TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:46   Güncelleme : 06-03-2021 12:46

Twitter’ın söylentilere göre "göndermeyi geri al" özelliği nasıl görünebilir?

Twitter’ın uzun süredir söylentilere konu olan "göndermeyi geri al" özelliği için potansiyel bir animasyon keşfedildi. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından kodunda, arayüzünün nasıl görünebileceğine henüz en iyi şekilde bakmamızı sağladı.

Twitter’ın söylentilere göre

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Twitter'ın uzun süredir söylentilere konu olan "göndermeyi geri al" özelliği için potansiyel bir animasyon keşfederek, nasıl çalışabileceğine dair en iyi bakışımızı sağladı.

Arayüz, Twitter'ın tanıdık "Tweetiniz gönderildi" iletişim kutusunu yeni bir "Geri Al" düğmesinin üzerinde gösteriyor. Geri al düğmesi, bir ilerleme çubuğu olarak iki katına çıkar ve size gönderilmeden önce bir tweet'i ne kadar süreyle geri almanız gerektiğini gösterir. Gmail, "Gönder" düğmesini tıkladıktan sonra iletilerin gönderilmesini durdurmak için kısa bir pencere sağladığı e-postalar için benzer bir seçenek sunar.

Twitter, tweet'ler için "Göndermeyi Geri Al" zamanlayıcısı üzerinde çalışıyor pic.twitter.com/nS0kuijPK0

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) 5 Mart 2021

"Göndermeyi geri al" geçen yıl bir kullanıcı anketinde ilk kez bahsedildikten sonra ücretli bir Twitter abonelik katmanının söylentilerinden biri haline geldi. Bu, Twitter kullanıcılarının sonsuza dek istediği (ve muhtemelen hiçbir zaman olmayacak olan) "düzenle düğmesi" olmayabilir, ancak yine de kullanıcılara son bir ikinci yazım hatası veya Hatalı Alma tespit etmeleri halinde bir tweet'in gönderilmesini hızlı bir şekilde durdurma olanağı sunacaktır. .

Bu yılın başlarında Bloomberg, Twitter'ın Facebook ve Snapchat rekabeti nedeniyle reklam gelirine olan bağımlılığını azaltmanın bir yolu olarak ücretli abonelikleri araştırdığını bildirdi. Abonelikler, "göndermeyi geri al" ve profil özelleştirme seçenekleri gibi özelliklere erişim içerebilir. Bloomberg ayrıca Twitter'ın, kullanıcıların özel içerik için birbirlerine ödeme yapma yollarını araştırdığını da bildirdi; bu, şirketin daha sonra Super Follows olarak duyurduğu bir özellik.

Jane Manchun Wong, yayınlanmamış ve duyurulmamış özellikler. Geçen yıl Twitter’ın Birdwatch girişimini, kullanıcıların hizmetindeki yanlış bilgileri kökten kaldırmalarına olanak tanıyan ilk tespit edenler arasındaydı ve ayrıca Twitter’ın resmi duyurusundan önce doğrulama sistemini elden geçirdiğini fark etti.