TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 18-03-2021 15:41   Güncelleme : 18-03-2021 15:41

Yeni iPad Profesyonellerinin Nisan ayında piyasaya sürüldüğü ve 12.9 inçlik modelin Mini LED ekrana sahip olabileceği bildirildi

Apple'ın yeni bir Bloomberg raporuna göre, yeni iPad Profesyonelleri, daha büyük ekrana sahip yeni bir iPad mini ve temel iPad'in yenilenmesi dahil olmak üzere iPad serisinde bir dizi güncelleme planladığı bildiriliyor.

Yeni iPad Profesyonellerinin Nisan ayında piyasaya sürüldüğü ve 12.9 inçlik modelin Mini LED ekrana sahip olabileceği bildirildi

Apple'ın, Bloomberg'e göre Nisan ayında piyasaya sürülen yeni iPad Uzmanları, daha büyük ekrana sahip yeni bir iPad mini ve temel iPad'in yenilenmesi dahil olmak üzere iPad serisinde bir dizi güncelleme planladığı bildiriliyor.

Yeni iPad Profesyonellerinin, geçtiğimiz Mart ayında piyasaya sürülen 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro'larla benzer bir tasarıma sahip olması ancak Apple'ın en yeni sürümündeki hızlı M1 çipiyle "eşit" olan daha iyi bir işlemciye sahip olması bekleniyor. MacBook Airs, Artıları ve Mac mini, Bloomberg raporlar. Her iki modelde de iyileştirilmiş kameralar olabilir.

Bloomberg'e göre 12,9 inç iPad Pro, OLED ekranlardan daha yüksek bir kontrast oranı sunması ve yanmaya karşı daha az duyarlı olması gereken bir Mini LED ekrana sahip olabilir. . Bloomberg raporundan saatler sonra, saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo, MacRumors ve 9to5Mac tarafından bildirildiği üzere Apple'ın Mini LED iPad'lerin seri üretimine "Nisan ortasından sonuna kadar" başlayacağı yönündeki iddiaya güvenini ekledi. . Kuo, 2019'dan beri Apple'ın Mini LED donanımlı tablet ve dizüstü bilgisayarlarının çalışmalarında bulunduğunu ve Eylül ayında Apple'ın yeni ekran teknolojisine sahip ilk cihazının 12.9 inç iPad Pro olacağını söyledi. Kuo'nun bugün yayınlanan son araştırma notunda, 2022 yılına kadar bir Mini LED MacBook Air beklediğini ve iPad Air gibi daha ucuz iPad'lerin OLED ekranlara geçeceğini söyledi.

Bloomberg ayrıca Apple'ın yeni iPad Pro'larını test ettiğini bildirdi. Verileri şu anda iPad Pro'larda bulunan USB-C bağlantı noktasından daha hızlı aktarabilen Thunderbolt bağlantı noktasına sahip.

Apple, yeni iPad Uzmanlarına ek olarak bir iPad mini üzerinde de çalışıyor. Bloomberg'e göre, şirketin en küçük tabletinde şu anda kullanılan 7,9 inç ekrandan daha büyük bir ekranla güncelleme yapılıyor. Apple, 2015'ten beri cihazı güncellemedikten sonra iPad mini'yi en son 2019'da yeniledi. Yeni iPad mini bu yıl içinde piyasaya sürülebilir.

Apple ayrıca en ucuz iPad'ini daha ince olan yeni bir tasarımla güncellemeyi planlıyor. Bloomberg raporlarına göre bu yıl bir noktada daha hafif. Apple en son Eylül ayında temel iPad'i yeniledi.

Güncelleme 18 Mart, 5:10 ET: Ming-Chi Kuo'dan yorumlar eklendi.