GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2022 21:05   Güncelleme : 09-02-2022 21:05

Yakup Tilki kimdir?

Alevilere söylediği sözlerle gündem olan Yakup Tilki kimdir?

Yakup Tilki kimdir?

Alevilere söylediği sözlerle gündem olan Yakup Tilki kimdir?

Yakup Tilki sosyal medya hesabı üzerinden açtığı bir canlı yayınla Alevilere hakaret ve küfürler sarf etti. Bu gelişme üzerine Tilki’ye çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

Alevileri sevmediğini ve kendisini izlememelerini söyleyen Tilki Alevilere, “Bunlar kafir’ dedi. Yakup Tilki'nin kim olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

YAKUP TİLKİ TUTUKLANDI MI?
Yakup Tilki’nin Alevilere ettiği küfürlerin ardından twitter kullanıcıları Yakup Tilki Tutuklansın etiketi oluşturdu. Etiket kısa sürede Twitter da TT oldu. 

Olayın ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek Yakup Tilki hakkındında soruşturma başlattı. Bu kapsamda şahıs emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. 

Konuya ilişkin olarak Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Twitter isimli sosyal medya aracı üzerinden yaptığı sözlü paylaşımla Alevi vatandaşlarımıza yönelik aşağılayıcı ve hakaret mahiyetinde sözler sarf eden şüpheli Y.T. hakkında Halkı Kin ve Düşmanlığa Sevk Etmek suçundan Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen şüpheli Y.T. bugün emniyet güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır”

 

Kinem DemirKinem Demir