KİMDİR
Giriş Tarihi : 15-04-2021 02:27   Güncelleme : 15-04-2021 02:27

Ufuk Beydemir kimdir?

"Ay Tenli Kadın" şarkısının mimarı birçok dinleyici tarafından sevilen ve beğenilen Ufuk Beydemir kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Merak edilenler haberimizde...

Ufuk Beydemir kimdir?

"Ay Tenli Kadın" şarkısının mimarı birçok dinleyici tarafından sevilen ve beğenilen Ufuk Beydemir kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Merak edilenler haberimizde...

Ufuk Beydemir, 14 Nisan 1992 yılında İstanbul'da doğdu. Şarkıcı ve söz yazarıdır.

2008 tarihine kadar sadece dinleyici olan Beydemir, bir kutlamada sahneye çıkıp tek bir şarkı söyledikten sonra dinleyicilerin reaksiyonu ve sahnenin enerjisine kapılarak müzik yapmaya karar verip ve kendisine bir grup kurmuştur. Bir kaç grupta vokalist olarak yer aldıktan sonra kendi şarkılarını yapmak isteyen Ufuk Beydemir, kendisine bir gitar alarak gitar çalmayı öğrenmeye başlamıştır. 2009 yılında daha 17 yaşındayken ilk bestesi “Ay Tenli Kadın” ı yazmıştır.

Sözü ve bestesi kendine ait yeni eserler yapmak isteyen isteyen Ufuk Beydemir evde 2011 yılında yaptığı demo kayıtlarla müzik üretimini hızlandırdı ve küresel bir ev konserleri zinciri olan Sofar Sounds’un İstanbul kısmına ilk kez 2016 yılında akustik bir kayıtla katıldı.

Sözü ve bestesi kendisine ait olan ”Ay Tenli Kadın” adlı şarkısı ve bu şarkıdaki harika performansı ile kısa zamanda gözleri üzerine çeken Beydemir, sosyal medyada kısa süre içerisinde adı en çok aranan ve dikkat çeken isimlerden oldu. Solo kariyerine bir albümle devam etmek isteyen Ufuk Beydemir, 2017 yılında yapımcı ve menajer Engin Akıncı ile tanıştı. Yepyeni bir sound arayışıyla aynı yılın sonbaharında Prodüktörleri Engin Akıncı ve Tolga Görsev’le birlikte Moda Erekli & Tunç Stüdyoları’nda 11 şarkılık ”Sevda Gibi” adlı ilk albümünün çalışmalarına başladı ve 2018’in Mart ayında ilk albümünü ZOOM etiketi ve DMC işbirliğiyle yayınladı.