TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-02-2021 00:09   Güncelleme : 21-02-2021 00:09

VW’nin bir sonraki elektrikli SUV'si ID 5 coupe, 2021'de üretime girecek

Otomobil üreticisinin bir sonraki elektrikli aracı olan Volkswagen ID 5, 2021'in ikinci yarısında Almanya'da üretime girecek. ID 5, ID 4 kompakt SUV'nin coupe versiyonu olacak.

VW’nin bir sonraki elektrikli SUV'si ID 5 coupe, 2021'de üretime girecek

Volkswagen, bir sonraki elektrikli aracı olan ID 5'in 2021'in ikinci yarısında Almanya'da üretime başlayacağını doğruladı. Otomobil üreticisi yakın zamanda yaptığı bir tweet'te, ID 5'in ilk pilot serisinin üretime başladığını doğruladı.

ID 5, 2020'nin sonlarında Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika'da satışa sunulan ID 4 kompakt SUV'nin bir coupe versiyonu olacak. ID 4, VW'nin modüler MEB elektrik mimarisi üzerine inşa edilen ilk araçtır. Kuzey Amerika'da satışa sunulacak. Selefi hatchback ID 3 yalnızca Avrupa'da satılıyor.

ID 5 ayrıca Atlantik Okyanusu'nun bu tarafına ulaşamayabilir. Bir VW sözcüsü, "Şu anda arabayı ABD'ye getirme planı yok" dedi.

Es ist offiziell: Auf den # VWID3 & # VWID4 folgt der # VWID5! Wie # VW-Markenchef Ralf Brandstätter heute im Gespräch mit @WN_Wolfsburg bekanntgab, wird das Coupé-SUV bei uns in #Zwickau gebaut. Markteinführung: 2. Halbjahr 2021! Die ersten Vorserien laufen bereits… #emobility pic.twitter.com/c9W5hxnE7E

— vwsachsen_de (@vwsachsen_de) 11 Şubat 2021

Bu tweet'in kaba bir çevirisi şu şekildedir: "Resmi: # VWID3 & # VWID4, # VWID5'i takip ediyor! @WN_Wolfsburg ile görüşen #VW -Mark patronu Ralf Brandstätter'in duyurduğu gibi, coupé SUV # Zwickau'da satılacak. Pazar lansmanı: 2021'in 2. yarısı! İlk pilot serisi zaten çalışıyor ... # emobility. ”

VW'nin ID elektrikli serisi ayrıca büyük bir SUV (ID Roomzz), bir kum arabası (ID Buggy) ve yenilenmiş bir versiyonun konsept versiyonlarını da içeriyor VW'nin ayrıca bir teslimat varyantı vaat ettiği ikonik mikrobüsünün (ID Buzz). Hepsi Volkswagen’in MEB olarak bilinen modüler elektrikli araç platformu üzerine inşa ediliyor.

"İlk pilot serisi zaten çalışıyor"

ID araç ailesi, VW’nin pille çalışan güç aktarma organlarına ilk baskısı olmayacak. E-Golf ilk olarak 2012'de piyasaya sürüldü, ancak otomobil üreticisi odak noktasını MEB yapımı araçlarına kaydırdığı için 2020'de durduruldu. VW yan kuruluşu Porsche'nin ilk tamamen elektrikli spor otomobili Taycan 2019'da satışa sunuldu. Volkswagen Grubu'na ait Audi'nin ilk pilli elektrikli SUV'si E-Tron 2018'de piyasaya sürüldü. VW'nin gelişmekte olan elektrikli araç pazarına hükmetme çabasında mızrak.

Ayrıca, VW'nin yasadışı yazılım yüklemekle suçlandığı altı yaşındaki Dieselgate skandalında VW'nin sayfayı çevirmesine yardımcı olmada çok önemlidirler. Emisyon testlerini kandırmak için 11 milyon dizel otomobil.