KİMDİR
Giriş Tarihi : 05-05-2021 21:31   Güncelleme : 05-05-2021 21:51

Ufuk Yıldırım Kimdir?

Ufuk Yıldırım kaç yaşında, nerede doğdu ve özel hayatı hakkında detaylar merak ediliyor. Ufuk Yıldırım hakkında her şey.

Ufuk Yıldırım Kimdir?

Ufuk Yıldırım  kaç yaşında, nerede doğdu ve özel hayatı hakkında detaylar merak ediliyor. Ufuk Yıldırım  hakkında her şey.

Önceleri Grup Vitamin üyesi olan sanatçı buradan ayrılarak Ercan Saatçi ile birlikte ikili müzik grubu Ufuk-Ercan"nı oluşturarak insanların gülümseyerek dinlediği esprili parçalar yaptılar.
Daha sonra yoluna tek başına devam eden Ufuk Yıldırım 1994'te Çabuk Gel Annem 1996'da Ufuk Yıldırım 96 ve daha sonrasında iki tane daha müzik albümü yaparak çalışmalarını sürdürdü. 1996 senesinde Ford Escort otomobil reklamı için "Tutkunum" adlı parçayı seslendirdi. Tutkunum parçasının sözü kendisi ve ilk eşi Burcu ile beraber yazmış, müziğini kendisi bestelemiştir. Klip versiyonunda ise Abdullah Oğuz tarafından çekmiştir.
Sanatçı yorumculuğun yanında söz yazarı ve besteci olarak da eserler üreten Ufuk Yıldırım, ayrıca enstrüman olarak klavye çalan sanatçı, Barış Manço ve bazı sanatçıların orkestralarında çalıştı. İlk eşi Burcu Hanım'dan boşanarak 2003'te haber sunucusu Sonay Dikkaya ile ikinci evliliğini yapmış 2006'da bir çocuğu dünyaya gelmiştir.