TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:30   Güncelleme : 16-03-2021 12:30

Yeni bir Windows 10 güncellemesi, bazı yazıcıların bilgisayarları çökertmesine neden olan sorunu düzeltir

Microsoft, bazı kullanıcıların yazdırmaya çalışırken bilgisayarlarının çökmesine neden olacağı sorunu çözmeyi vaat eden yeni bir Windows 10 güncellemesi yayınladı. Kullanıcılar bunu Windows Update'ten indirebilir.

Yeni bir Windows 10 güncellemesi, bazı yazıcıların bilgisayarları çökertmesine neden olan sorunu düzeltir

Microsoft, belirli yazıcıları kullanmaya çalışmanın Windows 10 bilgisayarınızı çıldırtmasına ve mavi ekrana neden olmasına neden olan sorunu çözüyor. Siz (veya BT departmanınız) sorunla uğraştıysanız, bugünkü güncelleme baskıya geri dönmenize izin vermelidir.

Güncelleme notlarında Microsoft, sorunun yalnızca "bazı uygulamaları kullanan belirli yazıcıları etkilediğini" söylüyor. , ”Ancak hangisi olduğunu netleştirmiyor. Kyocera, Ricoh ve Zebra'dan bazı yazıcıları etkiliyor gibi görünüyordu ve eğer bir yazıcıya sahipseniz, bu son derece can sıkıcı olacak - veya daha kötüsü, eğer baskı bir ihtiyaçsa ve ara sıra yaptığınız bir şey değilse, iş akışını bozacak bir türdür.

Bu sorun sizi etkiliyorsa, Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme'ye gidip Güncellemeleri Kontrol Et'i tıklayarak güncellemeyi indirebilirsiniz. Umarım güncellemeden sonra yazıcınız ve bilgisayarınız tekrar arkadaş olmaya geri dönebilir. Mürekkep bir kez daha kağıtla buluşsun ve bilgisayarınızın sert bir çökme nedeniyle yeniden başlatılmasına gerek kalmasın.