TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:08   Güncelleme : 21-02-2021 00:08

Vergecast: Avustralya'nın Big Tech ile pazarlığı, Chromecast'te Apple TV ve Nintendo Direct'in en büyük duyuruları

Vergecast, Avustralya'nın Haber Medya Pazarlık Yasasını, 2021'deki yayın hizmetlerini ve bu haftanın Nintendo Direct'ini tartışıyor.

Vergecast: Avustralya'nın Big Tech ile pazarlığı, Chromecast'te Apple TV ve Nintendo Direct'in en büyük duyuruları

The Verge her Cuma, muhabirlerimizin ve editörlerimizin yer aldığı teknoloji haberlerinde bu hafta tartışmak üzere sohbet programımız olan en önemli podcastimiz Vergecast'i yayınlıyor.

Bu bölümde şovun içeriği:

Verge baş editörü Nilay Patel, Adi Robertson ve Casey Newton ile ülkenin haber medyası için yeni düzenlemesi olan Avustralya Haber Medyası Pazarlık Yasası hakkında konuşuyor internet. Casey ve Adi, Google'ın Avustralya ile yaptığı anlaşmayı, Facebook'un neden uzaklaştığını ve açık web için neyin tehlikede olduğunu açıklıyor.

Facebook, Avustralyalı kullanıcıların ve yayıncıların yeni yasa tasarısına yanıt olarak haber bağlantılarını paylaşmasını engelleyecek Avustralya ve Facebook, Facebook çalışanı geliri artırmak için 'son derece yanlış' reklam metrikleri kullandığı konusunda uyarmadı Facebook'un Avustralya medya yasağı resmi hükümet sayfalarını kaldırıyor Apple, Kuzey Dakota faturası başarısız olduktan sonra iOS'ta App Store alternatiflerine izin vermek zorunda kalmayacak

Gösterinin ikinci yarısında, Verge editörü Chris Welch ve muhabir Julia Alexander, Nilay ile TV ve akışın durumunu tartışmak için geri dönüyor - yeni bir Amazon Fire TV çubuğu var, şimdi en son Google Chromecast'te Apple TV oynayabilirsiniz ve akış hizmetleri içeriklerini güçlendiriyor.

Amazon Fire TV Stick (2020) incelemesi: Yeni eğlence paketi Donald Glover'ın bildirdiği Amazon anlaşmasında HBO Max, Showtime ve Starz'ı 5 $ daha ucuza sunan en son Google Chromecast YouTube TV'de sunulan 4K model Apple TV uygulamasını şimdi edinin daha küratörlü bir Prime Video sağlayabilir HBO Max, Netflix ile rekabet edebilecek daha fazla çocuk içeriği sipariş ediyor ve Disney Plus YouTube TV çevrimdışı indirmeler ekliyor ve 4K akışlı YouTube Shorts beta Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde başlayacak

Son ama değil En azından Verge yazarı Taylor Lyles ve ben (ilk Vergecast görünümümüzde) bu haftaki Nintendo Direct'ten en sevdiğimiz duyuruları tartışıyoruz.

Bugünkü Nintendo Direct The Legend of Zelda: Skyward Sword'dan en büyük 20 duyuru, Switch Animal Crossing: New Horizons, bu ay Mario temalı öğeler ekliyor Splatoon 3, 2022'de Nintendo Switch'e geliyor

Bu yedi kişilik Vergecast'i burada veya tercih ettiğiniz podcast oynatıcısında dinleyebilirsiniz. o tam tartışma.

Vergecast

Teknoloji haberlerinde haftayı anlamanız gereken podcast Abone olun