TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:46   Güncelleme : 06-03-2021 12:46

TikTok, içerik oluşturucuların hayranlarının sorularını yanıtlamasını kolaylaştırıyor

TikTok, içerik oluşturucuların izleyicilerinden gelen soruları yanıtlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir Soru-Cevap özelliği başlattı. Hem önceden kaydedilmiş hem de canlı videolarda mevcuttur ve izleyicilerin yorumlarını soru olarak işaretleyerek çalışır.

TikTok, içerik oluşturucuların hayranlarının sorularını yanıtlamasını kolaylaştırıyor

TikTok, içerik oluşturucuların hayranlarından gelen soruları yanıtlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir Soru-Cevap özelliğini resmen başlattı. Hem önceden kaydedilmiş hem de canlı videolarda mevcuttur ve izleyicilerin yorumlarını soru olarak işaretleyerek çalışır. İçerik oluşturucular daha sonra soruları bir metin yorumuyla veya video yanıtıyla yanıtlayabilir.

Canlı videolarda, sunum yapanlar özel bir menüden sorular seçebilir ve ardından canlı yanıtlar sırasında bu soruları vurgulamayı seçebilir. Video yanıtlarında, Soru-Cevap yorumları, sorunun ilk sorulduğu videoya geri bağlanan çıkartmalar olarak eklenebilir. Bir içerik oluşturucunun profilindeki yeni bir bölüm, tüm Soru ve Cevaplarını tek bir yerde toplar ve görüntüleyenlerin soru sorması için başka bir yer görevi görür.

@tiktok

Yeni Soru-Cevap özelliği artık herhangi bir soru sormanıza veya yanıtlamanıza yardımcı olmak için burada. Şimdi deneyin!

♬ orijinal ses - TikTok

TikTok, bu özelliğin ayarlarda "Hesabı yönet" seçeneğiyle herkesin geçiş yapabileceği Oluşturucu Hesapları için mevcut olduğunu söylüyor. Şirket, "Soru-Cevap özelliğini açmak için ayarlarınıza ve gizlilik sayfanıza gidin, Oluşturucu'yu seçin, Soru-Cevap'a dokunun ve özelliği etkinleştirmek için" Soru-Cevap oturumunu aç "düğmesine basın" diyor.

Soru-Cevap özelliği Bu yılın başlarında 10.000'den fazla takipçiye sahip İçerik Oluşturucu Hesaplarına dahil olma özelliği olarak test edildi. Artık tüm dünyada dahil olmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

@tiktok

Artık sorabilirsiniz ve yeni Soru-Cevap özelliğiyle LIVE'daki tüm soruları yanıtlayın. Şimdi bir göz atın!

♬ orijinal ses - TikTok