlik için Senatör Amy Klobuchar'a katılın

1 Mart 2 PM ET'de, teknoloji düzenlemesinin geleceği üzerine Senatör Amy Klobuchar'ın yer aldığı canlı bir açılış konuşması ve Bölüm 230 temel İnternet yasasının geleceği üzerine bir panel tartışması yapacağız.

Teknoloji düzenlemesinin geleceğiyle ilgili bir etkinlik için Senatör Amy Klobuchar'a katılın

İnternetin temel yasalarından biri 25 yaşında oldu ve bu hiç bu kadar tartışmalı olmamıştı. İletişim Ahlakı Yasası'nın 230. Bölümü, web sitelerini ve uygulamaları kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin sorumluluğundan koruyarak günümüzün internetini oluşturmaya yardımcı olur. Ancak çevrimiçi taciz ve diğer suçlarla ilgili sorunlar - artı yasadan yararlanan büyük hizmetlere güvensizlik - değişiklik çağrılarına yol açtı.

Kongre, en son SAFE TECH Yasası olan 230.Bölümü elden geçirmek için birkaç teklif sundu. , yasanın korumalarında kapsamlı bir geri dönüş. Bu öneriler tüm interneti etkileyecek ve çevrimiçi iletişimin geleceği hakkında büyük soruları gündeme getirecektir. Yine de kamusal tartışma sadece birkaç şirkete odaklandı: topluca "Büyük Teknoloji" olarak etiketlenen Facebook, Twitter ve Google. Ve bunlar, İnternet'in nasıl düzenleneceğine dair çok daha büyük bir tartışmanın parçası.

1 Mart saat 02: 00'da The Verge, antitröst ile birlikte 230.Bölüm de dahil olmak üzere internetin geleceği hakkında bir foruma ev sahipliği yapacak ve çevrimiçi rekabet sorunları. SAFE TECH Act'in sponsorlarından Senatör Amy Klobuchar'ın çeşitli konularda teknoloji düzenlemelerine nasıl yaklaştığını ve bir sonraki kongre dönemi için gündemini tartışan açılış konuşmasıyla başlayacağız. Ardından, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve daha küçük çevrimiçi işletmeler dahil olmak üzere, 230. Bölümün tartıştığı ve genellikle görmezden geldiği seslerden bazılarının yer aldığı bir paneli yöneteceğiz. Önümüzdeki günlerde bu panelist listesinin duyurusunu yapacağız.

2021'de pek çok şey gibi, bu etkinliği uzaktan gerçekleştirecek, video üzerinden buluşacak ve izleyicilerin sorularını çevrimiçi olarak canlı olarak alacağız. Ücretsizdir ve hemen şimdi çevrimiçi olarak kaydolabilirsiniz. Orada görüşmek üzere.