GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 10:57   Güncelleme : 14-10-2021 10:59

Tuzla Metrosu Yalan Oldu

Tuzla’da seçim vaatleri arasında METRO için bas bas bağıran zihniyet, METRO adına tek bir adım atmamış, bir çivi dahi çakmamışken şimdi de tarih bilmecesi ile Tuzla halkı ile resmen dalga geçiyor.

Tuzla Metrosu Yalan Oldu

Tuzla için seçim çalışmaları esnasında söz verilen “Pendik – Tuzla METRO Hattı” için tek bir adım atmamış olan İBB yönetimi, şimdi de her gün farklı bir tarih vererek Tuzlalıların kafasını karıştırıyor. Geldi geliyor, bitti bitiyor derken biten tek şey Tuzlalıların umudu oluyor. Tuzlalı vatandaşlarımız adına soruyoruz bu METRO buraya gelecek mi, gelmeyecek mi? Gelecekse ne zaman?

İYİ AMA NE ZAMAN?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, METRO hattının 2024’te tamamlanacağını dillendiriyor. Asıl mesele şu, Tuzlalılar 2024 seçim öncesi mi yoksa seçim sonrası mı METRO’ya kavuşacak?

Ayrıca Tuzla İBB Meclis Üyeleri’nin de bu konudaki derin sessizliği adeta unutturulmak istendiğinin göstergesi.

TUZLA İÇİN DEĞİL SEÇİM İÇİN YATIRIM

İBB yönetimi vatandaş için yatırım yapmak yerine, altı boş sözler ve gerçek dışı vaatlerle vatandaşlara resmen çile çektiriyor. Tuzla METRO’su da bu siyasete kurban gitti.

Görünen o ki 2 defa bitiş tarihi ertelenen METRO projesi, 2024’te seçim vaatleri arasına girmekten bir adım öteye gidemeyecek.

Kaynak: https://www.turkuazgazetesi.net/haber/7967661/tuzla-metrosu-yalan-oldu