NEDİR
Giriş Tarihi : 07-10-2021 16:58   Güncelleme : 07-10-2021 16:58

TÜGVA açılışı nedir, kuruluş amacı ne?

TÜGVA, yani Türkiye Gençlik Vakfı nedir, kuruluş amacı nedir, yönetimde kimler yer alır kısaca bilgi verelim...

TÜGVA açılışı nedir, kuruluş amacı ne?

TÜGVA, yani Türkiye Gençlik Vakfı nedir, kuruluş amacı nedir, yönetimde kimler yer alır kısaca bilgi verelim...

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır.

TGVA'nın amacı kısaca şu şekilde özetlenebilir: Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamak. Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştiren bir vakıf olmak.

TÜGVA nedir?

Genel merkez binasında, çalışma ofisleri, spor kompleksi, toplantı odaları, derslikler, sinema salonu ve 'TÜGVA kıraathanesi' bulunan vakıf, kültürel, sanatsal, sportif ve manevi yönden donanımlı ve bilinçli insanlar yetiştirmeyi amaç edindiyor.

340 bini aşkın kayıtlı üyesi, 81 il, 404 ilçe temsilciliği ve 58 'Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu' bulunan vakıf, "Türkiye'nin en büyük gençlik yapılanması" olarak biliniyor.

Vakıf, internet sitesinde en az 60 bin 784 etkinlik düzenlediğini, 480 bin 356 kişiye ulaştığını, 51 bin 131 'gönüllüyle' 81 ilde faaliyet yürüttüğünü belirtiyor.

TÜGVA Yönetimi

Başkan
Enes Eminoğlu

Yönetim Kurulu Üyeleri
İbrahim Beşinci
Fatih Yüksel
Okan Özer
Beytullah Çiçen
Mahmut Talha Sağlıklı
Emrah Özgül
Mustafa Yiğit

Hanım Sorumlulular

Nazire Erbasan
Esra Çal
Beyza Kayagil